in ,

Berserk Manga Okuyanlara Müjde: Seri Devam Edecek!

berserk manga oku

Berserk manga okuyanlar, Berserk’in yaratıcısı Kentaro Miura’nın ölümünden iki yıl sonra serinin serileştirilmesine devam edileceği duyuruldu.

Rahmetli Kentaro Miura’nın karanlık fantezi manga serisi Berserk, yakında Young Animal dergisinde serileştirilmesine devam edecek. MangaMogura’ya göre, Berserk serisi 28 Nisan’da Young Animal dergisinin 9 ve 10’ncu sayılarında yayınlanmaya devam edecek. Miura’nın zamansız ölümünden önceki son sayısı, Eylül ayında yayınlanan “Tear of Morning Dew” 364. Bölümdü.

Miura’nın ölüm haberinin ardından, yakın bir arkadaşı Kouji Mori, serinin son yaratıcısı tarafından kendisine aktarılan bilgilere dayanarak Berserk’in döneceğini duyurdu. Miura’nın prodüksiyon stüdyosu Studio Gaga illüstrasyon görevlerini üstlendi. Miura’nın ölümünün ardından dokuz aylık bir aradan sonra Mori ve Studio Gaga, Haziran 2022’de 365’nci bölüm olan “Lull of the Waning Moon” ‘u yayınladılar. Ocak ayında başlayan üç aylık bir aradan önce altı bölüm daha yayınlandı.

Miura, 6 Mayıs 2021’de akut aort diseksiyonundan vefat etti. 54 yaşındaydı. Miura’nın vefat haberi, özellikle fiziksel olarak tükenmişlikten muzdarip olanlar olmak üzere manga yaratıcılarıyla ilgili sağlık sorunları konusuna dikkat çekti. One Piece’in yaratıcısı Eiichiro Oda, aniden vefat ederse One Piece’in onsuz devam edebileceğine inanıyor. Oda’nın 2017 röportajındaki ilgili ifadesi, yazarın Mart ayında uykusuzluk ile mücadelesini açıklamasının ardından yeniden gündeme çıktı.

Kentaro Miura‘nın Mirası

Berserk, 1989’da yayınlanmaya başlayan destansı ve yetişkinlere yönelik bir aksiyon serisidir. Ünlü manga, ağır konularla ilgilenen acımasız sunumu ve trajik hikaye anlatımıyla tanınır. Berserk, Fist of the North Star gibi dizilerden ilham aldı ve sırayla Attack on Titan ve Dark Souls video oyunları gibi içeriklere ilham vermeye devam etti.

25 bölüm süren 1997 TV serisinden başlayarak yıllar boyunca Berserk’e dayalı çeşitli animasyon serileri ve filmleri yayınlandı. Miura’ya bir övgü olarak, Berserk: The Golden Age Arc – Memorial Edition yayınlandı.

İlginizi Çekebilir:  MyAnimeList'e Göre En İyi 10 Manhwa
One Piece

One Piece: Going Merry’nin Bilinci Var Mı?

Hangi Spy x Family Karakterisin

MBTI Kişilik Tipine Göre Hangi Spy x Family Karakterisin?