in ,

2022 İlkbahar Sezonunun En Çok Beklenen İsekai Animeleri

İsekai türündeki animeler bitecek gibi değil. İşte karşınızda 2022 ilk bahar sezonunun en çok beklenen isekai animeleri.

İyi bir şey mi kötü bir şey mi karar verilemese de anime severler isekai türündeki animelerin çıkmaya devam edeceğini biliyor. Bunun sebebi, ezik bir karakterin bambaşka bir dünyada değere binmesinin insanların hoşuna gitmesi olabilir. Belki de insanlar, kendi dünyalarının derdinden uzaklaşan insanlara özeniyordur.

Sebebi bir yana, işte 2022 ilkbahar sezonunun en çok beklenen isekai animeleri.

Tate no Yuusha no Nagari 2.Sezon

İsekai Anime

Tate no Yuusha’nın ilk sezonu Naofumi’nin arkadaşlarıyla olan ilişkisinin karışıklığından dolayı çok tepki alsa da seri geniş bir kitleye ulaşmayı başardı.

Tate no Yuusha, ihanet edilip bir kenara atılan Naofumi Iwatani’nin hikayesini anlatıyor. Yolculuğu sırasında, Naofumi bütün şanssızlıkların üstesinden geldi ve diğer kahramanları geçti. Güçlenmek için birden fazla yol buldu ve dünyasını başka dünyanın kahramanlarından korudu. Naofumi’nin maceraları bu sezon devam edecek.

Skeleton Knight in Another World

İsekai Anime

Bu anime, Arc adındaki bir oyun bağımlısının diğer isekai ana karakterlerinin de olduğu gibi başka bir dünyaya ışınlanmasını anlatıyor. Yeni vücudu oyundaki karakteriyle aynı şekilde büyük bir zırh giyen iskelet oluyor. Arc canavar zannedilmemek için dikkat çekmemeye çalışıyor.

Aynı isimdeki light novelin adaptasyonu olan bu anime 7 Nisan’da ilk bölümünü yayınlandı.

Ascendance of a Bookworm 3.Sezon

İsekai Anime

Klasik aksiyon ve macera ile dolu isekai animelerinden farklı olarak bu animenin ana karakteri, kitap kurdu olan ve çocuk formuna dönüşmüş olan Myne’dir. Myne önceki hayatında kitapların üstüne düşmesi sonucu hayatını kaybeden ve kitap bağımlısı olan bir üniversite öğrencisidir. Küçük ve narin bir kız olarak yeniden doğar ama tek sorun doğduğu dünyadaki kitapların az olmasıdır.

2019’da 14 bölümlük ilk sezonu yayınlanan serinin 12 bölümlük 2.sezonu ilk sezondan birkaç ay sonra yayınlandı ve neredeyse iki senelik bekleyişten sonra seyirciler 2022 ilkbahar sezonunda yeni sezona kavuşacak.

Paripi Koumei

İsekai Anime

Paripi Koumei, bir reverse harem animesi. Üç krallık döneminde hayatını kaybeden ünlü komutan, son nefesini verirken huzurlu bir dünyada tekrar doğmayı diliyor ve bir bakıyor ki 1800 yıl sonrasına ışınlanmış. Günümüz Tokyosunda dolaşmaya başlayan karakterimiz, Eiko Tsukumi ile arkadaş oluyor ve savaş bilgisi sayesinde Eiko’nun yıldız bir şarkıcı olma hayalini gerçekleştirmesine yardım ediyor.

Bu komedi animesi P.A Works tarafından yapılıyor. Bu stüdyo, çok sevilen Shiroi Suna no Aquatope animesini yapmıştı. Paripi Koumei animesi ilkbahar sezonunda yayınlanacak.

Otome Game Sekai wa Mob ni Kibishii Sekai desu

İsekai Anime

Aynı isimdeki light novelin adaptasyonu olan bu anime, bir beyaz yakalı işçinin otome oyununa(genelde kızların oynadığı, ana amacın bir erkekle romantik ilişki kurmak olduğu oyunlar) ışınlanmasını anlatıyor. Bu oyunda erkeklerin hiçbir toplumsal değeri yoktur ve finansal veya politik statü kazanılmak için evlendiriliyorlardır. Ana karakterimiz, önceki hayatından kalan tecrübeleri ile evlendirilmekten kurtulmaya çalışır.

ENGI stüdyo tarafından ekranlara sunulacak bu anime Nisan 2022’de başlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Yeni Mahjong Animesi Pon no Michi’nin İlk Fragmanı Yayınlandı
En İyi Anime

MyAnimeList’e Göre Devam Eden En İyi 10 Anime

Korku Manhwa

Manga Severlerin Beğeneceği En İyi 15 Korku Manhwası