in ,

Bleach Animesinin En İyi 10 Kadın Karakteri

Tite Kubo’nun çok tutan shonen manga serisi Bleach 2004’te efsanevi bir anime serisine adapte edildi. O zamandan beri fanlar Bleach’in inanılmaz karakterlerine tutkulandı. Kahramansı İchigo Kurosaki’den havalı ve zeki Uryu İshida’ya ve Rukia Kuchiki’ye kadar herkesin aşırı sevdiği karakterler mevcut.

Anime’nin hayranları aynı zamanda pek çok kadın karaktere hayranlık duyuyor. Bu karakterleri hayali sevgilileri gibi görenler de var. En kibarını, en zekisini, en komiğini, en sertini ve asıl önemli olan, en çok kimin öne çıktığına dikkat ediliyor. Bu yüzden sizler için hayali sevgili potansiyeli taşıyan en iyi 10 Bleach kadın karakterini derledik.

Nanao İse

Bleach

Yüzbaşı Shunsui Kyoraku’nun emri altındaki 8. bölüğün teğmeni olarak başlayan Nanao İse sonrasında 1. bölüğe geçti. Nanao’yu seride ilk olarak Ruh Toplumu arc’ında görüyoruz. Başlarda Shunsui’nin emrinde olan Nanaou’yu ilk başta sadık fakat tsundere bir karakter olarak görüyoruz.

Nanao’nun bu kadar sevilmesinin sebebi sadece tsundere olması değil, aynı zamanda her anime hayranının seveceği bir abla kişiliğine sahip olması. Hatta, Shunsui onu kızı gibi görüyor diyebiliriz.

Kukaku Shiba

Bleach

Kukaku Shiba, kardeşi Kaien Shiba gibi küçük bir asil aileden geliyor. Kukaku da ilk olarak Ruh Toplumu arc’ında seyircilerle buluşmuştu. İchigo’nun takımını gitmesi gerektiği yere götürecek olan karakterimiz Kukaku’ydu.

Kukaku’nun bu kadar sevilmesinin pek çok sebebi var, hem abla kişiliğine sahip hem ilgi çekici bir tavrı var hem de başına bela olanlarla çok iyi başa çıkabiliyor. Bir ara Ganjuya ve İchigo’ya laf yapmış olsa dahi sürekli iyi niyetli olan birisi olduğundan dolayı Bleach hayranları onu çok seviyor.

Lisa Yadomaru

Bleach

Lisa Yadomaru sekiz Visored’den biri. Bu visored’ler yüksek rütbeli emekli ölüm tanrılarıdırlar ve istediklerinde maskelerini takabilmektedirler. Visored’ler arasından en popüler olanlardan biri de Lisa Yadomaru.

Lisa, örgülü at kuyruğu saçıyla, lise üniforması ile ve utanmaz sapık davranışlarıyla biliniyor. Sık sık çıkarıp erotik dergiler okuyor ve bu davranışından dolayı onu yargılayanlara da ağzının payını veriyor. Bu sebeplerden ötürü de pek çok bleach hayranı bu karakteri seviyor.

Riruka Dokugamine

Bleach

Bleach’in çoğu kadın karakteri Tsundere. Tsundere’ler ilk başta çok ters insanlar gibi gözükürler fakat zaman geçtikçe sevgi dolu yanlarını gösterirler. Savaşçı karakterli Riruka Dokugamine için de aynısı geçerli.

Riruka renkli ve ilgi çeken bir kişiliğe sahip. Ayrıca zamanında İchigo’dan hoşlanıyordu ve bu hoşlantı sayesinde onun sevgi dolu yanını görebilmiştik. Pek çok Bleach hayranı, Fullbring arc’ı bittikten sonra Riruka’yı bir daha göremeyeceklerinden dolayı üzülmüştü.

Nelliel

Bleach

Bu karakterimiz bir arrancar. Çoğu Arrancarlar, yani maskesini çıkarmış Hollow’lar, kötü niyetli garip karakterler olduklarından ideal kadın/erkek tiplemesine uymazlar. Nelliel hariç.

Nelliel’in gerçek formu kibar fakat gerektiğinde sert olabilen genç bir kadındır. Bu karakterimiz hayatını kurtaran İchigo’ya aşıktır. Nelliel’in bu merhametli ama korkusuz savaşçı kişiliği sayesinde Hollow maskesine rağmen hayranlar karakteri çok seviyor.

Tier Halibel

Bleach

Korkunç Hollow maskesi ve inanılmaz şekilde Sosuke Aizene bağlı olmasına rağmen üçüncü Espada Tier Halibel mükemmel karakteri sayesinde pek çok Bleach hayranının gönlünü kazandı. Espadalar arasından en sevilen karakterlerden biri haline geldi.

Halibel, bilge ve şefkatli bir savaşçıdır. Tek istediği kardeşi gibi gördüğü 3 kızın piyon görevi görmemesidir. Halibel ayrıca savaş içerisindeki yüksek öz güveni sayesinde de epey ilgi çekmektedir.

Nemu Kurotsuchi

Bleach

12. bölüğün teğmenlerinden biri olan yumuşak sesli karakterimiz Nemu Kurotsuchi yüzbaşı Mayuri Kurotsuchi tarafından bir laboratuvarda yaratılmıştır. Mayuri’nin “kızı” sık sık ona savaşlarında ve deneylerinde yardımcı olur. Ruh Toplumu arc’ında bir savaşta Mayuri, Nemu’ya o kadar kötü davranmıştı ki düşmanları Uryu İshida bile kız için üzülmüştü.

Nemu ve Uryu bir süre sonra dost olurlar. Bleach hayranlarının bu karakteri çok sevmesinin sebebi ise hem cömert olması hem de inanılmaz derecede masum davranışlara sahip olması. Karakterimiz gerekirse bir arkadaşı için canını bile verir. Ayrıca o kadar güçlüdür ki elleriyle bir taşı yarabilir.

Rukia Kuchiki

Bleach

Rukia Kuchiki Bleach’te karşımıza çıkan ilk Ölüm tanrısıydı ve ilk sezonun kesinlikle en iyi kadın karakteriydi. Hakkında o kadar fazla sevilecek şey var ki; tavşan temalı her şeyi sevmesi, garip mizah anlayışı, ve insan hayatına olan ilgisi gibi say say bitmez…

Rukia ayrıca Bleach’in en iyi tsunderesi sayılıyor. Küçük fakat güçlü olan bu Ölüm Tanrısı kolay kolay boyun eğen bir yapıya sahip değil. Ayrıca merhametli ve savunmasız tarafları da var ve bu sayede çok sevilen bir karakter oluyor.

Rangiku Matsumoto

Bleach

Teğmen Rangiku Matsumoto 10.bölüğün ikinci kaptanıdır ve çok güçlü biridir fakat bleach hayranlarının onu bu kadar sevmesinin sebebi bu değil. Başka bir sürü şeyin yanında, Rangiku ışıl ışıl ve eğlenceli kişiliği sayesinde seviliyor. Hayatı tamamıyla parti gibi geçiyor.

Rangiuku ayrıca çok merhametli bir kişiliğe sahip. Mesela Orihime İnoue’ye ablalık etmişti. Rangiku ayrıca inanılmaz derecede öz güvenli ve kendiyle barışık. Bu tip özelliklere sahip birini sevmemek mümkün değil.

Yoruichi Shihoin

Bleach

Rangiku’nun pek çok sevilen yanı olsa dahi Bleach’in en iyi waifu’su kesinlikle serseri ninja Yoruichi Shihoin. Yoruichi korkusuz ve öz güvenli bir suikastçıdır. Kendisi hiçbir düşmandan korkmaz ve zamanında Kisuke için büyük bir fedakarlık da yaptı.

En önemlisi Yoruichi eğlenceli ve neşeli kişiliği ile biliniyor. Sık sık insanlarla şakalaşan bir kişiliğe sahip olan karakterimiz o kadar şakacı ki Byakuya’ya bile sataşabiliyor. Ayrıca merhametli de olan karakterimiz gerekirse dostu için canını verir.

İlginizi Çekebilir:  En İyi Ecchi Anime Önerileri
Anime Yemek

Anime Yemekleri Neden Bu Kadar Lezzetli Gözüküyor?

Tempest Fansub

Anime Fansub: Tempest Fansub [Röportaj]