in , ,

Assassin’s Creed Oyununun Webtoon Uyarlaması Çıktı!

Assassin's Creed: Forgotten Temple

Edward Kenway, heyecan verici bir webtoon uyarlaması Assassin’s Creed Black Flag devam niteliğinde Cennet Parçalarını aramak için denize açılıyor.

WEBTOON’un açıkladığı gibi, Assassin’s Creed: Forgotten Temple adlı yeni webtoon 25 Nisan’da yayınlandı. Assassin’s Creed’in arkasındaki video oyunu yayıncısı Ubisoft, tarihi macerayı birleştiren bu yeni sürükleyici çalışmayı yaratmak için Omniscient Reader ve I’m the Max-Level Newbie’nin arkasındaki REDICE STUDIO ile işbirliğine başladı ve günümüz aksiyonunun yanı sıra video oyunu serisinde temel bir unsur olan Animus seyahat makinesi yer alıyor. Assassin’s Creed: Forgotten Temple üç sezon ve toplam 150 bölümden oluşacak.

image 133

Forgotten Temple, Black Flag Sonrasını Ele Alıyor

Assassin’s Creed’in dünya çapındaki en popüler video oyunlarından biri olarak ününün bilinçli bir şekilde farkında olan REDICE STUDIO, “Sadece oyunun hayranlarına değil, aynı zamanda Assassin’s Creed ile karşılaşan okuyuculara da hitap edecek bir eser yaratmayı” amaçladı.” Assassin’s Creed IV: Black Flag’ın sonrasını anlatan Assassin’s Creed: Forgotten Temple, Black Flag’ın sonunda Assassin Kardeşliği’ne katılmaya karar veren ve korsana dönüşen korsan Edward Kenway’i konu alıyor.

Şimdi yeni bir arayış içinde olan Suikastçı, tehlikeli ve gizemli düşmanlarıyla çarpışırken kullanıcıların insanlığı zihinsel ve fiziksel olarak kontrol etmelerini sağlayan bir teknoloji olan Cennet Parçalarını bulmak için Asya denizinin kıyılarında arama yaparak sularda seyahat etmelidir. Bu arada, günümüzde Edward’ın Nuh isimli Koreli bir Amerikan soyundan gelen, ailesi hakkında bilgi arar ve farkında olmadan Edward’ın geçmişini ortaya çıkarır.

image 134

Ubisoft’un Global TV ve Transmedia Direktörü Julien Fabre, WEBTOON ve REDICE STUDIO ile olan işbirliğinden ne kadar heyecan duyduklarını açıkladı ve “Bu orijinal Assassin’s Creed Black Flag devam filmini hazırlamak için Redice’deki yetenekli insanlarla çalışıyoruz ve umuyoruz ki dünyadaki tüm hayranlar ve okuyucular bu dünyadan zevk alacak.” Webtoons.com İçerik Yönetici Yardımcısı David Lee de benzer duyguları dile getirdi. “AC serisinin uzun süredir hayranları olarak, okuyucuların Edward Kenway’in hikayesinde bir sonraki durağı neresi olacak, sabırsızlıkla beklemeliyiz” dedi. “Bu inanılmaz seri, bu sevilen seriyi Webtoon’da yeni bir kitleye tanıtırken Assassin’s Creed video oyunlarının mevcut hayranlarını büyüleyecek.”​​​​​​​

İlginizi Çekebilir:  Modern Korku Anime'leri Efsanevi Hideyuki Kikuchi'ye Teşekkür Borçlu!

Assassin’s Creed’s Tarihi

İlk olarak Kasım 2007’de piyasaya sürülen Assassin’s Creed, görsel olarak, zengin hikaye anlatımı ve oyun tasarımıyla büyük beğeni topladı. Assassin’s Creed sadece on iki ana oyunu olmakla kalmıyor, aynı zamanda birkaç çizgi roman serisi, kitapları, live action uyarlaması, iki kısa animasyon uyarlaması, bir drama ve masa oyunları dahil olmak üzere birçok uyarlamasına da yol açtı. Video oyunu serisi, Eylül 2022 itibariyle 200 milyondan fazla kopya sattı ve tüm zamanların en çok satan video oyunu serilerinden biri haline getirdi.

Assassin’s Creed: Forgotten Temple’ın ilk altı bölümü, serinin haftalık olarak güncelleneceği ve ilk bölümünün de 25 Nisan’da çıkacağı açıklandı.

Sand Land

Dragon Ball’un Yapımcılarından Yeni Anime: Sand Land

LGBTQ Manga

Yaoi Veya Yuri Olmayan En İyi 9 LGBTQ Mangalar