in , , ,

Boruto: Sasuke’nin Naruto’dan Daha Güçlü Olduğunu Doğruladı.

Boruto: Sasuke Narutodan Güçlü Mü?

Hem Naruto hem Sasuke güçlerinin büyük bir kısmını kaybetseler de Sasuke Ebedi Mangekyo Sharingan sayesinde bazı yeteneklerini koruyor. Sasuke’nin gücü Jigen’den daha güçlü olan Code’a karşı kendi başına savaşabilmesiyle anlaşıldı. Bu Sasuke’nin güçlendiğini kanıtlıyor.

Boruto: Two Blue Vortex Son haftalarda inanılmaz derecede heyecan vericiydi. Bu ayın Boruto bölümü zaman atlaması sırasında olanları kapsıyordu ve hayranlar geçen ay gösterilen Sasuke’nin korkunç kaderine göz atma fırsatı buldu. Neyse ki yazarlar zaman atlaması sırasında olanlardan üstünkörü geçmek yerine fazlasıyla detay eklemeyi ihmal etmemiş. Okuyucular, kısa süreliğine de olsa zaman atlaması sırasında Sasuke ve Boruto arasında neler yaşandığını ve Sasuke’nin tam olarak nasıl bir Tanrı Ağacı’na dönüştüğünü gördü.

Bu olmadan önce Sasuke’yi savaşırken görüyoruz; işte bu savaşı esnasında, Rinnegan’ını kaybetmişken Kuramayı yitirmiş Naruto’dan daha güçlü olduğu doğrulanıyor.

Boruto’nun Başında Sasuke ve Naruto’nun Gücü

Boruto
Sasuke ve Naruto

Boruto serisinin başında hem Naruto Uzumaki hem de Sasuke Uchiha shinobi dünyasının en güçlüleri olarak biliniyordu. Bu iki shinobi gücün zirvesine ulaşmıştı ve savaşta onlara denk olabilecek hiç kimse yoktu. Bu gerçek Naruto ve Sasuke’nin Momoshiki’ye karşı dövüşebilmeleriyle kanıtlandı. Yarı güçlerinde olmalarına rağmen, her ikisi de karşısında mücadele edecek hatta onu yenebilecek kadar güçlüydü

Birlikte Momoshiki’yi yenmeyi başardıktan sonra hayranlar için eşit güçte oldukları oldukça açıktı. Kishimoto, Boruto’nun başında Sasuke ve Naruto’nun eşit güçte olduğunu belirtmiş olsa da bu durum seri boyunca aynı kalmadı. Naruto’nun gücü Isshiki ile savaşırken kullanmaya başladığı Baryon modu sayesinde bambaşka bir seviyeye ulaştı. Bu noktada Sasuke ve hatta Isshiki’yi bile aşmış, kesinlikle Naruto evrenindeki en güçlü kişi haline gelmişti. Ne yazık ki savaşın sonunda Naruto Kurama’yı kaybetti ve bu gücünün büyük bir kısmının yok olduğu anlamına geliyordu.

İlginizi Çekebilir:  D.Gray-man Animesine ne oldu?

Naruto ve Sasuke’nin Güçlerini Kaybetmesi

Boruto
Naruto ve Sasuke

Hikâyenin bu noktasında güçlerinin çoğunluğunu kaybeden tek kişi Naruto Uzumaki değildi. İsshiki’yi yenmek için büyük bir bedel ödemek gerekiyordu. Naruto Baryon Modu’na geçerek bu bedeli ödemeye hazır olsa da Kurama tarafından kandırıldı ve hayatını feda eden Kurama oldu. Bundan sonra Naruto kendi başının çaresine bakmak zorundaydı. Savaşın büyük bölümünde etkisiz olmasına rağmen orada olan Sasuke’nin durumunda ise Rinnegan’ını elinden alan ve onu gücünün büyük bir kısmından mahrum bırakan kişi Momoshiki’ydi. Sasuke, Momoshiki Boruto’nun vücudunu ele geçirdiğinde doğrudan gözünden bıçaklanması sonucu güçlerinin büyük bir kısmını kaybetti.

Kimileri Naruto ve Sasuke’nin yakın oranda güç kaybettiğini söyler. Bunun en büyük sebebi ikisinin de Dördüncü Shinobi Dünya Savaşı‘nda uyandırdıkları, sahip oldukları en büyük güç olan Altı Yol özelliklerini kaybetmeleri; ancak kaybettikleri güç oranı kesinlikle yakın bile değil. Kurama Çakra Modunu dahi yitiren Naruto’nun kaybı çok daha büyük. Sasuke hala bir Ebedi Mangekyo Sharingan’a sahip olduğu için pek çok özelliğini koruyor.

Zaman Atlaması Sırasında Gerçekleşen Sasuke ve Code Savaşı

Boruto
Sasuke ve Code

İkisinin de yeteneklerinin bir kısmı ellerinden alındığında Sasuke’nin Naruto’dan daha iyi durumda olduğu belliydi. Ancak, güç farkı yalnızca bununla sınırlı kalmadı. Görünüşe göre Sasuke, Boruto’nun zaman atlaması sırasında bir şekilde daha da güçlenmiş. Hikâyede nasıl olduğu açıklanmasa da Code’la olan savaşı bunu kanıtlıyor.

Ya yazar tarafından bir yeniden yapılandırma oldu ya da Sasuke gerçekten bu kadar güçlendi. Daha önce Naruto ile birlikteyken Jigen’e karşı savaşamamıştı. İkisinin güç açısından ondan oldukça uzak olduğu çok açıktı. Özellikle Karma gücünü kullandıktan sonra tek bir çizik bile atamadılar.

Isshiki öldükten sonra, Code asıl düşman haline geldi ve sınırlayıcılarının kaldırılmasının ardından gücünün Jigen’i bile aştığı söylendi. Sasuke’nin Naruto’yla birlikte yenemediği Jigen’den bile daha güçlüydü. Sasuke’nin hiçbir şansı olmaması gerekiyordu. Ancak bütün bunlara rağmen Sasuke tek başına direnmeyi başardı ve oldukça iyi dövüştü. Code’un gözlerinden birini almayı ve onu büyük ölçüde yaralamayı bile başardı.

Durumu daha da etkileyici yapan şey, Code’un kendisinin savaşmaları için yarattığı bir Claw Grime ordusu tarafından desteklendiği gerçeğidir. Buna rağmen Sasuke Claw Grime’ların birçoğunu doğradı ve Code’u uzun süre tutabildi.

Tabii ki sonunda Sasuke savaşı kaybetti ve bir ağaca dönüştü. Ancak, öncesinde Jigen’den güçlü birine karşı, Naruto’yla birlikte savaştıkları Jigen’de olduğundan daha iyi performans gösterdi. Bu ya Sasuke’nin çok daha güçlendiğinin ya da yazarın güç seviyelerini yeniden düzenlemeye karar verdiğinin açık bir göstergesidir.

Sasuke Naruto’dan Güçlü Mü?

Boruto
Sasuke

Her ikisi de güçlerini kaybettikten Naruto ve Sasuke arasında karşılaştırma söz konusu olduğunda Sasuke’nin çok daha güçlü olduğu belli. Sasuke hem Amaterasu hem de Kagutsuchi gücünü kullanabildiği Ebedi Mangekyo Sharingan’a sahip. Uyandırmak için 2 tane gerekse de daha sonra Mangekyo Sharingan’a sahip olmadan da çağrılabildiği için Susanoo’sunu hala kullanabilir, Rinnegan’ı sayesinde ustalaştığı pek çok Jutsuya erişip, faydalanabilir. Ayrıca, Jigen’den çok daha güçlü olan Code’a karşılık verebilmesinden genel fiziksel özelliklerinin güçlendiği anlaşılmaktadır.

Sonuç olarak bütün bunlar ikisi de güçlerini kaybettikten sonra Sasuke’nin Naruto’yu güç konusunda aştığını kanıtlar.

Boruto Viz Media aracılığıyla okumaya açık. Seri resmi ve ücretsiz olarak Shonen Jump ve MangaPlus uygulamasından okunabilir. Boruto’nun sonraki bölümünün yayınlanma tarihi 20 Ocak 2024 olarak belirlenmiştir.

Düşündüren Anime

En İyi 10 Düşündüren Anime Önerisi

Yapay Zeka

Yapay Zeka Hakkında En İyi 10 Anime ve Manga