in

Burcuna Göre Hangi Bungou Stray Dogs Karakterisin?

Bungo Stray Dogs, çok çeşitli, ilginç karakterlere sahiptir ve işte burcunuza göre en çok benzer olabileceğiniz karakter.

Bungo Stray Dogs, Armed Detective Agency ve Port Mafia figürlerini alan ve onları iki organizasyona yerleştiren bir anime. Ranpo Edogawa ve Osamu Dazai gibi ünlü yazarlara dayanan kurgusal karakterlerle, dizi boyunca tanımak ve aşık olmak için birçok karakter var.

Dizi o kadar çok karakter içeriyor ki, bazen biraz bunaltıcı olabiliyor. Destekleyecek bir kahraman ya da nefret edecek bir kötü adam seçmede mücadele edenler için, işte burçlar ile temsil edilen en sevdiğimiz Bungo Stray Dogs karakterlerinden on iki tanesi.

Koç – Chuuya Nakahara

Bungou Stray Dogs
Bungou Stray Dogs

Chuuya, zorlu bir geçmişi olan Port Mafia’nın bir üyesidir, ancak kişiliği çocukken yaşanan zorluklardan aynı kalmıştır. Küçüklüğüne rağmen Chuuya çok enerjik ve özellikle eski ortağı Osamu Dazai’ye karşı kaybetmeyi sevmiyor.

Durum ne kadar kötü olursa olsun, Chuuya hemen dalar ve bunu çözer. Bir kişi onun küçüklüğü hakkında yorum yapınca çok kızıyor. Bu kişiliği onu mükemmel Koç burcu yapıyor.

Boğa – Akiko Yosano

Bungou Stray Dogs
Bungou Stray Dogs

Akiko, feminist aynı zamanda “Thou Shalt Not Die” yeteneğine sahip bir doktordur ayrıca çok iyi bir dövüşcüdür. Akiko güçlü bir kadın olarak tasvir edilse de bu, arada bir nefes almak için mola vermekten hoşlanmadığı anlamına gelmiyor.

Japon tatlılarıyla rahatlamak için alışverişe gitmeyi çok seviyor. Boğalar şımartıldıklarında en mutlu olduklarını hissettiği için, bu Akiko’nun kişiliğini besliyor.

İkizler – Osamu Dazai

Bungou Stray Dogs
Bungou Stray Dogs

Osamu Dazai veya dizide daha çok Dazai olarak bilinen, tespit edilmesi zor olandır. Karanlık Çağda daha karanlık bir kişiliğe sahip olduğu gösterilmiş olsa da şimdi daha çok bir düzenbaz. Belli zamanlarda eski doğasına dair bazı bakışlar gösteriyor.

Dazai, İkizler burcu çoğunlukla eğlenceli ve meraklı olduğu kadar fazlasıyla meşgul ve hiperaktif olarak tasvir edildikleri için muhtemelen burcu ile en uyumludur.

İlginizi Çekebilir:  Netflix, One Piece Live Action Uyarlamasını Duyurdu!

Yengeç – Kyouka Izumi

Bungou Stray Dogs
Bungou Stray Dogs

Kyouka, Atsushi onu kurtarana kadar Port Mafia için bir suikastçı idi ve daha iyi bir hayat yaşamak için Armed Detective Agency’e katıldı. Yengeçler, kişiye gerçekten güvenmedikçe hayatlarını kimseye açık bir şekilde yaşamadıkları için, Kyouka bu burç için mükemmel uygundur.

Kyouka, Port Mafia ile geçirdiği süre boyunca nadiren gösterilmesine rağmen çok duygusal olabilir. Gerçekte, arkadaşlarını korumak isteyen nazik bir kızdır.

Aslan – Ranpo Edogawa

Bungou Stray Dogs
Bungou Stray Dogs

Ranpo yeteneği olmadığı için özeldir, ancak planları çözme ve hazırlama konusunda bir dâhidir. Ayrıca Yukichi Fukuzawa’nın Armed Detective Agency’yi yaratmasının ana nedeni de oydu.

Aslında, Ranpo çoğunun bilmediğini bildiğini bilse de, herkes onun bir yeteneğe sahip olduğu yönünü sürdürüyor. Asla fiziksel çalışma yapmak ve ilgi odağı olmak istemeyen biri olarak, Aslan burcu ona mükemmel bir şekilde uyuyor.

Başak – Kenji Miyazawa

Bungou Stray Dogs
Bungou Stray Dogs

Kenji, süper güç yeteneğine sahip bir çocuktur, ancak onu kullandığında çok aç ve uykulu hale gelir. Ayrıca bir çiftlikte büyüdü ve hayvanları seviyor, bu da Başakların buğday ve toprak tanrıçası tarafından temsil edildiği gerçeğiyle bağlantılı.

Kenji, dünyevi tarafa ve Armed Detective Agency diğer üyelerine nasıl davrandığına yoğun bir vurgu yapan Başak burcuyla en uyumludur. Aynı zamanda en genç üyedir.

Terazi – Doppo Kunikida

Bungou Stray Dogs
Bungou Stray Dogs

Doppo Kunikida, ya da genelde çağrıldığı soyadıyla Kunikida not defterinde taşıdığı idealarını takip etmediği sürece hayatını yaşadığı söylenemez. Kesin bir dengesi olmayan hiçbir şeyi takip etmediğinden, bu onu Terazi burcuna mükemmel bir örnek yapıyor.

Teraziler barış ve uyumu her şeyin üstünde tutar ve bu Kunikidayı açıklamaya yeter.

Akrep – Ryuunosuke Akutagawa

Bungou Stray Dogs
Bungou Stray Dogs

Akrepler en yanlış anlaşılan burçlardan biri olabilir, ancak Ryuunosuke Akutagawa’ya çok iyi uyuyor. Dazai’nin zayıf olduğuna inandığı Atsushi’yi övmesi düşüncesinde çok duygusallaşan biri olarak, duygularının onu en iyi şekilde kullanmasına izin verebiliyor.

Akrepe benzeyen akrep burcu yeteneği Rashoumon ile de beklenmedik zamanda saldırır.

Yay – Yukichi Fukuzawa

Bungou Stray Dogs
Bungou Stray Dogs

Yukichi Fukuzawa yetenekli olanlara güvenli bir barınak olsun diye Armed Detective Agency’i kurdu. Bu Ranpo’nun girdiği bir olayla bağlantılı olup örgütün temelini oluşturuyordu.

Fikirleri ve liderleri Ougai Mori ile uyumlu olmasa da Yukichi, Port Mafia barış isteyen ciddi bir kişilik. Yay burcuna uyuyor, çünkü kendi için önemli olanları koruma görevini yerine getirirken hiçbir şeyin önüne geçmesine izin vermiyor.

Oğlak – Sakunosuke Oda

Bungou Stray Dogs
Bungou Stray Dogs

Sakunosuke bir Port Mafia olmak için uygun olduğunu düşünmüyordu ve bir romancı olup kendi evlat edinip büyüttüğü çocuklarıyla kendi romanını yazmak istiyordu.

Önüne hiçbir şeyin çıkmasına izin vermedi ki bu oğlakların en fazla konuşulan özelliğidir ve kendisi hayattayken birçok acıya göğüs gerdi.

Kova – Ougai Mori

Bungou Stray Dogs
Bungou Stray Dogs

Ougai Mori diğer tüm üyelerle tıpkı Armed Detective Agency’nin liderlerine saygı duymaları gibi aynı ideallere inanan bir mafya lideri. Hayatında birçok zulme karışmasına rağmen özgürlüğünün tadını çıkarıyor bu da onun Kova burcuna yakın olmasını sağlıyor.

Balık – Fyodor Dostoevsky

Bungou Stray Dogs
Bungou Stray Dogs

Fyodor Dostoevsky ne bir arkadaş ne Armed Detective Agency’den ne de Port Mafia üyesi. O sadece House of the Dead’in farelerinin bir lideri.

Ortaya çıkan son Bungo Stray Dogs adamımız, en çok gizlenen kişi olduğu için Fyodor, sonuncu ve en çok bahsedilen olarak balık burcunun mükemmel bir örneğidir.

İlginizi çekebilecek içeriklerimiz:
En Popüler Spor Animesi: Haikyuu!!
İzlenmesi Gereken Kült Anime Önerileri

Bir yanıt yazın

TurkToon

TurkToon [Röportaj]

Masako Sugaya

Seslendirme Sanatçısı Masako Sugaya Vefat Etti.