in ,

Anime Yapılması Gereken 10 Harika Shounen Manga

Bazı harika Shounen mangaların hâlâ bir anime uyarlaması yok, ancak onları okuyan herkes bu mangaların ekranlar için yaratıldığını biliyor.

En popüler anime serilerinin büyük çoğunluğu Shounen türündeki mangalardan çıkmıştır. Bir seri, Shounen dergilerinin rekabetçi ve acımasız ortamında yükselirse bir anime uyarlaması yapılır ve çok daha fazla hevesli okuyucuyu kendine çeker.

Hayranlarını şaşırtacak ve hayal kırıklığına uğratacak şekilde, en büyük shounen manga serilerinden bazıları hit olma potansiyeline sahip olmalarına rağmen hâlâ bir anime uyarlamasından yoksunlar. Bu inanılmaz shounen seriler henüz TV’ye çıkmadı, ancak onları okuyan herkese göre bu serilerin ekranlar için yaratıldıkları aşikâr.

Mükemmel Bir Bağımsız Anime Olabilecek Drama: Jumyou wo Kaitotte Moratta. Ichinen ni Tsuki, Ichimanen de.

Shounen Manga
Jumyou wo Kaitotte Moratta. Ichinen ni Tsuki, Ichimanen de.

Manga topluluğu tarafından beğenilmesine rağmen, kısa psikolojik drama dizileri nadiren animeye uyarlanır. Jumyou wo Kaitotte Moratta. Ichinen ni Tsuki, Ichimanen de. serisi aynı kaderi paylaşıyor. Manga serisi okuyucular arasında bir kült klasik haline geldi ama hiçbir zaman bir uyarlama için yeterince büyük olamadı.

Manga, yaşamının sonraki otuz yılını sattıktan sonra, yoksulluk çeken genç bir adam Kusunoki’nin hayatının son üç ayını anlatıyor. Anlaşmayı yaptığı katip Miyagi tarafından gözlemlenen Kusunoki’nin artık sayısız pişmanlığını anmak için yeterli zamanı vardır.

Psyche Matashitemo’nun Acımasız Görsellerinin Hayata Geçirilmesi Gerekiyor

Shounen Manga
Psyche Matashitemo

Psyche Matashitemo’nun yazarı Fukuchi Tsubasa, sınırları zorlayan bir savaş shounen ustası. Sürükleyici aksiyon sahneleri konusundaki derin anlayışı, mangalarını bir anime uyarlaması için mükemmel kılıyor. Ancak, Psyche Matashitemo henüz TV’ye çıkış yapmadı.

Hikaye, çocukluk arkadaşı Mikan’ı kurtarmak için ikinci bir şans elde eden, zamanı geri alma konusunda psişik yeteneklere sahip kayıtsız bir genç olan Saike’ye odaklanıyor. Serinin dövüşlerini tanımlayan Oracle sistemi, shonen mangadaki en gelişmiş güçlerden biri ve onun hayata geçtiğini görmek, her Psyche Matashitemo hayranının hayali.

İlginizi Çekebilir:  Record of Ragnarok Mangası 2021 Yılında Anime Oluyor

Yazarının Diğer Manga Uyarlamasının Başarısından Sonra Fire Punch da Mutlaka Gündemde Olmalı

Shounen Manga
Fire Punch

Chainsaw Man ile ünlenen Fujimoto Tatsuki’nin bir diğer eseri Fire Punch, türünün ezberlerini bozacak şekilde sürükleyici ve şiddetli bir doğaüstü hikaye. Hikaye, çöküşün eşiğindeki distopik bir dünyada geçiyor.

Fire Punch’ın ana kahramanı Argi, yenilenme yeteneğine sahip olan, doğaüstü güçler ile “kutsanmış”, zulüm gören birkaç kişiden biridir. Yine de, sönmeyen alevlere sahip bir adamla karşılaşmayı asla hayal etmemişti. Sönmeyen aleve yakalanan Argi kendini yenilemeye devam eder ve on yıl acıya katlandıktan sonra nihayet intikamını almaya hazır hale gelir.

Psyren, Hâlâ Bir Animeye Uyarlanmayı Bekleyen Klasik Bir Aksiyon Shounen’i

Shounen Manga
Psyren

Klasik aksiyon-macera shounen hayranları, dünyaca sevilen Psyren serisinin neden bir anime uyarlamasının olmadığını bugün bile merak ediyor. 2000’lerin başındaki Shonen Jump’ın acımasız rekabet dünyasına karşı koymasına rağmen Psyren, rakip serilerin şöhret seviyelerine hiç ulaşamadı ve saklı bir mücevher olarak kaldı.

Psyren, sevimli karakterler ve heyecan verici maceralarla dolu. Manga, kayıp sınıf arkadaşı Sakurako’yu kurtarmak ve eve canlı dönmek için savaşan, Psyren’in ölüm oyunundaki görevlerinde rahat bir genç Ageha Yoshina’yı ele alıyor.

Dai Dark’ın Aşırı Şiddeti Mevcut Shounen Jenerasyonuna Hitap Ediyor

Shounen Manga
Dai Dark

Ultra şiddetli shounen mangası her yıl daha popüler hale geliyor, bu nedenle Dai Dark’ın anime uyarlaması, topluluğun mevcut zevkine tam olarak uyacaktır. Kara komedi, korku ve maceranın harika bir karışımı olan Dai Dark , Zaha Sanko adlı sıradan bir genci konu alıyor.

Sanko ile ilgili göze çarpan tek şey, kemiklerine konulan ve onları sahibinin isteklerini yerine getirme gücüne sahip değerli bir mülk haline getiren gizemli bir lanet. Onu paramparça etmek isteyen sayısız suçluyla savaşan Sanko, tüm galakside onu lanetleyeni arıyor.

Bloody Monday, Shounen Hikaye Anlatıcılığının En İyi Psikolojik Gerilim Serilerinden Biri

Shounen Manga
Bloody Monday

İyi bir psikolojik korku shounen bulmak zordur, ancak Bloody Monday animeye uyarlanırsa, insanların bu niş türe olan ilgisini yeniden canlandırması kesin. Manganın hikayesi ters köşelerle dolu.

Olay örgüsü, bir zamanlar Japonya’nın bilgisayar korsanlığı dünyasının tepesinde duran sıradan bir öğrenci olan Fujimaru Takagi’nin açıklama yapmadan ortadan kaybolmasını konu alıyor. Ancak, Fujimaru’nun babası liderliğindeki Kamu Güvenliği İstihbarat Teşkilatı, tüm Japonya’yı sabote edecek bir yıkım tehdidini önlemek için çocuğa bir kez daha ulaşır.

Dandadan, Ekranlar İçin Mükemmel Bir Şekilde Doğaüstü Shounen Aksiyonunu Yeniden Canlandırıyor

Shounen Manga
Dandadan

Delicesine yaratıcı ve tahmin edilemez olan Dandadan, genellikle sektörün en ünlü yazarlarının tavsiyelerinde yer alır. Bu tuhaf shounen komedisi bir yıldan biraz fazla bir süredir yayınlanıyor, ancak şimdiden bir isim yaptı ve anime uyarlamasını merakla beklenir hale getirdi.

Dandadan, doğaüstü olaylara inanan Ayase ile dünya dışı varlıklara meraklı Takakura arasında, hangi doğaüstü güçlerin gerçek olduğuna dair zararsız bir tartışmayla başlar. Görünüşe göre her iki genç de haklıdır, birlikte hayaletlerin ve uzaylıların tehlikeli dünyasına sürüklenirler.

Suki na Ko ga Megane wo Wasureta, Sevimli Romantik Aşıklar Arasında Hit Olabilir

Shounen Manga
Suki na Ko ga Megane wo Wasureta

Hayattan kesitler türündeki sevimli romantik komedilerin son zamanlardaki patlaması göz önüne alındığında Suki na Ko ga Megane wo Wasureta serisi animeye uyarlanırsa kesinlikle bir hit olur. Sıra arkadaşı Ai Mie’ye umutsuzca aşık olan ortaokul öğrencisi Kaede Komura’yı ele alan hikaye oldukça basit ama çok tatlı.

Uzağı göremeyen ve unutkan olan Ai, gözlüğünü sık sık evde bırakır ve Kaede’yi o gün için gözü yapar. Kaede, aşık olduğu kıza yardım etmeye her zaman heveslidir, Ai’nin gözlüğünü kasten unutabileceğini asla düşünmez.

Rookies, 90’ların Suç Komedilerinin Cazibesini Yakalıyor

Shounen Manga
Rookies

90’lar klasiği, hayattan kesitler içeren bir suç komedisi olan ikonik shonen mangası Rookies’in, nedense hiçbir zaman bir anime uyarlaması yapılmadı. Yine de hayranlar, bu klasik serinin hayata geçmesini umut etmeye devam ediyor. Manga, yeni bir öğretmenin, aşağılık haydutlar ve çocuk suçlulardan oluşan kötü şöhretli Futagotamaga lisesi beyzbol kulübünü devralması ile başlıyor.

Genç ve hevesli Koichi Kawato, iyimserliğinden vazgeçmeyi reddediyor. Nihayetinde, olumlu tavrı ve kararlılığı, beyzbol kulübünün kötü şöhretli çaylaklarını bile etkiliyor.

Takopii no Genzai, Shounen Hikaye Anlatıcılığının Geleneklerini Zorluyor

Shounen Manga
Takopii no Genzai

Bir shounen mangası için, Takopii no Genzai şaşırtıcı bir derinliğe sahip ve sayısız ağır konuyu ele alıyor, bu da anime uyarlaması için özellikle merak uyandırıyor. Seri, insanlığın ahlaksızlıklarına, kalamar benzeri saf ve iyi kalpli bir uzaylının gözünden bakıyor.

Evrene aşkı yaymayı kendine görev edinmiş olan kahramanımız, hiçbir zaman mutlu görünmeyen küçük bir kız olan Shizuka Kuze ile tanışır. İstismar ve ihmalle geçen bir çocukluğun, yeni bulduğu arkadaşını nasıl etkilediğini kavrayamayan uzaylı, insanlığın en karanlık günahlarından bazılarıyla temasa geçerek Shizuka’yı gülümsetmek ister.

İsekai Anime

Sırasıyla Gelmiş Geçmiş En İyi 23 İsekai Anime

One Piece

Netflix, One Piece Live Action Uyarlamasını Duyurdu!