in ,

Sonbaharın Klasiklerine Bir Yenisi Eklendi: Bastard!! Part 2

Bastard!!’ın baştan yorumlanan yeni serisinin ikinci yarısı, 2022 sonbaharı yaklaşırken Netflix’te gösterime girmeye hazırlanıyor.

Animenin resmi Twitter hesabına göre, 14. Bölümden 24. Bölüme kadar devam edecek olan ikinci yarı, 15 Eylül’de izleyiciler karşısına çıkacak. Oldukça vahşi sahneler içeren bu hikaye, hayatta olduğu dönemde dünyayı fethetmeye çalışan egoist bir büyücü olan ana kahramanımız Kara Schneider’ın, Metalikana isimli bir krallığı, kendisinden çok daha büyük bir tehdit olarak görülen Havoc’un dört lordundan korumak için yeniden canlandırılmasını konu alıyor. Animenin ilk 13 bölümü, Netflix’te 30 Haziran’da gösterime girmişti.

Bastard!!’ı yaratırken metal müzikten ve Dungeons & Dragons’dan büyük bir ilham alan mangaka Kazushi Hagiwara, seriyi ilk kez Shueisha’nın Haftalık Shounen Jump dergisinde, 1988 yılında yayınlamıştı. 2000 yılında Ultra Jump’a geçen manganın yeni bölümleri, 2010 yılındaki son bölümüne kadar seyrek şekilde yayınlandı. Buna rağmen 30 milyon kopyayla, Shueisha’nın tüm zamanların en çok satanlar listesine girmeyi başardı. Anime olarak ilk kez 1992’de Stüdyo AIC’nin yapmış olduğu 6 bölümlük bir orijinal video animasyonu (OVA) olarak yayımlandı.

Seri, Netflix’in de yapımcılığı üstlenmesiyle Takaharu Ozaki’nin yönetmenliği ve Yousuke Kuroda’nin danışmanlığıyla, Liden Films tarafından yeniden yorumlandı. Kisho Taniyama ana kahraman Kara Schneider’ı seslendirirken, Tomori Kusunoki Kara Schneider’ın yeniden canlandırılmasından sorumlu olan rahiplerden birinin kızı olan Tia Noto Yoko’yu seslendirdi. Seslendirme kadrosunun arasında Kensho Ono, Tomokazu Sugita ve Nao Toyama gibi herkes tarafından tanınan pek çok ses var. Bastard!!!’ın ilk 13 bölümünü resmi olarak Netflix’ten izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kötülerin Kazandığı 20 Anime
Solo Leveling

Solo Leveling Manhwa Çizeri Dubu Öldü!

Jojo

JoJo’daki Standlerin Tarot Kartlarını Bulabilecek Misin?