in ,

Burcuna Göre Hangi Cowboy Bebop Karakterisin?

Hangi Cowboy Bebop Karakterisin

Burcuna göre hangi Cowboy Bebop karakterisin, bu yazıda, anime dünyasında “kült” serilerden biri olarak hafızalara kazınmış altın değerinde bir animeyi bizimle incelemeye ne dersin?

Cowboy Bebop, 90’larda, Japonya’da sadece bir sezonu yayınlanmış olsa da ülke ve dünya çapında yıllar içinde büyük bir hayran kitlesi kazanmış bir anime. Bir sezon süren animelerle ortak bir kaderi paylaşmayı reddederek, son bölümlerine doğru tüm yarım kalan olayların tamamlandığı nadir serilerden biri.

Serinin son zamanlarda kazandığı popülarite sebebiyle Netflix’te bir live-action’ı bile yapıldı. Ne yazık ki bu uyarlama hayranların beklentisini karşılayamadı. Muazzam komedisi ve türüne yön veren müzikleriyle Cowboy Bebop, garip karakter gelişimleriyle akıllarda kalan bir anime. İşte bu karakterlerin burçları:

Koç – Vicious

Hangi Cowboy Bebop Karakterisin

Koç takım yıldızı altında doğanlar genellikle güçlü insanlardır. Risk almayı severler ve mücadeleden asla kaçmazlar. Bu burcu baştan aşağı yansıtan bir karakter olan Vicious, insanlara karşı olan şefkat eksikliği yüzünden liderliği sorgulanan biri.

Seride, Vicious’un işleri sürekli kendi yoluyla yapmak istemesi Mao’nun ve Red Dragon Suç Sendikası’nın liderlerinin öldürülmesi gibi oldukça yıkıcı etkilere yol açıyor.

Boğa – Faye Valentine

Hangi Cowboy Bebop Karakterisin

Faye, dünyanın onun etrafında döndüğünü düşünen ve bu yüzden serideki diğer karakterlere büyük sıkıntılar yaratan bir karakter. Aslında bu davranışı, gerçek kimliğini saklamak istemesinden kaynaklanıyor.

Bir boğa burcu olarak Faye, işinde, gayretli olduğu kadar kararlı bir tavır takınıyor. Buna rağmen bazı zamanlar, dünyevi düşkünlüklerinin, arkadaşlarının ve hatta kendi güvenliğinin önüne geçtiği de oluyor.

İkizler – Julia

Hangi Cowboy Bebop Karakterisin

İkizler burcu insanlar adeta bir bukalemun gibi bulundukları her ortama uyum sağlamak gayesiyle her türlü kişiliğe bürünebilirler. Julia, bu özelliğini Vicious ve Spike gibi karakterleri kandırmak için kullanıyor. Ek olarak zor bir karar alması gerektiğinde öngörülemez tavırları da Julia’yı seride ilginç karakterlerden biri haline getiriyor.

Her ne kadar başlarda Spike ile birlik olmak istemese de serinin sonlarına doğru bu tavrı değişiyor. Fakat bu beraberlik ne yazık ki Julia’ya iyi bir son getirmiyor.

Yengeç – Annie

Hangi Cowboy Bebop Karakterisin

Annie, ihtiyacı olduğunda Spike’a yardım eden tatlı bir market sahibi. Spike için ölümcül bir görev olduğunu bilmesine rağmen onun için dükkanında cephane bile saklamaya ikna oluyor. Çünkü yengeç sezgileri, ne kadar uğraşırsa uğraşsın Spike’ı kararından döndürmeye çalışmanın imkânsız olduğunu söylüyor.

Seride Annie, Mao ile arkadaş olsa da Kızıl Ejder’in zulmünü kabul etmiyor, yalnızca şefkat ve nezaketi onaylıyor.

Aslan – Ed

Hangi Cowboy Bebop Karakterisin

Ed, sürekli dikkat çekmeye çalışan tuhaf bir dahi. Bu, biraz, babasından gördüğü ilgi eksikliğinden biraz da mütemadiyen insanlara ne kadar zeki olduğunu gösterme isteğinden kaynaklanıyor.

Bir aslan burcu olarak Ed, tehlikeli bir yolculuktan geçmesi gerekse bile istediği şeyin peşinden koşmakta tereddüt etmeyecek bir karakter. Ed, başkalarından emir almayı sevmiyor çünkü kendi kararlarının Bebop’taki herhangi birinin kararlarından daha zekice olduğunu düşünüyor.

Başak – Jet Black

Hangi Cowboy Bebop Karakterisin

Jet Black, yaramaz üç çocuğa ve bir köpeğe babalık yapmak zorunda olan zavallı bir karakter. Yumuşak huylu bir karaktere sahip olması, genellikle ekibi dizginlemekte başarısız olmasına sebebiyet veriyor.

Bir başak olarak Jet, mükemmelliğe fazlasıyla önem veriyor ve bunu, bakımı muazzam miktarda sabır ve özen gerektiren bir sanat formu olan Bonsai’ye olan sevgisinde gösteriyor.

Terazi – Ein

Hangi Cowboy Bebop Karakterisin

Toys in the Attic bölümünde dolaplardan birinde bir sorun olduğunu fark eden ilk karakter.

Bir terazi olarak Ein, mantıklı bir zihne sahip. Zaten bu yüzden de seride veri köpeği olarak adlandırılıyor. Ein, bu mantıklı zihnini neredeyse her yerde gösteriyor. Örnek olarak Brain Dream’i kullanırken, Jet’in tehlikede olduğunu anlıyor ve yazılımı üstün bir hızda kullanmayı başararak Scratch genel merkezinin yerini keşfediyor.

Akrep – Spike Spiegel

Hangi Cowboy Bebop Karakterisin

Spike ne kadar bağımsız ve havalı bir karakter çizse de sorumsuzluğu ve kamu malına verdiği zarar yüzünden herkesin sinirini bozuyor. Son derece hırslı bir karakter olan Spike, sınırlarını zorlamaktan asla çekinmiyor.

Tipik bir akrep erkeği olarak Spike, Julia’ya olan aşırı bağlılığı ile dikkat çekiyor. Ayrıca Faye tehlikedeyken “kadınını” kurtarmayı tercih ediyor ve Jet’e isterse “diğer kadını” kurtarabileceğini söylüyor.

Yay – Deli Pandomimci Tongpu

Hangi Cowboy Bebop Karakterisin

Pandomimci ya da orijinal ismiyle Pierrot, ters giden bir bilimsel deney sonucu ortaya çıkmış olan ve yıllar süren işkenceler sonucu ruhu ve psikolojisi mahvolmuş bir karakter. Buna rağmen, Spike’ı ne kadar kolay alt ettiği düşünüldüğünde dövüş yeteneği çoğu insandan daha yüksek.

Bir yay olarak Pierrot, her zaman rakibinden bir adım önde ve planlarını rakibe göre hızlıca değiştirebilir. Fakat yay burcu bir insan olmak, stres altında çok değişken bir karaktere sahip olmanıza ve tıpkı Pierrot’un kendi kanını gördükten sonra delirmesi gibi kendinizle ilgili bir gerçeği öğrendikten sonra çıldırmanıza sebep olabilir.

Oğlak – Grencia Mars

Hangi Cowboy Bebop Karakterisin

Pek çok oğlak gibi Grencia da Vicious hakkında hiçbir şey bilmemesine rağmen onunla arkadaş olmasına bakıldığında, iyi kalpli biri. Başkaları hakkında her zaman iyi düşünmek istiyor, öyle ki onların kendisine ihanet etmesi fikri aklının ucundan bile geçmiyor.

Bu, hapisteyken zihinsel bir çöküş yaşamasına sebep oluyor. Eski dostunu affedemeyen Gren, onu bir bomba ile öldürerek intikam almaya çalışıyor. Fakat ne yazık ki işler planladığı gibi gitmiyor.

Kova – Gülen Boğa

Hangi Cowboy Bebop Karakterisin

Gülen Boğa, ileri bilim ve teknoloji çağında maneviyatın sembolü olarak Cowboy Bebop evrenine eklenmiş eski çağların ruhunu taşıyan bir karakter.

Bir kova olarak Gülen Boğa, “zehirli yılan” olarak tanımladığı Vicious hariç, insanları eylemlerinden dolayı yargılayan bir insan değil.

Mistik güçleri sayesinde Spike’ın yolculuğunun nereye varacağını tahmin edebiliyor. Ayrıca Jet’in “yıldızı” altında kötü şeyler olduğunu fakat ölümü korkması gereken bir şey olarak değil eski bir dost olarak görmesini söylüyor.

Balık – Roco Bonnaro

Hangi Cowboy Bebop Karakterisin

Balıkların empati duyguları inanılmaz derecede güçlüdür, nadiren kendi çıkarları doğrultusunda başkalarını kullanmaya kalkarlar. Küçük suçlu Roco Bonnaro, görme yetisini kaybetmiş küçük kız kardeşi Stella’ya bakmak için elinden geleni yapan bir karakter.

Spike’ın dürüst ve yardımsever bir insan olduğunu düşünmek istiyor. Hatta ondan, gelecekte ihtiyacı olacağını düşündüğü birkaç dövüş numarası bile öğreniyor. Ne yazık ki silahlı bir çatışmada vurularak öleceğini tahmin edemiyor.

İlginizi Çekebilir:  The Honor Student at Magic High School: Yayın Tarihi, Fragmanı, Konusu & Hakkında Bilinmesi Gerekenler
InuYasha

Inuyasha’da Diğer Animelerden Farklı İşlenen Kavramlar: İyilik ve Kötülük

Kore Animeleri

İzlemeniz Gereken En İyi Kore Animeleri