in ,

Ana Karakterin Geçmişe Döndüğü En İyi Webtoon Önerileri

Son zamanlardaki fantastik webtoonlarda pek çok ana karakterin geçmişe döndüğünü görüyoruz. İşte bu temayı uygulayan en iyi webtoon önerileri sizlerle.

Modern webtoonlar arasında ana karakterin geçmişe dönmesi popüler bir konu. Son zamanlarda zaman yolculuğu konseptinin popülarite kazanması ile beraber geçmişe dönme en sevilen konulardan biri oldu bile denebilir. Bu yüzden bu temanın etrafında pek çok hikaye yazıldı.

Çeşitlilik iyi bir şey olsa da, bu aşırı fazla sayıdaki geçmişe dönüş webtoonlarının pek çoğu okurların vaktini ve parasını çalmak isteyen seriler. Bu yüzden sizler için en iyi geçmişe dönüş webtoonlarını derledik.

Doom Breaker

Webtoon Önerileri
Doom Breaker

Çok güçlü biri olmak için uğraşan Zephyr acı şekilde başarısız olur. Kötülüğün kökünü kurutmak üzerindeki uğraşları sırasında Zephyr’in yoldaşlarının hepsi ölür. Maalesef bu hedefte tek başına çabalaması hiçbir işe yaramayacaktır. Zephyr, Tartarus bölgesinde yıkım tanrısı tarafından öldürülür. Zephyr her şeyin bittiğini sanarken tanrılar ona bir şans daha verir. Onun bu çabasını eğlenceli bulurlar ve eğlenmeye devam etmek için onu 10 yıl öncesine gönderirler. Geçmiş hayatından gelen bilgi ile birlikte Zephyr, güç olarak geçmişteki kendisini de geçip tarihi yeniden yazmak zorundadır.

Doom Breaker geriye dönüş temasını heyecanlı hale getiriyor ve kendi yorumunu katıyor. Bu serideki dünya kesinlikle merhametli bir yer değil ve bu dünyayı geliştirmek için yazarın epey uğraştığı belli oluyor. Zephyr’in geçmiş hayatından gelen bilgileri onun çok daha hızlı güçlenmesine yardımcı olsa da, sürekli ölüm ile burun buruna geliyor. Düşmanlarıyla aynı seviyede bile değildir, fakat Doom Breaker’ı bu kadar güzel yapan şey de bu aslında. Bu seri, ilk bölümlerinde karakterin gücünün sınırlarını göstererek okurların beklentilerini nerede tutmaları gerektiğini açıkça belli ediyor.

İlginizi Çekebilir:  Hunter x Hunter: Kara Kıta Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Şey

Return to Player

Webtoon Önerileri
Return to Player

Gizemli tanrılar bir anda belirip Dünyadaki herkesi kendi oyunlarına dahil ettiğinde, Sehan Kim kendisini bu yeni çevreye adapte olurken bulur. Hayatta kalmak için canavarları katletmesi gerekmektedir ve bu sebepten güçlü birisi olmak zorundadır. On yıl geçer ve oyun sona erer. Geriye tek oyuncu olarak Sehan kalmıştır. Ve tanrılar ona yeni bir oyuna başlama teklifi sunarlar. Bu teklifi kabul ettikten sonra, kendisini on yıl öncesinde bulur ve hem eski hayatından kalan bilgileri durmaktadır hem de birkaç ekstra güçlendirmesi bulunmaktadır.

Sehan ilk hayatında hayatta kalmaya odaklanır ve hayatının tehlikeye gireceği savaşlardan kaçar. Fakat ikinci hayatında bu iş değişir, tehlikeli ortamlara hiç düşünmeden dalmaktadır. Bu sefer oyunun sonunu görmektense arkadaşlarının hayatını kurtarmayı önemsiyordur. Bununla birlikte, Return to Player serisi geçmiş hayatını en efektif şekilde kullanıp en etkili taktiklerle savaşan bir ana karakteri anlatıyor diyebiliriz.

Level Up With the Gods

Webtoon Önerileri
Level Up With the Gods

Yuwon Kim bir kalede yaşamaya zorlanmıştır. Ve bu sayede farklı tapınakların farklı tanrılarıyla görüşebilmektedir. Belli bir seviyeye ulaştıktan sonra, Yuwon ve tanrı dostları Dış Tanrılara ulaşmaya çalışmaktadır. Fakat, İç Tanrılar ile Dış Tanrılar arasındaki güç farkı o kadar büyüktür ki sadece sıkı çalışarak ulaşılabilecek bir seviyenin çok üstündedir. Yuwon’un dostlarının sayısı sefere her çıktıklarında azalmaktadır. Bir yerden sonra bir elin parmağını geçmeyecek kadar dostu kalır. Bu uğraşın sonucunun felaket olacağının farkında olan bir dostu, Yuwonu geçmişe gönderip kaderlerini değiştirmek için hayatını feda eder.

Level Up With the Gods pek çok mitolojiye gönderme yapan bir seri. Webtoon’un içerisinde adını başka webtoon’larda duyuran mitik karakterler bulunmakta. Çok sayıda referansa rağmen bu seri, referans yaptığı webtoonların kopyası olmaktan çok uzak. Efsane’leri seriye çok güzel dahil ediyorlar ve bu sayede özgün ve kaliteli bir hikaye ortaya çıkıyor.

Tomb Raider King

Webtoon Önerileri
Tomb Raider King

Dünyanın dört bir yanında gizemli mezarlar ortaya çıkmaya başladığında, insanoğlunun günlük hayatı ciddi şekilde büyük bir değişime maruz kalır. Bu mezarların her biri sahibine doğaüstü güçler bahşetmektedir. Diğer serilerdeki ana karakter sadece bir gizemli güce sahip olabilir teması bu seride bulunmuyor. Tomb Raider King’deki karakterlerin her biri istediği kadar gizemli güce sahip olabiliyor. Jooheon Suh tüm hayatını mezar yağmacısı, kazıcı ve kaşif olarak geçirmiştir. Fakat iş vereni ona ihanet ettiğinde neredeyse ölür. Son nefesini vermeden önce Jooheon kendisini mezarların ilk çıkmaya başladığı zaman olan 15 sene öncesinde bulur.

Tomb Raider King’in en güzel yanı, ana karakterin insanlara güvenmeyen ve açgözlü birisi olması. Jooheon önceki hayatında ihanete uğradığı için ikinci hayatında yalnız başına çalışır. Geçmiş hayatından kalan bilgilerle beraber eline geçen her bir mezarı tecrübeli bir yağmacı olarak yağmalar. Gerekirse başkalarından çalar.

A Returner’s Magic Should Be Special

Webtoon Önerileri
A Returner’s Magic Should Be Special

Desir Arman ve güvenilir dostları gizemli Gölge Labirentinde on yıldır savaşmaktadırlar. En büyük düşmanları, ejderha formundaki Napolitan ile savaşmaktadırlar. Desir sonunda bu ejderhayı katletmek için bir yol bulur ve başarılı olur. Fakat başları hala beladadır çünkü ejderhanın kalbi kendini imha eder ve patlar. Desir ve takımındaki herkes patlamaya maruz kalır fakat Desir ölmez ve 13 yıl öncesine ışınlanır. Yani Hebrion Akademisine girdiği güne.

Diğer serilerin aksine, A Returner’s Magic Should Be Special’ın ana karakteri inanılmaz güçlü birisi değildir ve bunun farkındadır. Böyle olunca da, sadece kendini güçlendirmeye odaklanmaz; takım arkadaşlarına da göz kulak olur. Bu sayede takım arkadaşları hem güçlenir hem de güvende olurlar.

Webtoon Önerileri

Ordu Kurma Temalı Webtoon Önerileri

Anime Yemek

Anime Yemekleri Neden Bu Kadar Lezzetli Gözüküyor?