in ,

House of Lee: Bruce Lee’nin Anime Versiyonu!

House of Lee

Dövüş Sanatlarının efsanesi Bruce Lee’nin anime serisi House of Lee ilk fragmanını yayınladı.

Deadline’ın haberine göre, House of Lee adlı anime serisi, dövüş sanatları efsanesi Bruce Lee’nin hayatını konu alan ilk fragmanını yayınladı. Ön izleme, içerik platformu Shibuya’nın ortak kurucusu Emily Yang tarafından yönetiliyor. Bir özet raporuna göre, proje “Bruce Lee’nin dünyanın karanlığa ve gölgeye çok uzak düşmeden Ölüm Ejderhası Savaşçıları’nı bir araya getirmek için mücadele ettiği bir fantezi/aksiyon animesidir.”

Anime, Lee’nin “Karanlıkta yürüdüklerinin farkında olmayanlar asla ışığı aramazlar.” sözünden ilham alacak. Tam fragman bu yılın ilerleyen zamanlarında yayınlanacak ve anime, Lee’nin en saygın filmi olan Ejder Kalesi’nin 50. yıl dönümüne denk gelecek şekilde 2024’te yayınlanması planlanıyor.

YouTube video
House of Lee animesinin Fragmanı

Bruce Lee Efsanesi “House of Lee” İle Devam Ediyor!

Shannon Lee tarafından yaratılmış olan seri Bruce’un kızı devam ediyor. “Bruce Lee’nin Bruce Lee olduğunu anlatan bu hikaye, anime olarak mükemmel bir tasarı olabilir.” Bruce’un kızı projesi için şu cümleleri kurdu. “Bu proje için çok heyecanlıydım, aksiyonu olsun, tarihi olsun, fantastik serüveni olsun birçok noktada kapasitesine inanmıştım.” Shannon şirketi White Rabbit’e dayanan House of Lee için Shibuya ile ortak olmayı tercih etti. “Emily’i ve Shibuya’nın perspektifini seviyorum” diye açıklamada bulundu ve sözüne devam etti: “Harika markaları, yetenekleri sanatçıları, sıkı çalışanlara ve üstün yaratıcılıklarıyla birçok konuda övülebilir. Mükemmel iş birlikçisi olacaklarını biliyordum. Herkesin doğal bir şekilde bir araya gelmesi, potansiyellerini birleştirmesinden doğan iş birliğinin yanında edilen cümleler dolusu ümit verici sözler… Harikaydı!”

Yang, kendisini projeye çeken noktalara değindi. “Maneviyat temaları yüzünden hemen hemen kendimi anlatıda yankılanırken buldum, içindeki kötü ruhlara karşı savaş, birçok kişisel görüş…” değinilen birkaç nokta da şunlardı: “Çok kişisel bir hikaye. Shannon, gerçekten de yaratıcılığını sürdürmek istemiş olsa gerek. Shibuya’da misyonumuz, içerik oluşturucuların tam da bunu yapmasına yardımcı olmak ve bu yüzden bunun parçası olmamızı gerektirecek bir şey olduğunu biliyordum.

İlginizi Çekebilir:  Siyasi Entrikalar İçeren En İyi 10 Anime

Shannon Lee, Bruce Lee’nin yazılarına dayanan dövüş sanatları suç draması Warrior’ın yürütücü yapımcısıdır ve şu anda üçüncü sezonu Max’ta yayınlanmaktadır. Daha önce High Voltage, Enter the Eagles ve Epoch gibi filmlerde rol almıştır. Ayrıca, 2012’de I Am Bruce Lee ve 2020’de Be Water adlı iki belgeselde babası hakkında hem röportaj veren hem de yapımcı olarak yer almıştır.

House of Lee’nin 2024’te yayınlanması bekleniyor. Ejder Kalesi, 50. yıl dönümü için 13 ve 16 Ağustos’ta tekrar sinemalarda gösterime girecek.

Bir yanıt yazın

Burcuna göre hangi Hunter x Hunter Karakterisin?

Burcuna Göre Hangi Hunter x Hunter Karakterisin?

çin animeleri

Mutlaka İzlemeniz Gereken Çin Animeleri