in , , ,

Black Clover: Dante Zogratis Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey

Dante’nin karakteriyle ilgili, en sadık hayranları bile şaşırtabilecek, geçmişi veya hayatındaki insanlar hakkında nasıl hissettiği ile ilgili birkaç şey var.

Dante Zogratis, Black Clover manga ve anime serisinde görülen bir karakterdir. Şeytan Lucifero’nun ev sahibi, hem vücut büyüsü hem de yerçekimi kontrolünün ustası olan Maça Krallığı’nın ana hükümdarıdır ve tartışmasız kardeşleri Zenon ve Vanica ile Karanlık Üçlü’nün lideri olarak hizmet eder. Son derece güçlü, tüm bir alanın yerçekimini etkileyebilir ve kaybolan uzuvları yeniden canlandırabilir. Hatta çifte kemeri ve gösterişli tacı ile tanınır.

Ancak bu karakter hakkında, geçmişinden veya hayatındaki insanlar hakkında nasıl hissettiğinden, en sadık hayranları bile şaşırtabilecek kısımlar var. Meta-anlamda bile, onun hakkında, orijinal yaratıcıdan gelen şeyler de dahil olmak üzere, birçok hayranın fark etmemiş olabileceği diğer manga çalışmalarına atıfta bulunan bölümler bulunuyor.

Orduda Görev Yaptı

Dante Zogratis

Maça Krallığında büyürken, Dante hayatı ile hayal kırıklığına uğradı ve orduya yazıldı. Askerlik döneminde gerçek yüzü ortaya çıktı, askeri zaferler, hatta bir kraliyet ailesini devirmek bile onu pek tatmin etmedi ve insan canını almaktan çok pişman görünmüyordu.

Bir asker olarak geçirdiği süre boyunca, Dante belirgin bir şekilde farklı bir görünüme sahipti, temiz traşlıydı, daha aşina olduğumuz bıyığı ve keçi sakalı yoktu ve ayrıca alnında bir işaret yoktu.

Alnındaki İşaret, Newton Elmasına Bir Göndermede Bulunur

Dante Zogratis

Dante’nin yerçekimi üzerindeki gücü de dahil olmak üzere bazı yönleri, yaratıcı Yuki Tabata’nın bir başka dizisi olan Hungry Joker’den Newtonian Apple (Newtonun yerçekimi elması) ‘a bir övgü olabilir. Ayrıca Kara Elma olarak da bilinir, kendini yenileyebilir ve ondan bir ısırık alan herkese, ister havayı dilimliyor, isterse bir gezegenin yerçekimini etkisiz hale getiriyor olsun, bütün yerçekimi bilgisini ve gücünü devredebilir.

Elmanın daha dikkat çekici yönlerinden biri, onu yiyen kişinin irisinde de görülen ve bir çizgiye bağlı elmas şekillerine benzeyen dikiş benzeri bir işarettir. Bazı hayranlar, dikiş benzeri işaretin Dante’nin alın işaretine geçici bir benzerlikten daha fazlasını taşıdığını fark ettiler.

Ne Kadar Güç Kullanırsa O Kadar Fazla Şeytani Oluyor

Dante Zogratis

Dante’nin sihrinin, Beden Sihri unsuruna komuta ettiği için görünüşünü etkileyebileceği mantıklı, ancak sihri onu belirli özel şekillerde de dönüştürüyor. Gücünün en belirgin özelliği, alnındaki işaretin büyümesine ve sonunda dişlerinin, uzun ve sivri dişlere dönüşmesine neden oluyor. Vücudunu yok edildikten sonra yeniden şekillendirmek, vücudunun daha büyük ve daha kaslı olmasına neden olur.

 Bununla birlikte, ne kadar çok şeytan gücü kullanırsa, o kadar çok şeytan görünümü alır, tam şeytan gücünde, gelişen boynuzlar, pençeler, ekstra kollar, dört karanlık kanat ve bir kuyruk.

Kişiliği Bir Nevi Maskedir

Dante Zogratis

Dante, görünüşleri korumak söz konusu olduğunda sakin kalan, rahat davranan ve durum gereğini yapsa bile sakinliğini nadiren kaybeden bir karakterdir. Çoğunlukla, bu davranış sadece bir eylemdir, çünkü gerçek kişiliği, şeytanları dünyaya getirmek isteyen bir sosyopattır.

Bir kırılma noktası vardır, ne kadar canavarlaşırsa, sadece görünüşü nedeni ile değil, aynı zamanda soğukkanlılığını da koruduğu için dış görünüşünü o kadar koruyabilir. Bu durum Yami ve Asta ile dövüştüğünde en net şekilde görülebilir.

Yenilenme Gücünün Sınırı Olabilir

Dante Zogratis

Vücudu yenilenebilse de, başlangıçta Asta’nın, küçük bir yaralanma olsa bile yüzünde küçük bir kesik oluşturabilmesine verdiği tepkide görüldüğü gibi, incinmekten hoşlanmıyor.

Dante, görünüşe ayak uydurmak söz konusu olduğunda sakin kalan, rahat davranan ve durum gereğini yapsa bile sakinliğini nadiren kaybeden bir karakterdir. Bu durum, Asta’nın muhtemelen sihir karşıtı güçleri nedeniyle, Dante’nin göğsünde kalıcı bir yara izi bıraktığında kolayca görülebilir.

Kendini Artık İnsan Olarak Görmüyor

Dante Zogratis

Şeytan güçleri sayesinde, kendisini artık insan olarak görmüyor, çünkü hem yenilenmiş vücudu, hem de dönüştürülmüş durumları mevcut.

Bir insan hakkında olumsuz düşünürken bile küçümseyici olabilir. Bu durum, Yami’ye bir insan için güçlü olduğunu ve bir dövüş sırasında Vücut Sihrini kullanmasını sağlayabildiğini söylediği zaman görülüyor.

Kötülüğün Bütün Kavramını Seviyor

Dante Zogratis

İnsanlara tepeden bakıyormuş gibi görünse de, bu durum biraz daha karışık, insanların da doğuştan kötü olduklarını ve insanları hayvanlar aleminden ayıran şeyin kötülük olduğunu düşünüyor.

Kötülüğü ve fesatlığı, onlar olmadan hayatın bir değeri olmadığını düşünecek kadar seviyor. Aslında artık kendini insan olarak düşünmese de, zulmünün diğerlerinden daha insan olduğunu gösterdiğine inanıyor. Ayrıca insanlara öfkeleri veya kötülükleri konusunda iltifat etme alışkanlığı da var.

Bir Tipi Var: Arcane Stages

Dante Zogratis

Dante’nin, Yami’nin kadrosundaki Arcane Stages’i kıskandığı görülüyor. Bu, gerekli bir güç meselesi değil, çünkü Dante, Arcane Stages’e ilgi duyuyor.

Vanessa’ya güzelliği ve gücü yüzünden aşık oldu, gücünü diğerleri için kullandığında onu kıskandı. Ayrıca, Gray’in güçlerini fark ettiğinde, ona karşı da ilgisini geliştirdi.

Kahramanların Ne Olabileceğini Temsil Eder

Dante Zogratis

Bazı kahramanların ortak noktaları olduğu gibi, belirgin farklılıkları da vardır. Asta gibi, biraz şeytani, biraz kılıç ustası, ikisi de kötülüğün gücüne inanır. Ancak Asta insan kalbinin gücüne inanırken, Dante kötülüğün insanlıktaki değerini benimser. Ve Yami gibi, o da bir liderdir ve Kara büyünün şeytanları olsa bile, geleneksel karanlık elementi kullanır. Ama Yami nihayetinde kaba bir yüzün arkasına saklanan kibar bir adamken, Dante büyüleyici bir yüzün arkasına saklanan bir sosyopattır.

Kardeşleri de benzer bir role sahiptir. Örneğin kız kardeşi Vanica. Her ikisi de sıvı temalı güçlere ve benzer kişiliklere sahip olduğu için genellikle Noelle’e bir sır olarak görülüyor, ancak Noelle nihayetinde Vanica’dan daha fazla önem veriyor gibi görünüyor.

Kardeşleriyle İyi Geçinir

Dante Zogratis

Kötü davranışlarına ve Karanlık Üçlü’nün hem lideri hem de yüzü gibi görünmesine rağmen, erkek ve kız kardeşi ile medeni bir ilişkisi var gibi görünüyor. En azından, komutan yardımcısı olarak hizmet etmenin yanı sıra, kardeşleri ona düşkün görünüyorlar.

Kız kardeşi Vanica, Dante’nin planlarını destekliyor ve ona karşı sevgi dolu görünüyor. Kardeşi Zenon’un da güçlerini Dante’nin hayatını korumak için kullandığı gösterilmişti.

İlginizi Çekebilir:  Solo Leveling'deki Korkunç Heykel Neden Bu Kadar Önemli?
The War of the Rohirrim

Ghost in the Shell’in Yönetmeninden, Orijinal bir Yüzüklerin Efendisi Animesi

Re-main

Re-Main: Fragman, Konusu, Çıkış Tarihi ve Bilinmesi Gerekenler