in ,

Ana Karakteri Ölüçağıran Olan En İyi Manhwalar

Ölüçağıranlara yeni manhwalarda farklı bakılıyor, işte karşınızda ana karakteri ölüçağıran olan en iyi manhwalar.

Son zamanlarda özellikle manhwa ve webtoonlarda ölüdirilentlerin popularitesi dirildi denebilir. Ölüleri komuta altına alma fikri izleyenlerin dikkatini hemen çekmeyi başarıyor. Ölü diriltenlerin sürekli olarak köle çağırıp arkadan izlemesi de bir bakıma insanların ilgisini çekiyor. Hangisinin nasıl savaştığına bakmak istiyorlar.

Normalde, kara büyü yaptıklarından dolayı fantastik hikayelerde kötü karakter olan ölüçağıranlar bir bakıma yeniden işleniyor. Hâlâ cesetlerle içli dışlılar ve kötülerin güçlerini kullanıyorlar fakat artık kötü değiller. Artık daha sık kahraman olarak ele alınıyorlar. İşte şimdi en iyi ölüçağıranlı manhwalar.

Second Life Ranker

En İyi Manhwa

Yenwoo’nun kardeşi iki sene önce bir anda ortadan kaybolmuştur. Ondan 3 sene sonra aldığı ilk haber hayatını kaybettiğini öğrenmesi olur. Doğal olarak Yeonwoo çok büyük üzüntü duyar. Kardeşinin eski eşyalarına bakarken bir cep saati bulur. O cep saati Yeonwoo’nun kardeşinin kaybolması ile alakalı bilgileri bulundurmaktadır. Güneş Tanrısının Kalesini ve kardeşinin, dostları tarafından ihanete uğradığını öğrenir. Kardeşinin intikamını almak için Güneş Tanrısının Kalesine gitmek ister.

Second Life Ranker’ın olayı, Yeonwoo’nun sadece ölü çağırmaya odaklanmaması. O güç, intikamın sırasında kullandığı diğer güçlerden biridir sadece. Zombileriyle yakından ilgilenir hatta onları nasıl güçlendirebileceğini düşünür. Ve onları sadece en etkili şekilde kullanabileceğinde çağırır. İlginç bir şekilde, ölü çağırma yeteneği diğer yeteneklerini de etkiler. Normal yetenekleri şeytani yeteneklere dönüştürür. Etkisi diğer bağlantılara kadar kendisini gösterir. Şeytani ejderine olduğu gibi.

Seul İstasyonu Ölü Çağırannı

En İyi Manhwa
Seoul Station’s Necromancer

Kang Woojin Alphen adındaki bir dünyada kendi başına savaşmaktadır. Birçok savaştan sonra, Alphen’in besin zincirinin tepesine oturur. İşte o zaman, dünyaya dönmenin bir yolunu bulur. Fakat dünyaya döndüğü zaman gücünün epey azaldığını fark eder. Düşük seviyeli ve değerli bir şey bulmak için zindan temizleyen bir oyuncudan farkı kalmamıştır. Woojin’in tek yapması gereken sıfırdan başlayıp tekrar tepeye yükselmektir.

Seoul Station’s Necromancer’ı farklı yapan şey, ana karakter ölüçağıran olsa da rakiplerini fiziksel gücüyle de parçalar. Zombilerini kullansa da onlar işini bitirene kadar arkada oturup beklemiyor. Onları, kendisi işi bitirirken destek olsunlar diye kullanıyor. Webtoon Woojin’e odaklandığı için zombileri pek dikkate değer değiller. Hatta normal zindan yaratıklarından bile iyi değiller.

Yalnız Ölüçağıran

En İyi Manhwa
Solo Necromancy

Seongwu askeri görevini tamamlamış ve okuluna dönmüştür. Fakat tam o sırada okulunda feci bir olay yaşanır. Önünde bir şey belirir ve ondan bir sınıf seçmesini ister. Biraz bakındıktan sonra sınıf seçmesi gereken tek kişinin kendisi olmadığını fark eder. Ne elde edeceğini bilmeden Ölüçağıran olmayı seçer. Sınıfına saldıran goblinleri öldürdükten sonra gücünün sınırlarını ne kadar genişletebileceğini öğrenir. Yeni bulduğu güç ile kampüsteki canavarları alt etmeye başlar.

Yalnız Ölüçağıran’ın ana karakteri güçlerini klasik bir ölüçağıran gibi kullanıyor. Genellikle işi halletmesi için zombilerine güveniyor ve kendisi sadece işe son vermek için dahil oluyor. Fakat bu, aksiyonu kaçırdığı anlamına gelmiyor. Seongwu kendini bir şekilde savaşlara dahil etmeyi başarıyor. Savaşın tehlikelerinden korkmuyor ve ölüçağırma gücünü sonuna kadar kullanıyor. Mesela ölülerin kemiklerinden silah yapıyor veya cesetlerden bomba yapıyor.

Solo Leveling

En İyi Manhwa
Solo Leveling

Başka dünyalara açılan geçitler gezegenin her tarafında görülebilmektedir. Bu “Kapı” denen geçişlerin ardında insan gücünün çok üstünde canavarlar bulunmaktadır. Bu kapıların görünmesiyle beraber de bazı insanlar yeni güçlere sahip olmuşlardır. Bu kişilere Avcılar denmektedir ve ana görevleri bu kapıların güvenliğini sağlamaktır. Sung Jinwoo bu bireylerden biridir. Fakat, güç sıralamasının en altı olan E sınıfında yer alıyordur. Güçleri onu normal bir insandan daha güçlü yapsa da kapının ardındaki ortalama bir yaratıktan bile çok daha güçsüzdür. Tüm bunlar, meslektaşlarını kurtarmak için kendini feda ettiğinde ve bu yüzden çok daha yüce güçler edindiğinde değişir.

Solo Leveling ölüçağıran popülarite kazanmasında kesinlikle bir rol oynuyor. Bu webtoon, kara büyü kullananların farklı şekilde gösterilmesine yol açtı denilebilir. Sung Jinwoo sık sık zombilerini kullansa da takımın en güçsüzü asla değildir. Çünkü kendisi hem suikastçı hem de ölüçağırandır. İlginç bir şekilde, Jinwoo’nun zombileri epey etkileyiciler. Ustaları gibi bu zombilerin de güçlenme şansları var. Bu özellikleri okuyucuların ilgisini çekmelerini sağlıyor. Yanı sıra, Jinwoo’nun en güçlü zombileri kendilerine has kişiliklere sahipler ve arkadaşça takılmaları epey eğlenceli olabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Anime Yapılması Gereken 10 Harika Shounen Manga
Jojo

JoJo’daki Standlerin Tarot Kartlarını Bulabilecek Misin?

En İyi Manhwa

Bu Yılın Murim Temalı En İyi Manhwaları!