in ,

Ana Karakteri “Kötü Adam” Olan İsekai Animeler

Adına birçok seri bulunan isekai animeler epey farklı hikayeye sahip, bazıları da kötü adamlı oluyor. İşte karşınızda ana karakterin körü adam olduğu isekailer.

Başka dizilerde filmlerde olduğu gibi, animede de sadece iyi ve adaletli insanlar yok. Bir animenin ana karakterinin kaliteli olması için iyi birisi olması da gerekmiyor. Eren Jeager ve Ken gibi karakterler bu “anti-hero” denen karakterlerin en iyi örnekleri.

Overlord, Dümdüz Kötü Birini Anlatıyor

İsekai Anime
Overlord

En sevdiği RPG oyunun içine hapsedilen Overlord’un ana karakteri Momonga, kendisini zindan avcısı ustası olarak görüyor. Kendi bölgesini yönetiyor ve hizmetkârlarını görevlendiriyor. Görevlerden bazıları, insan deneyleri, katliam ve adam kaçırma.

İlginçtir ki, ana karakterimiz bazen başkalarını düşünen bencil olmadan davranıyor ve bu seriye hoş bir tat katıyor. Momonga ve hizmetkârlarının hikayesini izleyenler kendilerini değişik değişik duygular yaşarken bulacak.

Reincarnated as a Slime’ın Rimuru Karakteri Şeytani Şeyler Yapabiliyor

İsekai Anime
Reincarnated as a Slime

Bu serinin ana karakteri Rimuru Tempest, yeni yaşamının tadını çıkarmak isteyen birisidir ki, sözde kahramanlar içindeki kötüyü ortaya çıkarıyor. Rimuru kraliyetini istemeden büyütmüş olabilir ama kesinlikle seçmenlerine değer veriyor.

Bu yüzden askerlerinden bazıları öldürüldükten sonra çılgına dönüyor. Hatta soykırım yapıp iblis krala dönüştükten sonra onları yeniden canlandırmanın eşiğime eşiğine geliyor. Rimuru’nun Slime’dan iblis krala dönüşmesi en kibar canlıların bile iyiliklerinin bir sınırı olduğunu gösteriyor.

The Rising of the Shield Hero’daki Naofumi‘e İftira Atılıyor

İsekai Anime
The Rising of the Shiled Hero

The Rising of the Shiled Hero’nun ana karakteri olan Naofumi İwatani diğer çağrılmışlarına nazaran çok olay yaşıyor çünkü kendisine iftira atılıyor. Çünkü takımına aldığı ilk kişi sebepsiz yere ona ihanet ediyor ve onu bırakıyor.

Bu ihanet yüzünden Naofumi bildiği bütün kirli teknikleri kullanarak hayatta kalmaya çalışıyor. Daha kötüsü, kahramanlar dahil olmak üzere herkes onu aşağılık birisi olarak görüyor. Bu seri, iftiralarla ve yalanlarla herkesin kötüye dönebileceğini gösteriyor.

Katarina Claes Kötü Biri Olarak Yeniden Doğuyor

İsekai Anime
My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom!

My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom! animesinden Katarina Claes, eski hayatının anılarını geri kazandığında ne kadar talihsiz olduğunu anlıyor. Kendisi, önceki hayatında oynadığı Fortune Lover adında bir otome oyununun (daha çok kadınların oynadığı bir randevu simülasyonu tarzı oyun) içindeki kötü karakter olduğunu öğreniyor. Katarina’nın birçok kez ölümden kurtulmaya çalışması kaotik ve komik sahneler çıkarıyor. Bu serinin kötü karakteri olacakken hem komik karakter hem de ana karakter oluyor.

So I’m A Spider, So What? Bu Seride Ana Karakter Tam Bir Canavar!

İsekai Anime
So I’m A Spider, So What?

So I’m A Spider, So What? serisinin ana karakteri Kumoko, talihsiz bir durum yaşar ve sınıf arkadaşları insanken kendisi kelimenin tam anlamıyla canavara dönüşür. Momonga Ve Rimuru’nun aksine insan biçimindeki bir canavar değildir. Bildiğimiz örümceğe dönüşmüştür ve evrildikçe daha da örümcekleşir. (en azından ilk birkaç evriminde) Korkunç ve aşırı güçlü canavarların olduğu bir zindanda yeniden doğunca, elinden gelen her şeyi kullanarak hayatta kalmaya çalışır. Böylece, birçok insanı öldürür ve insanlar onu korkunç bir canavar olarak görmeye başlar -ki mantıken haklılar.

The Saga Of Tanya The Evil Harika Bir Kötü Kahraman Hikayesi

İsekai Anime
The Saga of Tanya the Evil

Animelerdeki kötü ana karakterlerden bahsediyorsak The Saga of Tanya the Evil’i asla unutamayız. Ana karakter geçmişteki inanç eksikliğinden dolayı genç bir kız olur. Tövbe etmek yerine, Tanya bütün savaş ve taktik bilgisini rütbesini arttırmak ve savaştan uzak rahat bir hayat yaşamak için kullanır. Bu küçük kız, eğer sonucunda hedefine ulaşacaksa insanları feda etmekten ve manipüle etmekten asla çekinmiyor.

İlginizi Çekebilir:  Küçük Cadı Kiki: Jiji Kikiyle Gerçekten Hiç Konuştu mu?
Korku Manhwa

Manga Severlerin Beğeneceği En İyi 15 Korku Manhwası

Fantastik Manhwa

En Karışık ve Etkileyici Büyülere Sahip Fantastik Manhwalar