in ,

Burcuna Göre Hangi Monster Karakterisin?

Burcuna Göre Hangi Monster Karakterisin

“Burcuna göre hangi Monster karakterisin?” başlıklı bu yazımızda tüyler ürpertici hikayesi ve gerilim dolu sahneleriyle Monster animesine ve karakterlerine daha yakından bakacağız.

Monster, kafasına aldığı kurşun yarasıyla ölümden kurtulan bir adamın daha sonra seri katile dönüşmesi ve hayatını kurtaran doktorun onu kurtararak sebep olduğu ölümleri telafi etmeye çalışmasını konu alan bir psikolojik gerilim animesi. Animede, işini doğru şekilde yapmaya çalışan, cinayetlerden çıkar sağlamaya çalışan ya da karanlık geçmişleri nedeniyle kendilerini yanlış olayların ortasında bulan karakterler mevcut.

Özellikle bu tür animelerde bazı kurgusal karakterlerle ortak noktalara sahip olmak pek de iyi hissettiren bir şey olmayabilir ancak animedeki çoğu karakter, anime boyunca yaşadıkları şeyler ve aldıkları kararlarla gerçekten de burçlarının özelliklerini taşıyor.

Koç: Johan Liebert

image 51

Johan Liebert, cazibesini ve karizmasını kullanarak insanları kendisine güvenmesini sağlayan ve o anda korkunç cinayetler işlemesine yardımcı olduklarını anlayamayacakları şeyler yapmaya ikna eden bir seri katil. Birçok koç burcu gibi, manipülatif ve iyi huylu. Hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacaksa her türlü kişiliğe bürünebiliyor.

Boğa: Kenzo Tenma

image 52

Kenzo Tenma, bir katliam sırasında kafasına bir kurşun yedikten sonra hastaneye kaldırılan Johan’ın hayatını kurtaran doktor. Birçok boğa burcu gibi o da tam bir işkolik. Hastaları için doğru olanı yapmak ve kurtarabildiği kadar hayatı kurtarmak için işinde olabildiğince iyi olmaya çalışıyor. Benzer şekilde, serideki çoğu kişinin katilinin Johan olduğunu ve bu nedenle onun hayatını kurtardığı için dolaylı olarak kendisinin de sorumlu olduğunu fark ettiğinde hatasını düzeltmek için elinden geleni yapmaya çalışıyor..

İkizler: Martin Reest

image 53

Martin Reest bir koruma ve bu işte de oldukça iyi. Çoğu İkizler gibi o da zor durumlarda soğukkanlılığını çok iyi koruyor. Başkalarının onu manipüle etmesi çok zor bu da onu, Johan gibi insanlara karşı, güçlü konuma getiriyor.

Ama aynı zamanda birçok İkizler gibi kadınlara karşı zaafı var ve onların yanında her zaman olması gerektiği gibi davranamıyor.

Yengeç: Roberto

image 54

Roberto, Johan’ı bir tanrı gibi görüyor ve bu da onun yaptığı her kötü şeyi görmezden gelmesine sebep oluyor. Çoğunlukla rahat bir insan olsa da sinirlendiğinde veya işler istediği gibi gitmediğinde çılgına dönebiliyor.

Aslan: Eva Heinemann

image 55

Eva Heinemann gibi çoğu aslan burcu da oldukça duygusal yaratıklardır. Kendilerini çok yüksekte görürler ve kontrolün kendilerinde olmadığı durumlarda bulunmaktan hoşlanmazlar. Eva, insanların kendisiyle aynı fikirde olmamasından nefret ediyor ve bir şeylerden bunaldığında ya da istediğini elde edemediğini hissettiğinde devasa, aslan boyutunda öfke nöbetlerine eğilimli olabiliyor.

Başak: Christof Sievernich

image 56

Başaklar genellikle oldukça yumuşak başlı burçlar olarak kabul edilirler ancak karanlık bir tarafları da vardır. Gerçekten mükemmel manipülatörlerdir, muhtemelen bu konuda tüm burçlar arasında en iyisidirler. Christof Sievernich bu açıdan bazı klasik başak özelliklerine sahiptir. İnsanlara sormadan rahatça önerilerde bulunabilir ve onları bu önerilere göre hareket etmeye ikna edebilir, ilk etapta kendi fikirleriymiş gibi görünmesini sağlayabilir ve bu süreçte genellikle onları tehlikeli durumlara sokabilir.

Terazi: Nina Fortner

image 57

Nina Fortner hayatı boyunca çok şey yaşamış bir karakter. Ağabeyi Johan’nın koruyucu ailesini öldürmesi ve geçmişte yaşadığı pek çok trajik olayla birlikte dünyanın korkunç bir yer olduğuna inanmak için her türlü nedene sahip.

Çoğu Terazi gibi hayattan bezmiş gibi görünse de derinlerde bir yerde hala dünyanın iyi bir yer olduğuna inanmak istiyor.

Akrep: Wolfgang Grimmer

image 58

Akrepler çocukları severler ve onların güvende oldukları, beslendikleri ve korundukları ortamlarda büyüyebilmelerini sağlamakla fazlasıyla ilgilenirler. Wolfgang Grimmer genel olarak oldukça nazik bir adam ve özellikle çocukları çok önemsiyor. Karşılaştığı talihsiz çocuklara yardım etmek için de elinden geleni yapıyor.

Yay: Blue Sophie

image 59

Blue Sophie tam bir yay burcu. Çok zeki bir karakter olması sayesinde cinayetlerin izini Johan’a kadar sürebiliyor ki bunu da seride çok az kişi yapar. Ancak aynı zamanda çok kibirli biri. Elindeki bilgileri insanlara yardım etmek için kullanmak yerine şantaj malzemesi olarak kullanmaktan zevk alıyor.

Oğlak: Heinrich Lunge

image 60

Heinrich Lunge, birçok oğlak gibi işine oldukça bağlı. Yine pek çok oğlak burcu gibi, kariyerinde ilerleyebileceği veya hedeflerine ulaşabileceğini düşünüyorsa pek çok kötü şey yapmaya ve insanlara karşı genellikle bencil ve hatta acımasız olmaya hazır. Sorguladığı şüphelilerden bazıları onunla yaptığı görüşmenin ardından intihar bile etmiştir.

Kova: Franz Bonaparta

image 61

Birçok kova burcu insanı gibi Franz Bonaparta da inanılmaz derecede kendine güveniyor. Ne yaptığı ya da nasıl yaptığı konusunda kimsenin onayına ihtiyacı yok. Pek çok insan onun soğuk biri olduğunu düşünüyor, özellikle de sürekli insanlar hakkında fazla şüpheci davranması sebebiyle. Kontrolcü biri, olayların tam olarak planladığı gibi gitmesini istiyor ve genellikle de eylemlerinin olumsuz sonuçları için sorumluluk almıyor.

Balık: Karl Neuman

image 62

Karl Neuman, birçok balık burcu gibi inanılmaz derecede düşünceli ve empati duygusu gelişmiş bir insan. Sevdiklerinin düşüncelerini ve duygularını derinden önemsiyor ve kimseyi incitmemek için asla acele kararlar vermiyor. İnsanların içindeki iyiliğe inanmak için öylesine güçlü bir arzu duyuyor ki bir insanın neden zalimce ya da adaletsizce bir şey yaptığını asla anlayamıyor.

İlginizi Çekebilir:  Bu Yılın En İyi Anime Filmleri

Bir yanıt yazın

Orta Çağ Animeleri

En İyi 15 Orta Çağ Animesi

Witch Hat Atelier

Özgün Çizimleriyle Which Hat Atelier, Yeni Fullmetal Alchemist Olma Yolunda