in ,

Bleach Mangakası Bir Kez Daha One Piece’in Mangakasından ‘Nefret Ettiğini’ Açıkladı.

Bleach

Bleach ve Burn the Witch’in yaratıcısı Tite Kubo, Japon halk radyo programında One Piece’in yaratıcısı Eiichiro Oda’dan “nefret ettiğini” açıklamıştı. Sandman (@sandman_AP), bu bilgiyi Twitter’da paylaşmıştı. 2021 yılında, Oda Kubo’nun radyoda “Oda’dan nefret ettiğini” açıklaması hakkında konuştu.

One Piece yaratıcısı bu durumu kişisel bir hakaret olarak almadı ve Kubo’nun sanatsal yeteneklerini takdir etti. Tweet’te belirtildiği gibi, Kubo 2007’de yayınlanan One Piece 10th Treasures adlı 10. yıl kitabı için Monkey D. Luffy’nin bir illüstrasyonunu çizdi.

Kubo Şaka Yapmıştı!

Twitter kullanıcısı Craftsdwarf Fantasia (@Craftsdwarf), Kubo’nun “tartışmalı” açıklamasına daha fazla bağlam sağladı. Kubo’nun editörü, mangasını One Piece’e daha çok benzemesi için yapmasını söylediğinde, Kubo meslektaşı mangaka Eiichiro Oda’ya karşı abartılı bir nefret beyanında bulunarak yanıt verdi. Kubo’nun komik yanıtı sonrasında radyo programı sunucuları güldü, böylece Kubo’nun şaka yaptığı belli oldu. Kubo gibi, Oda da editörleriyle ilgili hüsrana uğradığını açıkça dile getirmiştir. Oda, kariyerinin başlarında bir editörünün kızlarının “sevimli olmadığını” söylediğini açıklamıştı.

Oda One Piece’in finaline hazırlanırken, Kubo Bleach’in hikayesini 22 Ağustos 2016’da sonlandırdı. Ancak, Studio Pierrot tarafından yapılan anime serisi, serinin son hikayesini uyarlamadan 2012 yılında orijinal yayınını sonlandırdı. On yıl sonra, Bleach: Thousand-Year Blood War kendi animasyon serisi haline geldi ve anime hayranlarına on yıldır bekledikleri Bleach’in uygun bir sonunu veriyor.

Bleach: Thousand-Year Blood War için olan heyecana rağmen, One Piece anime üzerinde çalışan bir animatör, bu yıl piyasaya sürülen diğer herhangi bir anime‘den daha büyük heyecanlar sunacaklarını düşündüğünü belirtiyor. Bu, Kubo’nun Oda’ya yaptığı arkadaşça tartışmayı hatırlatıyor. Kubo’nun yanı sıra, Oda da, Weekly Shōnen Jump için haftalık serileri üzerinde çalışırken, Naruto yaratıcısı Masashi Kishimoto ile de dostça bir rekabete sahipti.

İlginizi Çekebilir:  Mappa Dance Dance Danseur İle Serilerine Devam Ediyor
LGBTQ Manga

Yaoi Veya Yuri Olmayan En İyi 9 LGBTQ Mangalar

Hangi Aot Karakterisin

Kişiliğinize Göre Hangi AOT Karakterisiniz?