in ,

Bleach: İchigo’nun Bankai’si Sennen Kessen-hen’de Neden Farklı?

İchigo'nun Bankaisi Neden Değişti?

Ichigo’nun Bankai’si Tensa Zangetsu, Fullbring güçleriyle karşılaşması nedeniyle önemli değişikliklere uğrar ve bir karakter olarak büyümesini ve gelişmesini yansıtır.

İchigo, Sennen Kessen-hen’de Yhwach ve Quincy imparatorluğu ile yüzleşirken gücünde ve görünümünde yeni değişimler beklenebilir.

Sennen Kessen-hen için seriye dönen Bleach hayranlarının Ichigo Kurosaki’nin Bankai’si ile ilgili bazı soruları olabilir. Bleach’in ana karakterinin en güçlü dönüşümü, Sosuke Aizen’e karşı destansı final savaşında olduğundan şaşırtıcı derecede farklı görünüyor, bunun nedeni Ichigo’nun hikayesinin hayranların genellikle atladığı bir kısmında yatıyor: nefret edilen Fullbringer Sezonu.

Shinigami’ler belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra Zanpakuto’larının Bankai olarak bilinen gerçek form ve gücünü serbest bırakabilirler. Bu kılıçlar aslında Shinigami’nin ruhunun bir parçası olduğu için yetenekleri ve görünümleri kullanıcısının gücüne, kişiliğine ve eğitimine göre değişir.

İchigo Bankai’si Tensa Zangetsu, özel ama tehlikeli bir eğitimle elde edilmiştir. Serbest bırakıldığında, İchigo’nun kılıcı daha ince bir forma küçülür ve ucunda kısa bir zincir bulunur. Cübbesi de Bankai’sinin bir parçası olan ve ruhani enerjisini yansıtan bileğine kadar siyah bir ceketle değişir. Ancak Bleach: Sennen Kessen-hen’ın ilk bölümünde İchigo’nun Bankai’si çarpıcı şekilde farklı görünüyor.

Bankai, Fullbring Güçleri Nedeniyle Farklı Görünüyor

İchigo
Bleach

Arrancar Downfall sezonunun sonunda Sosuke Aizen’e karşı savaşı sırasında, İchigo Aizen’i yenmek için Bankai’sinin tüm gücünü açığa çıkarıp, Shinigami güçlerini sonsuza dek kaybetme pahasına Final Getsuga Tensho formunu elde eder. Daha sonraki Lost Substitute Soul Reaper sezonu İchigo’nun Fullbring adı verilen gizemli ruhani gücü kullanan bir grupla karşılaşması yoluyla yeteneklerini nasıl geri kazandığı hakkındadır. Fullbringer’lar henüz doğmadan Hollow’larla karşılaşmalarının sonucunda ruhani güçlerinde mutasyona uğrayan insanlardır. İchigo’nun arkadaşı Chad’inde bir fullbringer olduğu anlaşılır ve sonunda sıra dışı gücünün sebebi açıklanmış olur.

Sezon ilerledikçe İchigo’da güçlerini uyandırır. Fullbringerlar güçlerinin odağı olarak fiziksel bir nesneye ihtiyaç duyarlar ve İchigo için bu nesne Shinigami rozeti olur. İchigo’nun Fullbring gücü gelişir ve geçmişteki Shinigami bağı sebebiyle giderek daha Shinigami güçlerine benzer hale gelir. Fullbringer’ların lideriyle yaptığı savaş sırasında Rukia ve 13 Shinigami kaptanının yardımıyla Shinigami güçlerini geri kazanır ve iki yeteneği birleşir. İchigo bundan sonra Fullbring güçlerini kullanamaz. Bu Sezondan nefret eden hayranlar bundan memnun olmasa da Bankai’sindeki değişiklikler o dönemin bir hatırlatıcısı olarak kalır.

İchigo’nun Bankai’sini Yeni Bir Değişiklik Bekliyor

Ichigo
Ichigo

Fullbring Bankai Formunda İchigo siyah ceketinin altına beyaz bir iç gömlek ve üzerinde beyaz X işaretleri bulunan siyah eldivenler giymektedir. Tensa Zangetsu’nun bıçağı çok daha uzun ve kavislidir, kılıcın küt ucunun sonunda üç keskin çıkıntı bulunur. Zincir artık taka uzundur, kılıcın kabzasından İchigo’nun eldivenine kadar uzanır. Ancak İchigo’nun Bankai’sinde Sennen Kessen-hen’ın başında daha büyük bir değişiklik meydana geldi.

İchigo’nun orijinal Zanpakuto’su Zangetsu, Sennen Kessen-hen’nin başında Yhwach ile yapılan savaşta yok edilmesi İchigo’yu kılıcını yeniden şekillendirme arayışına sokar. Başlangıçta onun için yeni bir kılıç yaratmayı reddeden Tüm Zanpakuto’ların yaratıcısı ile tanışır. İchigo yeni kılıcının dövülebilmesi için ailesinin geçmişi ve kendi soyu hakkında gerçeği keşfetmelidir.

Yeni Zangetsu tek bir Zanpakuto olarak kabul edilen iki ayrı kılıçtan oluşur. Daha uzun olanı orijinal Zanpakuto’suna benziyor, ancak kılıcın içinde bir delik var, küçük olan ise daha çok bir bıçak gibi. Bu değişiklikler, Elbette Bankai’sini de etkileyecek.

Görünüşü gelişimini yansıtacak şekilde seri boyunca birkaç kez değişmesine rağmen İchigo’nun Bankai’si Tensa Zangetsu Bleach’in en ikonik ögelerinden biridir ve serinin hayranları tarafından anında tanınır.

Sennen Kessen-hen sırasında Yhwach ve Quincy İmparatorluğu ile yüzleşmek için Ichigo’nun güçlerini ve görünüşünü daha da geliştirmek zorunda kalması beklenebilir.

İlginizi Çekebilir:  One Piece: Going Merry'nin Bilinci Var Mı?
Attack On Titan Tarzı Animeler

Attack On Titan Tarzı Animeler Listesi

Hangi Jujutsu Kaisen Karakterisin?

Kişilik Tipine Göre Hangi Jujutsu Kaisen Karakterisin?