in ,

Burcuna Göre Hangi Tokyo Revengers Karakterisin?

Hangi Tokyo Revengers Karakterisin

“Burcuna Göre Hangi Tokyo Revengers Karakterisin?” başlıklı bu yazımızda hem sizlere burcunuza göre hangi Tokyo Revengers karakteri olduğunuzu söyleyeceğiz hem de karakterlerin ve animenin kısa bir incelemesini yapacağız. İyi okumalar!

Zamanda yolculuk, herkesi kurtarması beklenen sulu göz bir başrol ve ortaokullu sokak mafyaları…Seveni olduğu kadar sevmeyeni de çok olan Tokyo Revengers, kim ne derse desin çoğu animeden oldukça farklı. İlk başta klasik lise animelerinden biri gibi gözükse de kendine bağlayan benzersiz karakterleriyle ve sadakat, arkadaşlık ve pişmanlık konularını güzel bir şekilde işlemesiyle çoğu izleyicinin beğenisini kazandı. İlk sezonun açılış şarkısı herkes tarafından çok beğenildi ve animeyi izlemeyenlerin bile şarkıyı bildiğine kesinlikle eminiz. Devam sezonuyla da ilk sezon kadar ses getirdi. Son zamanlarda her ne kadar popülaritesi azalmış gibi gözükse de hâlâ birçok anime izleyicisinin favorisi olmayı sürdürüyor.

Pişmanlık, güven ve ihanet gibi konular her bölümde detaylı bir şekilde işleniyor. Bazı sahnelerde karakterlerin iyi mi yoksa kötü mü olduklarını bilemiyorsunuz. Biz de karakterleri burçlarıyla birlikte incelemeye karar verdik. İlk sezonda herkesin favorisi olan Baji-kun ile başlayalım:

Baji Tıpkı Bir Koç Gibi Vahşi ve Dürtüleriyle Hareket Ediyor

image 21

Baji, Tokyo Manji Çetesi’nin kurucu üyelerinden biri ve grubun Birinci Bölüm Kaptanı. Adrenalin için yaşıyor ve rastgele bir yabancıyı sebepsiz yere yumruklayabilir. Bir kavga sırasında daima gülümser ve asla geri adım atmaz.

Tipik bir Koç gibi, Baji de dik başlı ve kararlı. İnatçı görünebiliyor ancak konu arkadaşları olunca her şeyi yapabilir. Baji aynı zamanda dürüst bir dövüşçü ve zafere ulaşmak için hile gibi yollara başvurmaz.

Hinata Kararlı ve Sadık, Tıpkı Bir Boğa Gibi

image 22

Tıpkı bir boğa gibi Hinata da güçlü bir iradeye sahip ve değer verdiği kişilere oldukça sadık. Etrafında ezilen birileri olduğunda ve cesaretleri kırıldığında, Hinata onları cesaretlendirmek ve korumak için her şeyi yapar. Animede, Takemichi Hanagaki’yi korurken Mikey’ye tokat atar ve bu hareketiyle boğanın pervasız yönünü yansıtır.

Boğalar çevrelerindekileri insanları rahatlatma eğilimindedir- Hinata da bunu animede çok fazla yapıyor. Farkında olmasa bile, Hinata’nın varlığı ve güçlü duruşu çoğu karaktere yeniden ayağa kalkmaları için ilham vermiştir.

Mikey Bir İkizler Gibi Çift Yönlü ve Karmaşık

image 23

İkizler burcu, eğlenceyi ve sosyalleşmeyi seven uçarı insanlar olarak kalıplaşmış olsa da bu kişilerin çift yönlü kişilikleri daima unutulur. Mikey bunun mükemmel bir örneği. Bazıları onun bir Akrep gibi karanlık göründüğünü iddia etse düşünebilir fakat Mikey, çetesinin lideri olarak ne kadar sert görünse de aslında hâlâ oyun oynamaktan ve arkadaşlarıyla takılmaktan zevk alan bir çocuk.

Dışarıdan bakıldığında, sürekli şakalaşan tipik kaygısız ve umursamaz bir genç gibi görünüyor. Ancak Toman’ın komutanı olarak acımasız ve hatta şiddet yanlısı olduğu zamanlar oldukça fazla. Mikey, geçmiş travmaları nedeniyle bazen neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar vermekte zorlanıyor. Etrafı kötü niyetli insanlarla çevrildiğinde Mikey’in karanlık yönü ortaya çıkıyor.

Takemichi Bir Yengeç Gibi Duygusal ve Hisli

image 24

Etrafındakilerden “Ağlak Kahraman” unvanını kazanan Takemichi, ağlaması, baskı altında yıkılması ve korkularının hayatına yön vermesiyle izin vermesiyle tanınıyor.

Takemichi aynı zamanda inanılmaz derecede cesur ve etrafındakilere karşı oldukça koruyucu. Empati duygusu çok gelişmiş ve insanları sakinleştirmek için söylenecek doğru şeyi bilir. Yengeçler etrafındakilerin duygularını çok iyi hisseder ve olayları okumakta oldukça iyilerdir. Ayrıca, Yengeçler duygusaldır. Mikey ve Draken kavga ettiklerinde, Takemichi’nin çok değer verdiği eşyalarını parçalamışlardı ve bu da Takemitchy’nin deliye dönmesine sebep olmuştu.

Akkun Bir Aslan Gibi Kendine Güveniyor ve Güzel Saçlara Sahip

image 25

Bir burcu birinin saçıyla ilişkilendirmek aptalca görünse de aslında değil. Aslan burcu, görkemli yeleleriyle bilinen hayvanlar olan aslanları çağrıştırır. Daha yaygın olarak Akkun olarak anılan Atsushi Sendo, Aslanlarla ilişkilendirilen birçok klişeye uymaktadır.

Akkun sadece kendine güvenen ve doğal bir lider olmakla kalmaz, aynı zamanda kararlarının arkasında durur ve asla geri çekilmez. Dövüş becerileri ortalamanın altında olsa da, Akkun’un kendine güveni bunu örter ve rakiplerinin aksini düşünmesini sağlar. Ek olarak, Akkun animede göründüğü süre boyunca birkaç unutulmaz saç stiline sahip olmuştur.

Naoto Bir Başak Gibi Pragmatik ve Titiz

image 26

Başaklar bilgi arayışlarında oldukça ciddi ve titiz olmalarıyla tanınırlar. Bir dedektif olarak Naoto, araştırdığı konu ne olursa olsun kesinlikle bir cevap elde etmeye çalışır. Naoto’nun etkileyici analiz becerileri diğerlerinden her zaman bir adım ötede olmasını sağlar. Bir Başak burcu gibi, Naoto’nun da şakaya tahammülü düşüktür ve mizah duygusu pek yoktur.

Bununla birlikte, pragmatizmine rağmen Naoto şaşırtıcı derecede açık fikirlidir, hatta başkalarının tuhaf bulacağı teorileri dikkate almaya isteklidir. Dikkatli davranmaya özen gösterir ve fikirlerini iyice tartmadan diğerleriyle paylaşmaz.

Mitsuya Bir Terazi Gibi Seviyeli ve Estetiğe Önem Veriyor

image 27

Teraziler moda, estetik ve sanatsal olan her şeyle oldukça yakından ilgilenirler. Aynı zamanda uzlaşmacı ve aklıselimdirler. Teraziler ayrıca mümkün olduğunca tartışmadan kaçınırlar. Hâlâ Toman’ın bir üyesiyken, Mitsuya çetedeki en iyimser ve olumlu üyelerden biriydi.

Aynı zamanda barış yanlısıdır ve kavgadan kaçınmak için mümkün olan her şeyi yapar. Mevcut zaman çizelgesinde, Mitsuya başarılı bir moda tasarımcısıdır ve bir şeyin ne tür bir kumaştan yapıldığını sadece dokunarak hemen anlayabilir.

Kazutora Bir Akrep Gibi Kaotik ve Tutkulu

image 28

Akrepler çoğunlukla yanlış anlaşılma eğilimindedir. Dışardan kavgacı ve güvenilmez görünseler de haklarında daha fazla bilgi sahibi olunduğunda inanılmaz derecede sadık ve tutkuludurlar. Kazutora kaotik bir hayat yaşamış ve bunun sonucunda zihni ve ruhu parçalanmıştır.

Çok dengesiz hale gelmiş ve boşluğu doldurmak için suça başvurmuştur. Serinin büyük bölümünde Kazutora akıl sağlığına zar zor tutunuyordu. Ancak, Kazutora ihtiyacı olan yardımı aldıktan sonra, sadık ve şefkatli bir arkadaş olduğunu kanıtladı.

Hanma Bir Yay Burcu Gibi Heyecanlı ve Macera Arayışında

image 29

Yay burçları heyecanlıdır ve tek bir şeye bağlı kalmayı sevmezler. Macera için yaşarlar ve her zaman bir sonraki adrenalin patlamasının peşinden giderler. Ayrıca iyimserdirler ve hatta felsefi bir yönleri de vardır. Hanma Shuji bu tanıma çok iyi uyuyor.

Başlangıçta sadece dövüşmek isteyen biri gibi görünse de, Hanma sadece heyecan arar ve yaşayabileceği her şeyi deneyimlemek ister. Fırsatçıdır ve önündeki dövüşten başka bir şey üzerinde durarak zaman kaybetmez.

Hajime Kokonoi Bir Oğlak Gibi Materyalist ve Analitik Düşünen Biri

image 30

Oğlaklar oldukça materyalist ve hesapçı olmalarıyla bilinirler, ancak kendilerini koruyarak hareket eden güvenilir liderlerdir. Hajime Kokonoi parayla meşgul olması ve etrafındaki dünyayı oldukça analitik bir şekilde incelemesiyle tanınıyor. Hajime esasen dünyayı çözülmeyi bekleyen bir matematik denklemi olarak görür.

Hajime hedeflerine ulaşmak için kim gerekiyorsa onu ezip geçecektir. Bununla birlikte, değer verdiği kişilere sadıktır. Hajime’nin materyalist takıntısı aslında yaralı bir sevdiğine yeterince yardım edemediğini düşündüğü trajik bir olaydan kaynaklanmaktadır.

Draken Bir Kova Gibi Öngörülemez ve Bireyci

image 31

Kova burcuna sahip olanlar yenilikçi, öngörülemez ve hatta eksantrik olmalarıyla tanınırlar. Draken bu klişelere kesinlikle uyuyor. Toman’ın başkan yardımcısı olarak, savaşmanın heyecanı için yaşıyor. En sorumlu çete üyelerinden biri olmasına rağmen, Draken’in de fevri hareketleri oluyor – kafasının yan tarafına dövme yaptırdığı zamanki gibi.

Ancak Mikey’nin aksine Draken, çetenin eylemleri için sorumluluk almanın ne kadar önemli olduğunu anlıyor. Ayrıca güçlü bir adalet duygusuna sahip ve insanların yaptıkları yanlışlardan sorumlu tutulmaları gerektiğine inanıyor.

Chifuyu Bir Balık Burcu Gibi Duygusal ve İdealist

image 32

Balık burçları duygularını göstermekten korkmayan yaratıcı hayalperestler olarak bilinir. Bedeli ne olursa olsun arkadaşlarına yardım etmeye her zaman isteklidirler. Bazen naif olabilirler, ancak genel olarak empati kurarlar. Chifuyu kesinlikle bu özelliklere uyuyor.

Chifuyu değer verdiği insanlarla kavga etmeyi reddeder. Eğer ilk yumruğu onlar atarsa, Chifuyu misilleme yapmayacaktır. Ayrıca, Toman’ın ideallerine son derece sadıktır ve çetenin adını özenle korur. Saf hayallerin peşinden koşuyormuş gibi görünmesine rağmen, Chifuyu gerektiğinde olaylara en mantıklı yaklaşan kişidir. İhtiyacı olan herkese yardım etmeye hazırdır. Ayrıca, Chifuyu duygularını ifade etmekten asla korkmaz.

İçerik Yazarı Benio-san

Fantastik kitap aşığı, çevirmen, yazar✨

How Do You Live?

Hayao Miyazaki’nin How Do You Live? Filminin Çıkış Tarihi, Son Haberler ve Şu Anda Bildiklerimiz

Gizem Animeleri

Sırasıyla Tüm Zamanların En İyi 10 Gizem Animesi