in ,

Çocuk Ana Karakteri Olan 8 Manhwa Önerisi

Çocuk Ana Karakterli Manhwalar

Manhwa kahramanları her şekilde ve boyutta olabilir. Bazen çocuk bile olabiliyorlar!

Çoğu manhwa’da ana karakterler ya genç ya da yetişkinlerdir çünkü webcomic’leri ve manhwa’ları çevrim içi olarak okuma olasılığı en yüksek olan demografik grup budur. Yazar, benzer yaşlarda bir ana karakter kullanarak okuyucuları kendilerini hikayeye dahil etmelerine yardımcı olabilir.

Elbette durum hep böyle değil. Manhwa’lar çok güzel çünkü farklı perspektiflerden yazılmış pek çok hikaye var. Örneğin, çocuklar bir ergene kıyasla yeterince deneyim yaşamadıkları için dünyayı çok daha farklı görürler. İster reenkarne olsunlar, ister zamanda geriye gönderilsinler, isterse sadece beş yaşında olsunlar, çocuklar inanılmaz hikayelerin merkezi olabilirler.

Lottery Princess

Lottery Princess
Lotto Prenses

Çocukların ana karakter olmasının bir yolu da birinin anılarıyla birlikte yeniden dünyaya gelmesidir. Normalde, çocuk olarak geçirilen süre oldukça kısadır, ancak Lottery Princess manhwa’sında ana karakter bebek olarak kalır. Adı Shushu ve ilahi bir piyangonun gücüyle şu anda üçüncü hayatını yaşıyor.

Çok çabuk ölmemesi için Tanrı ona özel bir güç verir: Akış gücü. Shushu, Twitch’teki bir sohbet günlüğü gibi insanların kendisi hakkındaki görüşlerini görebiliyor ve “izleyici kitlesi” büyüdükçe daha fazla özel güç ve araç elde ediyor. Harika karakterleri ve çizimleriyle eğlenceli bir manhwa.

The Male Lead’s Little Lion Daughter

The Male Leads Little Lion Daughter
Ana Karakterin Evlatlık Kızı Oldum

Reenkarne olduklarında, ana karakter her zaman iyi bir konumda olmuyor. Leonia, hikaye başlamadan önce insan kaçakçılığı yapan kötü niyetli bir yetimhanede sıkışıp kalmıştı. Sadece şans eseri içinde bulunduğu romanı hatırlamış ve dükü onu evlat edinmeye ikna etmiş.

Bu sevimli bir hikaye olsa da, karakterizasyon çoğundan daha iyi. Leonia hikayede büyüyor, yeni rolünü öğreniyor ve reenkarnasyonundan kaynaklanan kimlik sorunlarıyla yüzleşiyor.

ReLife Player

ReLife Player jpg
İkinci Şans

Aksiyon manhwa’ları nadiren çocuk ana karakteri korur, çünkü büyük olasılıkla bir çocuğun çirkin hareketler yapması ve kötülükle yüzleşmesi mantıklı olmaz. İlk iki bölümden sonra neredeyse her bölüm bir zaman atlaması olur. ReLife Player, Noh Eunha’yı son hayatındaki trajedileri önlemeye çalışırken bir çocuk olarak takip ediyor.

Çocuk bir ana karaktere sahip olmasına rağmen, bu manhwa savaş veya şiddetten uzak durmuyor. Zindanların açıldığı ve canavarların var olduğu bir avcılar dünyasında geçen hikaye bazı yerlerde oldukça iyi. Mutlu bir aile hayatı ile bir avcının zorlu hayatı arasında ilginç bir tezat oluşturuyor.

Lady Baby

Lady Baby
Bebek Leydi

Reenkarne olan veya gerileyen karakterler için, bir bebeğin bedeninde tamamen yetişkin bir birey olmak sıkıntılı olabilir. Kendi başlarına hareket edemezler ya da net bir şekilde iletişim kuramazlar ve yaşlarına uygun davranmak zorundadırlar. Lady Baby’de Calliope zamanda geri gider ama bebek olması umurunda değildir. Mümkün olan en kısa sürede konuşmaya başlar.

Bu manhwa, aile dinamiklerine ve Calliope’ye olan düşkünlüklerine odaklanıyor. İç açıcı anlar ve komik karakterlerle dolu sevimli bir hikaye. Hikayede sonunda Calliope büyüyor, ancak hikayenin büyük bir kısmında hala bir çocuk.

The Hammer

The Hammer
Dünyayı Kurtarmak için Bir Çekiç Seçtim

Zaman yolculuğu hikayelerinde kimse gerçek zaman yolculuğundan bahsetmez. Bu manhwada, Tiny var olan en güçlü şövalyelerden biridir, ancak Kılıç İmparatoru ile buluşmak ve ona gelecekteki krizleri anlatmak göreviyle zamanda geriye gönderilir. Eğer başarısız olursa, iblisler dünyayı yok edecektir.

Kılıç İmparatoru’nun etkisini ve gücünü kullanan Tiny, düzgün bir eğitim alabiliyor ve son hayatında çok özlediği sihir kullanmayı öğreniyor. Sonunda daha büyük bir vücuda sahip oluyor ama teknik olarak hala bir çocuk.

Kill The Dragon

Kill The Dragon jpg
Ejderi Öldür

Kıyamet sonrası ve distopik ortamlar her zaman popüler olmuştur, hatta Açlık Oyunları ve Divergent gibi filmler yayınlandığında daha da popüler olmuştur. Bu manhwa’da insanlık ejderhaların dünyayı yok eden gücüyle karşı karşıyadır ve gezegeni savunabilecek tek kişiler psyker’lardır.

Psykerlar, çatışma sırasında doğan yeni bir nesildir ve çoğu çocuktur. Bu çocuklar vücutlarını ayarlamak ve yeteneklerini artırmak için eğitimden ve ameliyattan geçerek yetişkin gibi görünürler. On iki yaşında olmalarına rağmen, ön saflarda savaşmakla görevlendirilirler.

The Flower That Was Bloomed By A Cloud

The Flower That Was Bloomed By A Cloud
Bulutun Açtığı Çiçek

Bu manhwa, Doğu Asya’daki bir imparatorluğun son prensesi olan Hong Lyon’un, ölen annesinin fakir statüsü nedeniyle ihmal edilip dışlanmasını konu alan gerçek bir oluşum romanı, bir yetişkinliğe adım atma hikâyesidir. Dowun ile tanıştığında hayatı değişir. Dowun, güç karşılığında ona nasıl prenses olunacağını öğretmeyi teklif eder. Sonuç olarak, ikisi evlenir.

Hikâye Hong Lyon henüz küçük bir kızken başlıyor. Ancak öğrenmeye devam ettikçe, büyüme sancıları, yapmak istediği şeyler aracılığıyla kendini keşfediyor. Bu, siyasi mücadeleler, iktidar kavgaları ve aşk hayatındaki sorunlar arasında gerçekleşiyor. Biraz yavaş bir başlangıç ama buna değer.

The Adventures Of A Demon Lord’s Daughter

The Adventures Of A Demon Lords Daughter
İblis Efendisinin Kızının Maceraları

Bazı karakterlerin tek istediği isekai‘lenmektir. Hayatları farklı bir dünyayı arzulayacak kadar kötüdür. Joara öldüğünde sorunlarından kaçıyordu, ancak bir melek ve şeytan kral arasında doğan bebek Irene olarak reenkarne oldu. Bu hayatta üzerine titreniyor ve seviliyor.

Maskaralıkların çoğu yardımcı karakterlerden geliyor ve manhwa’ya hayattan bir kesit hissi veriyor. İkinci yarıdaki romantizm yönü biraz uzatılmış, ancak çok da kötü değil çünkü potansiyel aşk ilgi alanları eğlenceli. Bununla birlikte, en iyi bölüm hala bebek olduğu zamanlar.

İlginizi Çekebilir:  Kagurabachi İncelemesi: Jujutsu Kaisen & Demon Slayer Karışımı, Kendine Has Bir Şeye İhtiyacı Var
Yemek Manga

En İyi Yemek Mangaları, Sıralı

Felsefi Manga

En İyi 11 Felsefi Manga, Sıralı