in , , ,

‘City Hunter’: Yayın Tarihi, Oyuncu Kadrosu ve Netflix’in Yeni Canlı Aksiyon Anime Uyarlaması Hakkında Bildiğimiz Her Şey

City Hunter, Netflix'in Yeni Live Action Uyarlaması!

Netflix, One Piece, Yu Yu Hakusho ve kısa süre önce yayınlanan Parastye gibi yapımlarının başarısı sayesinde, günümüzün en önemli manga uyarlamalarından bazıları için yavaş yavaş aranan bir yer haline geliyor: The Grey gibi yapımlar sayesinde. Netflix bir sonraki büyük live action manga uyarlamasını City Hunter ile başlatmaya hazırlanıyor. Aksiyon gerilim türündeki komedi, prömiyerlerinden bu yana yayıncı kuruluşun listelerinde üst sıralarda yer alan benzer yapımların arasına katılıyor.

Tsukasa Hojo’nun efsanevi manga serisine dayanan yeni aksiyon suç gerilimi, Japon yönetmen Yuichi Satoh (Kasane) tarafından Hojo’nun klasik mangasını ve karakterlerini çağdaş bir dokunuşla hayata geçiriyor.

Orijinal manga yaklaşık kırk yıllık uzun bir tarihe sahiptir ve dünya çapında türün hayranlarına hitap etmiştir. Hojo tarafından yazılıp çizilen manga serisi ilk olarak 1985-1991 yılları arasında Weekly Shōnen Jump’ta yayınlanmış ve 35 ciltten oluşmuştur. Netflix’in yaklaşan live action filmi Japonya’da üretilen bu türdeki ilk film olsa da, City Hunter daha önce çeşitli formatlara uyarlanmıştır. Manga ilk olarak 1987’den 1988’e kadar süren aynı adlı bir anime dizisine uyarlandı.

Sonunda spin-off’lar, Fransız, Hong Kong, Çin ve Kore live action uyarlamaları ve yeniden yapımları, bir müzikal ve video oyunları da dahil olmak üzere birçok film ve dizi ortaya çıktı. 1993 yılında Akademi ödüllü Jackie Chan, mangadan gevşek bir şekilde alınan bir aksiyon-komedi filminde rol aldı, ardından 2011’de bir Kore televizyon dizisi geldi, şu anda Hulu’da yayınlanıyor ve son olarak 2019’da Fransız aksiyon-komedi filmi Nicky Larson et le Parfum de Cupidon geliyor. Çin yapımı bir live-action film uyarlamasının da 2016’dan beri üzerinde çalışıldığı söyleniyor.

Bu Nisan ayında çok beklenen manga uyarlamasını beklerken, City Hunter hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şeye göz atın; olay örgüsü, fragman, oyuncular ve karakterler dahil.

İlginizi Çekebilir:  Mushikaburi-hime Animesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

City Hunter Live Action Ne Zaman Çıkacak?

City Hunter jpg

City Hunter 25 Nisan 2024 Perşembe günü Netflix’te gösterime girecek. Yayıncı kuruluş aynı gün uzun zamandır beklenen ve merakla beklenen bir diğer film olan Dead Boy Detectives’i de yayınlayarak çifte prömiyer yapacak.

City Hunter Live Action Nereden İzlenir?

image 11 jpg

Bir Netflix uyarlaması olan City Hunter, yayıncının sürekli genişleyen kütüphanesine katılarak yalnızca Netflix’te izlenebilecek. Aksiyon-macera türündeki gerilim filmi, efsanevi manga serilerinin son derece popüler ve beğenilen live-action film uyarlamalarını takip ediyor. Netflix’in bu işi nasıl yaptığını görmek istiyorsanız Fullmetal Alchemist, Bleach, Rurouni Kenshin: The Final ve Rurouni Kenshin: The Beginning gibi filmlere göz atabilirsiniz. Daha uzun süreli izleme için Cowboy Bebop, Alice in Borderland ve yakın zamanda yayınlanan Parasyte gibi aynı derecede popüler mangaların live action uyarlamalarını keşfedebilirsiniz.

City Hunter Fragman

YouTube video
City Hunter Fragman

City Hunter’ın Nisan 2024’te yayınlanan ilk resmi fragmanı ve ardından yayınlanan detaylı fragmanı, hayranları onlarca yıldır heyecanlandıran popüler manganın live action uyarlamasında hayranları nelerin beklediğini ortaya koydu. Video, “şifreli bir mesaj aldıktan sonra, “City Hunter” olarak bilinen Ryo ve Hideyuki, ünlü bir cosplayer olan Kurumi’yi aramak için yola çıkarlar. Hideyuki soruşturma sırasında trajik bir şekilde öldürüldüğünde, kız kardeşi Kaori kardeşinin zamansız ölümü hakkında cevaplar talep eder.

Ortağının ölümünün ardından, hikayenin “kötü şöhretli, soğukkanlı ama heyecanlı kahramanı günümüz Shinjuku’suna inerek” Tokyo’nun yeraltı suç dünyasında vahşi, çılgın ve yüksek oktanlı bir yolculuğu harekete geçiriyor. Son fragman, bir dedektif olan başkahraman Ryo Saeba’ya (Ryohei Suzuki) ve onun kötü alışkanlıklarını vurgularken kaygan dövüş becerilerine hızlı bir bakış atıyor. Hikayenin kahramanı olarak, yeraltı dünyasıyla uğraşırken çok soğukkanlı görünse de, en az planlı araştırmacıdır ve kadınlara olan doyumsuz arzusu onu tehlikeye atar ve sık sık yasaları çiğnemeye iter. Ryo ve Kaori (Misato Morita) arasında gelişen beklenmedik bağa da tanık oluyoruz; tehlike ve tehditlerin üstesinden gelirken beklenmedik bir ittifak kuruyorlar. İki dakikalık fragman ayrıca, Hideyuki’nin katilini ve ölümüne neyin yol açtığını bulmak için yola çıktıklarında, Ryo’nun onu nasıl sürekli korumaya çalıştığının ipuçlarını veriyor. Fragmanın yarısında, suçla savaşan ikilinin şehri saran tüm şiddet ve korkunç olayların nedeni olabilecek ölümcül bir uyuşturucu keşfetmesiyle anlatı biraz ciddi bir hal alıyor.

İnce koreografili aksiyon sahneleri ve bolca ateş gücünün yanı sıra, City Hunter’ın fragmanı, çoğunlukla bir ekip olarak çalışmayı öğrenen Kaori ve Ryo’nun dinamiklerinden kaynaklanan çok sayıda durumsal ve slapstick (“sanatçıların abartılı ve genellikle dikkatsizce veya mantıksızca hareketler yaptığı bir tür komedi türü”) mizahla da övünüyor. Netflix’in City Hunter’ı prodüksiyon açısından, günümüz izleyicisine hitap etmek için orijinal mangadan bazı önemli değişiklikler görüyor. Manganın 20. yüzyıl sonlarındaki arka planından hareketle, canlı aksiyon uyarlaması günümüz Tokyo’sunda geçiyor ve Saeba’nın kıyafeti ve tavırları gibi bazı klasik unsurlar dışında karakterlerin görünüşlerinde ve kişiliklerinde bazı değişiklikler yapılıyor. Filmin tonu, sanat tarzı ve TM Network grubunun ilk anime uyarlamasındaki ikonik şarkısı “Get Wild”ın yeni bir versiyonunu içeren retro müziğiyle güçlü bir 80’ler aksiyon-gerilim havasına sahip.

City Hunter Konusu Ne?

image 1 6 jpg

City Hunter’ın resmi sinopsisi şöyle:

Günümüz Shinjuku bölgesinde, Ryo Saeba (Ryohei Suzuki) “süpürgeci” olarak çalışmaktadır. Güzel kadınlardan hoşlanır ve birini gördüğünde onlarla konuşmaktan çekinmez. Bununla birlikte, bir müşteriden bir görevi yerine getirmesi istendiğinde, elit silahlı adam becerileri, fiziksel yeteneği ve soğuk tavrıyla mükemmel bir iş çıkarır. Ryo Saeba’nın ortağı Makimura öldürüldükten sonra, Makimura’nın kız kardeşi Kaori (Misato Morita) ile çalışmaya başlar. Ölümünün ardındaki gerçeği ortaya çıkarmak için yeni bir ekip oluştururlar.

City Hunter’da Kimler Oynuyor?

image 2 6 jpg

Eski manganın ikonik karakterleri, Ryo Saeba rolünde Ryohei Suzuki ve Kaori Makimura rolünde Misato Morita’nın başını çektiği City Hunter’ın topluluk kadrosuyla hayat buluyor. Ryo, “günümüz Shinjuku, Tokyo’sunun cesur yeraltı dünyasında gezinen önde gelen bir ‘süpürücü’ olarak tanımlanıyor. Soğukkanlı tavrını eğlenceli bir kişilikle dengeleyen Ryo, yeraltı dünyasındaki yüksek riskli mücadelelerin üstesinden geliyor.” Morita’nın canlandırdığı Kaori, Ryo’nun ortağı Hideyuki Makimura’nın kız kardeşidir ve Ryo’nun yardımıyla kardeşinin ani ölümünü araştırmaya yemin eder. Popüler televizyon oyuncusu Suzuki en çok Tokyo MER ve Egoist’te rol almasıyla tanınırken, Morita daha önce Missing ve The Naked Director’da rol almıştı.

Ana kadroda Suzuki ve Morita’ya katılan Masanobu Ando, Ryō Saeba’nın ortağı ve Kaori’nin erkek kardeşi Hideyuki Makimura rolünde. Yardımcı rollerde, Fumino Kimura (Love Life), Ryo ile uzun bir geçmişi olan bir dedektif olan Saeko Nogami rolünde; Asuka Hanamura, ünlü bir cosplayer ve Ryo ile Kaori’nin soruşturmasında önemli bir unsur olan Kurumi rolünde.

Oyuncu kadrosunun geri kalanı Akutsu rolünde Isao Hashizume, Akitaka Ito rolünde Tetta Sugimoto, Tsukino Seta rolünde Ayame Misaki ve Kunio Konno rolünde Takaya Sakoda ile çeşitli diğer rollerle tamamlanıyor.

City Hunter’ı Kim Yapıyor?

image 3 6 jpg

Tsukasa Hojo’nun kendi adını taşıyan orijinal manga serisine dayanan Netflix’in canlı aksiyon uyarlaması Şehir Avcısı’nın yönetmenliğini Japon film yapımcısı Yuichi Sato üstlenirken, senaryoyu Tsukasa Hojo’nun orijinal mangasından Tatsuhiro Mishima uyarlıyor. Sato daha önce diğer televizyon dizilerinin yanı sıra Kasane, Kisaragi ve The Ambassador’s Chef filmlerini yönetirken, Mishima daha önce canlı aksiyon Zom 100: Bucket List of the Dead ve televizyon dizisi Yu Yu Hakusho’nun senaryolarını yazmasıyla tanınıyor.

Keisuke Sanpei ve Kosuke Oshida filmin yapımcıları, Shinichi Takahashi ise yönetici yapımcısı olarak görev yapıyor. Lupin Zero ve live-action Orange ile ünlenen Yoshihide Otomo filmin müziklerini besteliyor. City Hunter’ın yapımcılığını Netflix, HoriPro ve Office Shirous işbirliğiyle üstleniyor.

Harem Anime

En İyi Harem Animeleri

En İyi Nihilist Animeler!

En İyi 5 Nihilist Anime!