in ,

Anime Tarihindeki En Büyük 10 İhanet

Anime Tarihindeki En Büyük 10 İhanet

Bazı Animelerde kötü karakterlerin kötü oldukları en baştan bellidir, örneğin Naruto’dan Madara veya Tokyo Ghoul’dan Jason gibi, bu yüzden diğer karakterler onlara karşı dikkatli olmaları ve onlara güvenmemeleri gerektiğini bilir. Fakat bazı kötü karakter, kötücül planlarını gerçekleşmek için doğru anı bekler ve kendisine güvenen tüm o insanları sırtlarından bıçaklar. İşte bazen bu gibi durumlarda anime tarihinde görülmüş en iyi plot twist’ler ortaya çıkabiliyor.

Hiç beklenmeyen bir ihanet izleyenleri şok edebilir, tüm hikâyeyi değiştirebilir ve serideki karakterlerin bir kişiye duydukları güveni tamamen parçalayabilir. Tabii bunun yanında her hain karakter de aynı değildir. Bazı hain karakterler en başından beri ihanet etmek amacıyla insanların güvenini kazanıp ardından onları sırtından bıçaklarken bazı karakterler ise onur, hırs veya hayatta kalma arzusu gibi sebeplerle sadık oldukları tarafı değiştirebilirler. Bunlara ek olarak da sadece kendi çıkarları için yaşayan karakterler de vardır ve onlar kendi çıkarlarına göre herkese ihanet edebilirler.

Amy Kirio – Mairimashita! Iruma-kun

image 49

“Welcome to Demon School, Iruma-Kun!” çizgi film vari bir havası olan, izlerken size kendinizi iyi hissettirecek ve neredeyse tüm ana karakterleri sempatik genç şeytanlardan oluşan bir seridir. Zaten tüm bunlar Iruma Suzuki’nin yeni arkadaşı Amy Kirio’un, ona ihanet etmesini şok edici yapıyor.

İlk başlarda Iruma, Amy’nin yumuşak huylu ve kendisine benzeyen biri olduğunu düşünmüş ve bu yüzden onunla daha derin bir bağ kurabileceğine inanmıştı. Ama ne yazık ki Amy, tüm yeraltını şiddet ve öfkenin hâkimiyet sürdüğü bir yere çevirmeyi isteyen iblis Baal için çalışan bir ajan olarak Iruma’ya ve tüm iblis okuluna ihanet etti.

Akira Hayama – Shokugeki no Souma

image 1 10

“Shokugeki no Soma” 13 yaş üstü olan ve yemek pişirmenin gücünü anlatan muhteşem bir shounen animesidir. Animenin ana teması kalpleri fethetmek için bir şeyler pişirmek ve yemeklerin insanları bir araya getirmesi olsa da anime ödüllü tarifleri ve eğitim ile eğlenceyi harmanlamayarak izleyiciye sunmaktan fazlası.

İlginizi Çekebilir:  Neden Herkes Solo Leveling İçin Bu Kadar Heyecanlı?

Tüm bu tatlı tema içinde ihanet fikri bile kafamızda canlanmasa da Totsuki Akademisinin yetenekli öğrencisi olan Akira Hayama, Azami Nakiri’yle iş birliği yaparak Soma’nın tatlı rakibi olmaktan çıkıp yeminli düşmanına dönüştü. Akira, Azami’nin bencil iradesi için yemek yapmaya başladığı zaman ona hayran olan tüm öğrencilerine ve ona olan inançlarına ihanet etmenin yanında Soma’nın da işlerini bir hayli zorlaştırdı.

Nikki Hanada – Dr. Stone

image 2 9

Dr. Stone animesinin başlarında, Tsukasa Shishio ile Bilim insanı Senku Ishıgami, farklı görüşleri yüzünden bir anlaşmazlığa düştüler ve bunu uzlaşıyla çözemeyeceklerini fark ettiler. İkisi de kendi Stone Age devletini oluşturdu ve bir savaşa tutuştular. Nikki Hanada da, Tsukasa’nın Kudret İmparatorluğunun pek çok üyesinden birisiydi.

Nikki güçlü ve vahşi bir kızdı ama hassas bir kalbi vardı, Senku’nun ekibi de bunu bildikleri için müziğin gücüyle Nikki’nin kalbini etkilemeyi başardılar. Bu ilk başta hiç kolay olmadı ama sonunda Nikki’yi, Tsukasa’nın yıkıcı amaçlarından koparıp, Kudret Krallığına katılmaya ikna ettiler. Ve bu yeniden dağıtılmasını sağladı. Ayrıca tüm bu olanlar Nikki’nin iyi ile kötü arasındaki farkı gördüğü anda doğru alanı yapan iyi birisi olduğunu kanıtladı.

Solf J. Kimblee – Fullmetal Alchemist: Brotherhood

image 3 7

Kimyacı Kızıl Lotus ya da bilinen ismiyle Solf J. Kimblee, Ishval İç Savaşında yer almış, bu savaşta kendisine emanet edilen Felsefe Taşı’nı kendisi için saklamaya karar vermiş ve bu uğurda birkaç subay arkadaşını öldürmüş birisidir. Tüm bu suçlar onun savaş suçundan ötürü yıllarca hapis yatmasına sebep olmuştur. Lakin ihaneti henüz bitmemiştir.

Süper kötü “Father”, Kimblee’yi özgürlüğüne kavuşturdu Kimblee’de bunun karşılığı olarak kendi ırkına karşı Father ile çalışmayı kabul etti. İşte bu sayede yarım kalan ihanetini tamamlamayı başarmıştı. Ta ki Alphonso Elric ve Heinkel’e karşı yenilip Pride’ın içine hapsolana kadar. Tabi bu da onu durdurmadı ve Homunculus’u içeriden sabote etti. Anlayacağınız gibi özünde Kimblee, sadece kendi çıkarlarını ön planda tutan ve kendi çıkarları ile arzuları için her şeyi yapabilen hainlerden.

Black Zetsu – Naruto

image 4 6

Naruto serisinde Zetsu’nun bir kötü adam olduğu başından beri belliydi ama ona rağmen kimse Black Zetsu’nun ihanet edeceğini fark edememişti. Zetsu iki farklı yarıdan oluşuyordu ve Siyah yarısı görünürde Kudretli Madara Uchiha’nın iradesi altında gibi görünüyordu. Lakin Black Zetsu onu da kandırmıştı ve sonunda gerçek efendisi olan Kaguya Otsutsuki’yi yeniden canlandırdı.

Naruto Serisi, aralarında Orochimaru ve Uchiha Klanın da bulunduğu pek çok farklı hain görmüştü ama hiçbiri Black Zetsu kadar haince davranmamış ve kimseyi o şekilde sırtından bıçaklamamıştı. “Kötü adamın arkasındaki kötü adam” olarak Naruto Shippuden’de çok önemli bir rol oynamasının yanında ihaneti sebebiyle Takım 7’yi şimdiye kadar ki en büyük zorluklarıyla karşı karşıya bıraktı.

Blackbeard – One Piece

image 5 5

Marshall D. Teach, gençliğinde Whitebeard’ın tayfasına katılmış ve onlardan birisi olduğuna onları inandırmıştı. Ama mürettebatın geri kalanına kıyasla Blackbeard için dürüstlük ve ailenin hiçbir önemi yoktu. Onun için önemli olan tek şey kendisiydi ve “arkadaşlarına” ihanet etmekten asla çekinmezdi bu yüzden. Günün birinde Dark-Dark Fruit’i elde etmek için Thatch’e ölümcül bir şekilde ihanet ederek tayfanın “Demir Kuralı”nı çiğnedi.

En başından beri Şeytan Meyvesini çalmayı amaçlayan Teach, hiçbir zaman kendisini Whitebeard’ın tayfasına ait hissetmemişti zaten. Amacına ulaşıp hain olduğu ortaya çıktıktan sonra kaçtı ve kendi korsan tayfasını kurdu. Tüm bu ihanetin yanına kâr kalmaması için de Portgas D. Ace onu aramaya başladı.

Yuga Aoyama – My Hero Academia

image 6 4

Kötüler Birliğinin UA’daki güvenli USJ yerleşkesine gerçekleştirdiği saldırıdan beri okul personeli, Tomura Shigaraki’ye içeriden bilgi veren bir köstebeğin varlığından şüpheleniyorlardı. My Hero Academia’nın animesinde ana hikâye yüzünden gölgede kalan ve değinilmeyen bu minik detay sonunda manga ile aydınlatıldı.

Hain, 1-A sınıfı öğrencisi Yuga Aoyama’ydı ama ihanet onun kendi fikri değildi. Yuga doğduğunda Quirk’i yoktu ve ailesi, oğullarına quirk vermesi karşılığında All For One ile masaya oturmak zorunda kaldı. Yuga bu durumdan gerçekten çok rahatsızdı ve asla rahat değildi ama ailesinin öldürülmesi riskini de göze alamazdı. Bu yüzden All For One ne istediyse yaptı. Bu ihanet de buradan doğdu.

Suguro Geto – Jujutsu Kaisen

image 7 5

Suguru Geto’nun ihaneti diğerleri kadar beklenmedik ya da dramatik değildi ama Jujutsu Kaisen hikâyesinde pek çok şeyi değiştirmesiyle çok önemli bir yere sahipti. Suguro, en başından beri kötü adam olarak tanıtıldığı için ihaneti hayranlarında bir şaşkınlık yaratmadı ama büyücülük, insanlık ve kendisi hakkındaki fikirleri hayranlarını derinden etkiledi.

Suguru bir zamanlar Satoru Gojo’nun sınıf arkadaşıydı ama gençliklerinde yaşadıkları fikir ayrılıkları bu arkadaşlığın devam etmesinin önüne geçmişti. Suguru büyücülerin üstün olduğuna ve büyücü olmayan tüm insanların öldürülmesi gerektiğine inanmaya başladı. Satoru bunu asla kabul edemezdi. Sonuç olarak Suguru Okulu bıraktı ve Mahito’nun sadık bir müttefiki ve Satoru’nun en kötü düşmanı oldu.

Sosuke Aizen – Bleach

image 8 6

Anime hayranları Bleach serisinin “Soul Society”sini sadece içerdiği havalı karakterler ve kavgalar için değil, aynı zamanda Kaptan Sosuke Aizen’in şok edici ihaneti yüzünden de çok severler. Bölümün ortalarında, Aizen bir gece öldürülmüş gibi görünüyordu ama birkaç Soul Reaper’ı bunun gerçek olduğuna inanmadılar ve bir bit yeniği olduğundan şüphelendiler.

O Soul Reaper’lar şüphelerinde de haklı çıktılar ama bu ihaneti durduramadılar. Aizen sahte bir ölüm düzenleyerek herkesi kandırmış, sahte bir kimlikle yıllarca yakalanmamış ve önlem olarak Central 46’yı hiç düşünmeden katletmişti. Sonrasında Soul Society’nin en kötü haini olarak anılmaya başladı, ardından da Kaptan Tosen ve Kaptan Ichimaru ile birlikte Hueco Mundo’ya kaçtı. Kaçtığı yerde de Arrancar İşgali için hazırlıklar yapmaya başladı.

Griffith – Berserk

image 9 5

Berserk serisinde; Guts, Casca ve Griffith arasında yaşanan aşk üçgeninin savaş alanında nasıl ortaya çıktığını anlatan Golden Age hikâyesi seri için ironiktir. Bu hikâyenin ilerisinde, Griffith hırsları ve bencilliği ile yarattığı planını uygulamaya koyduğunda ise Guts ve Casca da dâhil tüm dostlarına ihanet etmişti. Her ne kadar Guts ve Casca kurtulmayı başarsalar da başka hiç kimse kurtulamamıştı.

Griffith, “God Hand”i çağırıp onun yanına katılmak için Beherit’i kullanmış, bu amacı ile ise neredeyse tüm Şahin Grubu üyelerinin canına mâl olmuştu. Griffith’in ihaneti özellikle de Casca ve Guts için kişisel bir mesela haline gelmişti çünkü ona büyük bir lider olduğu için hayranlık duyuyorlardı. Lakin Griffith’in gözleri yalnızca kendi kaderini ve onun getirdiklerini görüyordu.

Shounen Anime

Tekrar İzlemekten Sıkılmayacağınız En İyi 10 Shounen Animesi

Horimiya: Piece

Horimiya: Piece, Romantik Anime Severler Kaçırmasın!