in ,

Akame Ga Kill: Esdeath Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey

Akame Ga Kill’in en kötü karakteri hiç şüphesiz Esdeath’tir. İşte anime’nin soğukkanlı güzelliği hakkında bilmediğiniz 10 şey.

Akame Ga Kill’in en kötü karakteri hiç şüphesiz Esdeath’tir. Animede çok sayıda güçlü kahraman ve kötü karakter varken, Esdeath’in karanlık ve heyecan verici karakteri hepsini gölgede bıraktı. Acımasız ve güçlü bir savaşçı olmasının yanı sıra, hayranlarının gözünde daha da özel görünmesini sağlayan güzel bir fiziğe de sahipti.

Akame Ga Kill, muhteşem dövüş sahneleri ve gelmiş geçmiş en güçlü anime karakterlerinden bazılarıyla kısa sürede en sevilen ve en karanlık animelerden biri haline geldi. Anime, ilk başlarda mangayı genel hatlarıyla takip etti, fakat ilerleyen bölümlerde benzersiz bir finalin yanı sıra yeni karakterler ve heyecan verici yeni hikayeler de seride yer aldı.

Babası Kollarında Can Verdi

Esdeath

İnanması güç olsa da, Esdeath hep kalpsiz bir canavar değildi. Çocukken, bütün köyü yakılıp kül olduktan sonra babasının kollarında ölmesini izlemek zorunda kaldı.

 O zamanlar saf ve nazik olan Esdeath dışında köydeki herkes can verdi. Trajik hadiseden sonra güçleneceğine ve kalbini katılaştıracağına dair söz verdi.

Leone’nin Göğsünü Kesti

Esdeath

Esdeath zalimdi ve kötülüğü merakından bile belli oluyordu. Fazlasıyla zorlu bir dövüş sırasında, Esdeath, Leone’nin göğsünü sırf merakından kesmeye karar verdi. Esdeath’in amacı göğsünün ne kadar hızlı büyüyeceğini görmekti.

Esdeath

Esdeath, başkalarını aşağılamaktan ve onlara işkence etmekten zevk alan bir sadistti. Karşılaşmalar sırasında acımasız olduğu için savaş meydanlarında ondan korkulurdu. Rakiplerine zihinsel ve fiziksel olarak hükmetmekten de keyif alırdı.

Seri boyunca birçok karaktere işkence etti ve hatta özel ilişkilerinde de baskın olmak istediği için yaşından küçük erkekleri tercih etti. Yıllar geçtikçe Esdeath, yalnızca Akame Ga Kill’in değil, anime tarihinin de en sadist ve güçlü kadın kötü karakterlerinden biri oldu.

400 Binden Fazla Kişiyi Diri Diri Gömdü

Esdeath

Esdeath neredeyse yenilmezdi ve aynı zamanda da buz yaratıp, hükmetmesini sağlayan İblis Özütünü kullanabilirdi.

General Esdeath ve kuvvetleri, yerlileri kolaylıkla yenecekleri Kuzey kabilelerine gönderildi. Bu kolay galibiyetle tatmin olmayan Esdeath güçlerini kullanmaya ve 400.000 kişiyi diri diri gömmeye karar verdi. Kuvvetleri, özellikle de Üç Canavar ekibi, isyancıları aşağılamakta ona yardım etmekten mutluydu. Bu animedeki en şok edici katliamlardan biri oldu.

Numa Seika’yı Çıldırttı

Esdeath

Esdeath Kuzey Kabilesi saldırısı sırasında, Akame Ga Kill’in en güçlü kahramanlarından biri olan Numa Seika’yı da ele geçirdi. Numa, Kuzey Kabilesi’nin en iyi savaşçısı olmasıyla ünlüydü. İlk başlarda Esdeath yeteneklerinden etkilenmesine rağmen, Numa’nın kabilesinin çoğunu yendikten ve öldürdükten sonra hayal kırıklığına uğradı.

Esdeath ondan sahip olduğu her şeyi aldı ve içindeki cesur kahramanı öldürdü. Ve sonunda başarılı oldu. Onu bir köpeğe çevirdi ve hatta çizmelerini yalattı.

Serideki En Çok Öldürmeye Sahipti!

Esdeath

Esdeath, çoğunlukla sahip olduğu insanlık dışı davranışlarına rağmen Akame Ga Kill’in en popüler karakteriydi.

Seride yüzlerce insanı öldüren birçok yetenekli savaşçı olsa da, Esdeath’in yüksek leş sayısına kimse yaklaşmadı. En çok öldürmeyle herkesin kolayca önündeydi. Sadece serideki en güçlü savaşçılardan biri değil, yoluna çıkan herkese işkence etmekten ve onları öldürmekten zevk aldığı için gittiği her yerde binlerce ölü bırakan birisiydi de.

Jaeger’ların Lideriydi

Esdeath

Esdeath sadece güçlü bir kötü karakter değil, aynı zamanda da özel bir polis ekibinin lideriydi. Jaeger’lar, Akame Ga Kill’de teigu kullanabilen en güçlü dövüşçülerden bazılarıydı. Teigu’lar, kullanılması neredeyse imkansız olan güçlü imparatorluk silahlarıydı ve sadece en güçlü savaşçılar onları kullanabilirdi.

Tatsumi ile Kafayı Bozdu ve Onu İki Kez Öptü

Esdeath

Esdeath, Tatsumi ile tamamen kafayı bozdu ve ona ilk ve ikinci öpücüğünü bile verdi. Hatta bir keresinde Esdeath, Tatsumi’yi bayıltıp karargâhlarına sürükledi.

Orada çaresiz halde kalan Tatsumi, onunla akıl yürütüp, fikrini değiştirmeye ve zalim, yozlaşmış orduyu terk etmeye ikna etmeye çalıştı. Ancak, eninde sonunda Tatsumi’nin fikrini değiştireceğinden emin olan Esdeath’in düşündüğünü aksine çeviremedi.

Buzdan Askerler Yaratabilirdi

Esdeath

Esdeath bir generaldi ve kendine ait bir orduya sahip olmasına rağmen, gerekli olduğunda kendi buzdan ordusunu yaratabileceğinden bu orduya ille de ihtiyacı yoktu.

İkinci Koz Kartı ona binlerce buzdan asker yaratma gücü veriyordu. Bu kadar çok buzdan asker yaratması birkaç gününü alsa da buna değerdi. Onları sadece savaşlarda kullanmakla kalmayıp, enerjisinin bir kısmını da içlerinde depolayabiliyordu. Keza bu çok önemliydi çünkü yedeklenmiş enerjisi ona hem yardımcı oluyordu hem de en çok ihtiyacı olduğunda geri çekilebiliyordu. Hatta onları, üçüncü ve en güçlü olan koz kartını yüklemek için de kullanabilirdi.

O Öldü

Esdeath

Esdeath son derece kuvvetli ve doğaüstü güçlere sahip olsa da yenilmez değildi. Ne yazık ki, İmparatorluğun son savaşı Esdeath için de bir son savaş oldu. Akame, 10 teigu kullanıcısı ve hatta bir piyade ordusu da dahil olmak üzere en güçlü savaşçılardan bazıları tarafından saldırıya uğradı. Buna rağmen Esdeath, 10 teigu kullanıcısını ve 100.000 askeri kolaylıkla yendi.

Kısa bir süre için, özellikle de Esdeath, Akame’nin teigusunu parçalamayı başardığında her şey bitmiş gibi görünüyordu. Ancak Akame, Esdeath’i tam kalbinden bıçakladı. Yenilgiyi kabullenen Esdeath kendini buzla dondurdu ve sonra kendini küçük parçalara ayırıp tuzla buz etti.

İçerik Yazarı Keşif Asya

KesifAsya.com / Eski Çeviri Kurucusu

Bir cevap yazın

Skeleton Knight in Another World

Skeleton Knight in Another World İsekai sevdalıların kalıcı olacağını kanıtlıyor

The War of the Rohirrim

Ghost in the Shell’in Yönetmeninden, Orijinal bir Yüzüklerin Efendisi Animesi