in ,

Burcuna Göre Hangi Hunter x Hunter Karakterisin?

Hunter x Hunter çok büyük bir hayran kitlesine sahip bir shounen. Mangası, mangakanın rahatsızlığı nedeniyle uzun yıllar askıya alınsa da mevcut hikayesi, kendine dünyanın dört bir yanından birçok izleyici çekmeyi başarıyor. Peki sen burcuna göre hangi Hunter x Hunter karakterisin?

Hunter x Hunter’daki karakterler diğer hiçbir animedeki karakterlere benzemiyor. Karmaşık geçmişleri ve hayatlarıyla iyilik ve kötülüğün birer yansıması olarak birbirine paralel yazılmış karakterler, hikaye arcları ilerledikçe size kaliteli bir şey izlediğinizi sürekli hatırlatmak istiyor adeta.

Pek çok hayranı olmasına rağmen diğer ünlü shounenler gibi çok fazla bölüme sahip olamayan Hunter x Hunter’ın daha gidecek çok yolu var ve bununla birlikte karakter gelişimleri de hikayede önemli rol oynayacak.

Koç – Meruem

H

Animede tanıtıldığı andan itibaren Hunter x Hunter evreninin en güçlü yaratıklarından biri olarak kabul edilen Meruem, dünyayı kendi hayal ettiği biçimde yeniden yaratmakta kararlıydı.

Neferpitou ve Shaiapouf’u küçücük şeyler için bile cezalandırırken öfkesini kontrol edememesi de koç burcunun özelliklerinden biri. Meruem, kendine aşırı güvenmesi ve asla zarar göremeyeceğini düşünmesi yüzünden Netero ile yaptığı dövüşte farkında olmadan zehirlenmiş ve kendi sonunu getirmiştir.

Boğa – Biscuit Krueger

image 222

Biscuit çok güçlü bir Avcı ve Wing gibi karakterleri eğitecek kadar yaşlı (daha sonra Gon ve Killua’ya eğitir.). Bir Boğa burcu olarak, savaş konusunda hep çok ciddidir, hem Gon hem de Killua’ya kendilerini ona kanıtlayamazlarsa öleceklerini çok açık bir şekilde ifade eder.

Biscuit’in görünüşüne odaklanması, genel güzellik algısına göre asıl halini beğenmemesidir ve sözde çirkin olan formunu, kawaii olduğunu düşündüğü görünüşüne dönüştürerek gezer.

İkizler – Ging Freecss

image 223

Ging klasik bir ikizler burcu ve burcun ikili kişiliğini en üst düzeyde sergiliyor. Bir yandan inanılmaz başarılarıyla idolleşmiş ünlü bir Avcı iken, diğer yandan oğlunu bırakıp giden sorumsuz biri olarak gösteriliyor (mangada burası biraz farklı).

Ging hayata karşı genel olarak rahat bir bakış açısına sahip, gereksiz çatışmaları bir kenara bırakıp oturup konuşmayı tercih ediyor. Önceki başkanın emirlerine saygı duyulmasını sağlayarak Avcı Birliğine karşı sorumluluklarını yerine getiriyor

Yengeç – Neferpitou

image 224

Neferpitou’nun diğer her şey pahasına öne çıkardığı başlıca özelliği, efendisi Meruem’e olan etkileyici sadakati. Bir yengeç olarak, aile hayatına (sadece kral ve diğer iki kraliyet muhafızından oluşan) derinden bağlıdır.

Kedi temelli bir Kimera Karınca olan Neferpitou’nun sezgi ya da En seviyesi, sarayın kilometrelerce yukarısındaki bulutlarda süzülen Netero ve Zeno’yu hissedebildiği göz önüne alındığında, gülünç derecede güçlü. Neferpitou’nun sahip olduğu bu aşırı duyarlılık yengeç burcunun bir başka özelliği.

Aslan – Isaac Netero

image 225

Netero, genellikle shounen hikayelerinde yer alan havalı yaşlı mecazının vücut bulmuş hali. Ancak gençken de belalıymış.

Bir kibir işareti olarak görülse de bir aslan her zaman hak ettiğini gidip olduğu yerden alır. Netero, görev süresi boyunca bazı zor kararlar vermesi gerekebileceğinin (potansiyel olarak toplu katliam da dahil) bilinciyle Avcı Birliği’ne liderlik ediyor.

Başak – Hisoka Morow

image 226

Başak burcu en çok, manipülasyon konusunda son derece yetkin olmalarını sağlayan analitik dehalarıyla bilinir. Aslında, etkileme yöntemleri oldukça gizlidir: başkalarına karşı duygusal bir mesafe perdesi oluşturarak.

Hisoka bunun mükemmel bir örneği, zira hırsları bir sır ama onlara giden yol, kullanmayı uygun gördüğü pek çok avcıyla dolu. Katı mükemmeliyetçiliği, özellikle Bungee Gum tekniğinin çok yönlülüğünde başak burcunu tam anlamıyla yansıtır.

Terazi – Gon Freecss

image 227

Gon da babası gibi ikili bir ruh haline sahip, sevimli bir çocuk ile yıkıcı bir canavar arasında gidip geliyor. Ancak Ging’in aksine, terazi burcu kişiliği, bu psikolojik gidiş gelişleri dengelemesine yardımcı oluyor (ara sıra yaptığı hatalarla birlikte: örneğin Neferpitou ile dövüşü).

Gon sadece zeki değil; ne kadar çok şey öğrenebileceğinin bir üst sınırı yok gibi görünüyor – eğer kullanabileceği yeni bir teknik veya yetenek varsa, korkunç bir hızla ustalaşıyor.

Akrep – Killua Zoldyck

image 228

Killua, Gon’un en iyi arkadaşı, ancak kişilikleri neredeyse birbirlerinin zıttı. Huysuz, karamsar, çabuk şiddete başvuran biri olan Killua, Akrep burcunun tüm belirgin özelliklerini taşıyor.

Muazzam bir güçle kutsanmış (Zoldyck genetiği sayesinde) olan Killua, herhangi bir duruma soğukkanlı bir şekilde tepki verme eğiliminde ve bu her zaman başarıyla sonuçlanmayabiliyor. İlk Avcı sınavında “yanlışlıkla” Bodoro’yu öldürerek başarısız oluyor ve ikincisinde 1.488 adayı zahmetsizce geçerek o yıl avcı unvanını alan tek kişi oluyor.

Yay – Palm Siberia

image 229

Palm Siberia, yay burcunun diğer nimetleriyle doğan çoğu insan gibi oldukça zeki. Palm, işlerin istediği gibi gitmemesinden hoşlanmaz, örneğin Knov hislerine karşılık vermeyince gözünü Gon’a diker. Özellikle dönüşümünden sonra karmaşık bir dizi duygu yaşar, yoğun neşe ve sürekli ruhunu parçalayan üzüntü arasında gidip gelir.

Oğlak – Kurapika

image 230

Hayatının yarısını Hayalet Takımı’ndan intikam almak için harcasa da Kurapika, aslında oldukça iyi bir çocuk – yakın arkadaşlarına karşı son derece korumacı ve aynı zamanda onlar tarafından da korunduğunu hisseder.

Bir oğlak olarak, kaderinin kendisi için çizildiğini görür ve planlarının başarıya ulaşması için elinden gelen her şeyi yapar. Bu burcun Kurapika’da görünen en belirgin özelliği, özellikle Chrollo Lucilfer ve onun katil pisliklerden oluşan ayak takımı söz konusu olduğundaki acımasızlığıdır.

Kova – Komugi

image 231

Bir Kova burcu olan Komugi, hayatını sıradan amaçlara hizmet ederek yaşamak için fazla zeki. Gungi stratejileri hakkındaki inanılmaz bilgisi, dünyayı ve insanları bir masa oyunundaki oyuncular olarak görmesini sağlıyor (Meruem’e açıkladığı gibi).

Komugi, haysiyetinin ve hayatının buna bağlı olduğuna inandığı için Meruem’e karşı tek bir oyun bile kaybetmeyi reddederek bu oyunun onun için ne kadar önemli olduğunu gösterir. Empati duygusu, ölmek üzere olan Meruem’i yalnız bırakmaktansa onunla birlikte ölmeyi seçtiğinde ön plana çıkar.

Balık – Melody

image 232

Bilinen tek Müzik Avcısı olan Melody, genellikle sessiz ve içine kapanıktır (suskun olduğu için değil, her zaman etrafındakilerin duygusal durumlarını dinlediği için).

İçindeki balık burcu, ahlaki dürüstlüğünün asla yoldan çıkmamasını sağlar – başkalarının iyiliğine olan kesin inancı Kurapika’nın korkusundan kurtulmasına yardımcı olur. Melodi, balık burcunun iyileştirici doğasının vücut bulmuş halidir ve sadece flütünü çalarak insanlardaki negatifliği azaltma yeteneğine sahiptir

İçerik Yazarı Benio-san

Fantastik kitap aşığı, çevirmen, yazar✨

Bir cevap yazın

Felsefi Anime

En İyi 15 Felsefi Anime

House of Lee

House of Lee: Bruce Lee’nin Anime Versiyonu!