in ,

Burcunuza Göre Yugioh Hangi Karaktersiniz?

hangi yugioh karakterisin

Burcunuza göre hangi Yugioh karakterisiniz?

Yu-Gi-Oh! serisinin hayranları muhtemelen Tarot veya Astroloji gibi mistik fikirlere yabancı değildir, bu yüzden animedeki bazı ana karakterlerin burçlarıyla olan benzerliklerine dikkat etmişlerdir.

Baş karakter gibi birinin muhtemelen bir ikizler burcu olacağı açık olsa da diğer karakterlerin burçlarını tahmin etmek biraz daha zor. Ana karakter kadar karakteristik özelliklere sahip olmasalar da yan karakterlerin de kişilik tipleri bakımından animeye zenginlik kattığını söyleyebiliriz. Öyleyse yazımıza Yugi’nin en iyi arkadaşlarından biri olan Joey Wheeler’a bir göz atarak başlayalım.

Koç – Joey Wheeler

image

Joey Wheeler, Yugi’nin en iyi arkadaşı. Oldukça asabi (bu listedeki diğer birkaç kişi kadar olmasa da) ve kart oyunlarındaki beceri eksikliğinin de gösterdiği gibi her zaman düello için en iyi kişi değil yine de elinden geleni yapar. Heyecanlı bir kişiliğe sahip ve arkadaşlarına oldukça sadık, bu da onu tam anlamıyla bir koç yapar.

Yay – Tea Gardner

image 1

Hem Yugi hem de Joey’nin iyi arkadaşı olan Tea Gardner’ın yay burcu olmasının birkaç nedeni var. Oldukça atletik bir yapıya sahip olması ilk sebep, bir diğeri ise çocuklara yolculuklarında eşlik ederken büründüğü maceraperest ve gezgin kişiliği. Ayrıca gizliden gizliye uzak bir yerde ünlü ve başarılı bir dansçı olmak istiyor.

Terazi – Tristan Taylor

image 2

Animedeki ana karakterlerin bir diğer arkadaşı ise Tristan Taylor. Tristan ilk başta bir terazi burcundan çok daha heyecanlı bir burç gibi görünebilir, ancak Tristan’ın savaşmaya hazır doğası aslında onun suçu değil çünkü şiddet içeren ortamlarda büyümüş ve bir gangster olmaktan kılpayı kurtulmuş. Ayrıca, özellikle Joey için çok iyi bir arkadaş olarak ekibe ayakları yere basan bir hava getiriyor.

Oğlak- Seto Kaiba

image 3

Serinin bir nevi Berserk’ten Griffith’i olan Seto Kaiba, sıkça öne çıkan bir karakter ve bazen kötü adam bile değil, ancak soğuk, hesapçı ve acımasız doğası neden oğlak burcu çok iyi açıklıyor.

Sadece bunlar değil, aynı zamanda Kaiba Şirketinin milyoner CEO’su ve son derece çalışkan olduğu ve hedeflerine ulaşmak ve onun için önemli olanı yapmak için her şeyi yapacağı açık.

İkizler – Mokuba Kaiba

image 4

Mokuba Kaiba kesinlikle bir ikizler burcu. Hayatının çoğunu kardeşi Seto’nun intikamını almak için elinden geleni yaparak geçirmiş. Her zaman özellikle kardeşine bağlı gibi görünse de Duel Monsters‘da bir süre sonra, onu kurtardıktan sonra kahramanlarımızla da arkadaş olarak yakınlaşmayı seçiyor.

Boğa – Miho Nosaka

image 5

Miho eğlenceli bir karakter. Animedeki birkaç karakteri kendine aşık etmiş ve aralarında rekabet ortamı oluşturmuş biri. Sadece bu da değil, güzel şeylerin hayranı olduğu için, erkeklerin ona sunabileceği her şeyden yararlanmaya fazlasıyla istekli.

Venüs boğa burcunun yönetici gezegeni olduğu için, bu karakterin aktif bir romantik hayatı olması oldukça doğal. Ancak boğa burcu toprağa bağlı bir burç olduğundan, arkadaşları tehdit edildiğinde yardıma koşmak gibi iyi bir özelliği de var.

Akrep – Dark Bakura

image 6

Dark Bakura, akrep burcunun tüm kötü özelliklerinin bir yansıması adeta. Oldukça büyük bir karanlık taraf barındırmasıyla bilinen bir burç olarak, Dark Bakura’yı da bir kötü karakter olarak görmemiz kaçınılmaz. Sadece bu da değil, aynı zamanda Dark Bakura neredeyse her zaman kendi kazancı için perde arkasından entrikalar çevirdiğinden, izleyenler onun dünya için gerçek planlarının ne olduğunu oldukça merak ediyor.

Kova – Maximillian Pegasus

image 7

Pegasus tam bir kova burcu. Konuşurken sık sık garip tonlamalar kullanması, dizinin Japonca versiyonunda bile sadece ingilizce cümlelerle konuşması ve Yugi’ye hemen hemen her fırsatta “Yugi-boy” demesi gibi gülünç derecede farklı özellikleri var. Ayrıca, bir kovanın duygusal yönünü somut şeylere aktardığı bir kart oyununu icat etmiş.

Balık – Solomon Muto

image 8

Solomon Muto tam anlamıyla bir balık burcu, çünkü Astroloji’de balık burcunun son burç olduğu görülebilir, yani zaten tüm burçların yolculuğunu tamamlamış ve bilgeliğiyle diğerlerine rehberlik ediyor.

Geçmişte Mısır’da yaptığı seyahatler hakkında hiçbir şey bilmeyenler için ilk başta sadece tatlı bir yaşlı adam gibi görünür.

Leo – Duke Devlin

image 9

Duke Devlin kesinlikle bir aslan burcu, çocukluğundan itibaren çoğu hayranın muhtemelen Mr. Clown adıyla tanıdığı babası tarafından bir kart oyunu dahisi olmak için eğitilmiş. Başlangıçta, Duke seride bir kötü karakterdi ve tek motivasyonu Yugi’yi yenmekti ve onun okuluna kabul edildi. Bununla birlikte, bir süre sonra bu aslan sakinleşti ve Yugi ile geçirdiği zamanın ne kadar anlamlı olduğunu fark etti ve onunla iyi bir arkadaş oldu.

Başak – Sera

image 10

Sera, Kaiba Şirketinin Neurons VR sisteminin bir parçası olmaya davet edildiğinde yetişkin bir avatar kullanan bir genç. Ayrıca oldukça sorunlu bir geçmişi var. Karakterin hangi yönüne baktığımıza bağlı olarak, az ya da çok başak benzeri özellikler görebiliriz. Bir düşman olduğunda titiz ve hesapçı olmasının yanı sıra duygusuz ve acımasız biri olarak gösteriliyor. Bir arkadaş olduğunda, dikkatli ve çekingen, ancak kesinlikle yaşının ötesinde bir bilgeliğe sahip.

Yengeç – Kalin Kessler

image 11

Kalin Kessler oldukça trajik bir karakter. Başlangıçta, onun hikayenin sonunda ne oldum delisine dönüşeceğini kimse tahmin etmiyordu. İnanılmaz derecede nazik ve şefkatliydi, bazen hata yapıyordu ama korkusuz bir liderdi. Ancak bir süre sonra güç delisi oldu ve inşa ettiği her şeyi koruma umuduyla her yola girdi. Sadece bu da değil, sonunda her fırsatta herkesle düello yapmaya başladı. Koruyucu, şefkatli ve sadık olsa da, aynı zamanda karamsar ve dengesiz bir karaktere dönüştü.

İlginizi Çekebilir:  10 En İyi Kısa Anime Filmleri, Sırasına Göre
Skip to Loafer

Sezonun Shoujo Rüzgarı Estiren İncisi: Skip to Loafer

Dead Rock

Fairy Tail’in Yaratıcısının Yeni Serisi Dead Rock İçin Resmi Çıkış Tarihi Açıklandı