in ,

BL Manga Önerileri – En Sağlıklı İlişkiye Sahip 10 Çift

Boys Love mangaları önceden ilişkileri nasıl gösterdikleri ile alakalı tepki alıyordu, artık pek çok sağlıklı ilişki örnekleri var. İşte birkaç örnek verebileceğimiz bl manga önerileri.

Maalesef geçmişte boys love anime ve mangaları toksik ilişkileri ve homoseksüel fetişizelerini ortaya koydu. Karakterleri seksize etmekten istismar içeren ilişkilere kadar pek çok türden hataları bulunuyordu bu temanın.

BL mangalar yavaş yavaş iyileşiyor ve yeni mangalar sağlıklı ilişkilere yer veriyor. Sasaki to Miyano ve Given gibi seriler geçmiş serilere göre beklentileri aştı. İkisi de çok özgün serilerdi ve sağlıklı LGBTQ+ ilişkisi ortaya koydular.

I Hear The Sunspot

bl manga önerileri
Kouhei & Taichi

Yuki Famino’nun I Hear The Sunspot serisi iki şeye yer veriyor. Birincisi, bazen en iyi ilişkiler tesadüf sonucunda doğar. İkincisi ise zıtların birbirini çektiği. Kouhei sıradan bir üniversite öğrencisidir ve ufak bir işitme sorununa sahiptir. İçe dönüktür ve genellikle yalnız takılır.

Fakat, enerjik ve dışa dönük Taichi gerçek anlamda karşısına çıkınca Kouhei’nin onunla yakınlaşmak dışında çaresi yoktur. İkisi bir anlaşma yaparlar: Kouhei, Taichi’nin notlarını alacaktı ve Kouhei Tacihi için öğle yemeği yapacaktır. Aşırı zıt kişiliklerine rağmen gittikçe yakınlaşıyorlar ve birbirlerine saygı duymayı öğrenirler.

Replay

bl manga önerileri
Ritsu & Yuta

Saki Tsukahara’nın Replay serisi normal maçlardan fazlasını isteyen spor anime fanlarına göre. Bu manga ise yenilgiyi tadanların sevdikleri spordan vazgeçince ne yaptıklarını gösteriyor.

Ritsu ve Yuta beyzbol sevgilerinden dolayı yakınlaşan iki çocukluk arkadaşıdır. İkisi de beyzbolu bıraktıktan sonra Ritsu iyi bir üniversiteye yerleşmek için derslere odaklanır. Bu sırada, Yuta beyzbola bağlıdır. İkisi de sadece birbiri ile anlaşabilmektedir ve sonunda arkadaşlıkları daha öteye gider.

The Two Lions

bl manga önerileri
Junpei & Leo

Lisede yakın olmasalar da Junpei ve Leo üniversitede tesadüfen karşılaşırlar. Junpei hemen Leo’nun “İblis Aslan” olduğunu asabi ve çete lideri olmasından anlar. Leo yeni bir sayfa açmaya çalıştığından eski olayları bir kenara atmış ve lisesinden uzak bir üniversitede yeni başlangıçlar yapmaya gelmiştir.

Junpei, Leo’nun ilk arkadaşı olur ve Leo ile yakınlaştıkça platonik olmayabileceğini düşünür. Bu seri Horimiya’yı andırıyor ve görünüşten fazlası olduğunu gösteren serilerden biri.

Seven Days: Monday-Sunday

bl manga önerileri
Touji & Yuzuru

Yuzuru durduk yere Touji’yi randevuya davet eder. Onun kabul etmesini beklemez fakat Touji bu fikre çok sıcak bakmaktadır. Bir haftada epey yakınlaşırlar ve pek çok tatlı an yaşarlar.

Seven Days: Monday-Sunday sağlıklı iletişimin ve ilişkilerdeki isteklerin kesin çizgiler ile çizilmesinin önemini anlatıyor. Ayrıca Yuzuru ve Touji çok tatlı bir ilişkiye sahip.

Cherry Magic!

bl manga önerileri
Adachi & Kurasawa

Çoğu BL mangası realistik yaşamdan kesitler temasında gidiyor. Ofis teması en realistik temalardan biri olmasına rağmen Cherry Magic! olaya doğaüstü şeyler de katıyor.

Adachi otuz yaşında bir bakirdir. Ve efsaneye göre bir erkek otuz yaşına kadar bakir kalırsa bir süper güce erişecektir. Adachi, zihin okuma yeteneğine sahip olur fakat çok az kullanabildiğinden sinir olur. İnanılmaz şanssız olaylardan sonra Adachi yanlışlıkla Kurasawa’nın zihnin okur ve Kurasawa’nın ondan hoşlandığını öğrenir.

My Summer Of You

bl manga önerileri
Chiharu & Wataru

Chiharu ve Wataru tanıştıkları andan itibaren çok yakın oldular. Sevdikleri filmler üzerinden bağ kurdular ve arkadaşlıkları ilerledi. Chiharu bir anda aşkını itiraf etti ve Wataru ilk başta ona aldırmadı.

Filmler ve festivallerle dolu inanılmaz bir yaz geçirdikten sonra Wataru, Chiharu’nun duygularının karşılığına sahip olduğunu fark etti. Bu tatlı manga her okurun kalbine dokunacak seviyede. 2021’in yazında çıkan bu seri yavaş ilerleyen romantizm serilerinin okuma listesine eklemesi gereken bir seri.

Sasaki to Miyano

bl manga önerileri
Sasaki & Miyano

Sasaki to Mİyano yakın zamanda bir anime adaptasyonu aldı. Seri, BL manga seven Sasaki ve Miyano’nun BL mangalar üzerine bağ kurduğu tatlı bir romantizmi anlatıyor. Miyano bu türü hep severken Sasaki’yi de bağımlısı yapar.

İlk başta Sasaki Miyano’yu yalnız bırakmaz ve sürekli etrafında olmak ister. Bu olay ömrü boyunca yaoi sevmiş olan dostumuzu ilk başta sinir etmiş olsa da Miyano Sasaki’den hoşlanmaya başlar.

No. 6

bl manga önerileri
Shion & Nezumi

Shion, No. 6 adlı şehrin elit sakinlerinden biridir. Bu şehrin insanlarından dünyanın acı gerçekleri saklanmaktadır. Shion, duvarların içine sızan Nezumi ile tanıştıktan sonra bunu fark eder. Shion toplumdan gittikçe soğur ve yıllar sonra Nezumi ile tekrar buluşur.

Bozuk yapılar üstüne kurulu bu dünyayı kurtarma yolunda birbirlerine aşık olurlar. Shion, Nezumi’ye bu distopik hükümete karşı açtığı savaşta yardım etmek için rahat hayatını bırakır.

Seaside Stranger

bl manga önerileri
Shun & Mio

Shun, halasının restoranında çalışan bir yazardır ve Mio da annesinin ölümünü atlatmaya çalışan bir lise öğrencisidir. Mio, kaygısızca okyanusa bakarken Shun onu görür ve tanışırlar. Biraz konuşur ve birbirlerinin iletişim bilgilerini alırlar fakat Mio sonrasında adadan gider.

Üç sene boyunca konuşmazlar fakat Mio bir gün Shun’un kapısının önünde belirir ve ona aşkını itiraf eder. Onların ilişkisi gösteriyor ki birinin yokluğu aşkın alevini daha da canlı hale getiriyor. Bu seri oldukça gerçekçi ve sağlıklı iletişimin önemi üstünde duruyor.

Given

bl manga önerileri
Mafuyu & Ritsuka

Ritsuka müziğe olan ilgisini kaybetmekteyken Mafuyu ile tanışır. Ritsuka asabi ve düşüncesiz biri olmasına rağmen Mafuyu, uysal biridir ve kendisinde müzik yeteneğinin bulunduğundan habersiz yeni yeni gitar çalmaya başlamıştır. Ritsuka, Mafuyu’ya gitar çalmayı öğretir ve müzik üzerinden kurdukları bağ ile birbirlerine aşık olurlar.

Mafuyu, hâlâ eski sevgilisinin intiharının yasını tutmaktadır fakat eninde sonunda tekrar aşık olmaya hazır hisseder. Ritsuka ise homoseksüel olduğunu Mafuyu’ya olan hisleriyle fark eder. Sonrasında birbirlerinin seslerini bulmaya yardımcı oldukları sağlıklı bir ilişkiye sahip olurlar.

İçerik Yazarı Keşif Asya

KesifAsya.com / Eski Çeviri Kurucusu

Bir cevap yazın

image 7 min

Unutulmaya Yüz Tutmuş 7 Harika Samuray Animeleri

Hangi One Piece Karakterisin

Burcuna Göre Hangi One Piece Karakterisin?