in ,

Cyberpunk: Edgerunners’ın Finalini Açıklıyoruz!

Cyberpunk: Edgerunners

İşte karşınızda Cyberpunk: Edgerunners’ın destansı finali, karakterlerin akıbeti ve hikayedeki bazı olayların nasıl ikinci bir sezona kapı araladığının bir derlemesi.

Son zamanlarda sosyal medyada hayran kitlesi toplayan anime başlıklarının ismini ne kadar sayarsak sayalım bitmez. Bunlardan birisi ise Cyberpunk 2077 isimli video oyunundan uyarlanan, animasyonu ve çizim tarzı alışılagelmiş anime anlayışına yepyeni bir soluk getiren Netflix anime dizisi Cyberpunk: Edgerunners. Anime, izleyiciyi sürükleyici bir yolculuğa çıkarmasının yanı sıra duygusallıktan da nasibini aldırıyor, özellikle de final bölümünde. Bunlar bir yana, bazı hayranların Cyberpunk:Edgerunners’ın sonu hakkında hâlâ soruları var.

Edgerunners sadece on bölümlük ekran süresiyle birlikte oldukça kısa bir dizi. Buna rağmen, güzel yazılmış bir hikayeyi izleyiciye başarıyla sunuyor. Hatta, Edgerunners hayranları, animenin ikonik şarkısı olan “I Really Want to Stay at Your House” şarkısını ne zaman dinlese gözlerinin dolacağına eminiz. Peki, Cyberpunk: Edgerunners’ın sonunda tam olarak neler oldu? İşte karakterlerin akıbetinin bir derlemesi ve varsaydığımız bir ikinci sezonda neler olabileceği.

Edgerunners’ın Finalinde David Lucy’yi Kurtarıyor – Ancak Büyük Bir Bedelle

YouTube video
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners’ın finalinde David, Rebecca ve Falco, Arasaka ve Militech’in peşlerinde olduğu Night City’ye doğru yol alırlar; ancak David siberpsikoza girmektedir. David, Doktor’dan özel bağışıklık baskılayıcılar almıştır; ancak yan etkiler etkisini gösterecektir. Yine de David, Lucy’yi kurtarabildikleri müddetçe her şeyi riske atmaya hazırdır.

Bu sırada Kiwi, Faraday ile anlaşmasını tamamlamıştır, bu sebeple Faraday insanların siber iskeletten haberdar olmaması gerektiği için onu vurur. Kiwi ölmeden önce, Faraday’ın hava aracının koordinatlarını David ve diğerlerine gönderir, onlar da hemen araca saldırır ve akabinde Arasaka Kulesi’nin tepesine varırlar. David bağışıklık sistemini baskılayan ilaçlardan geriye kalan son tüpü kullanmaktadır ve artık bunun geri dönüşü yoktur. David, Arasaka’nın korumalarına saldırır ve Faraday’ın da bacağını ezerek Lucy’yi başarıyla geri alır. Arasaka daha sonra David’in işini bitirmek için bir Night City efsanesi olan Adam Smasher’ı ortaya çıkaracaktır.

İlginizi Çekebilir:  MBTI Kişilik Tipine Göre Hangi Chainsaw Man Karakterisin?

Smasher ile dövüşün ortasında, David kendini kontrol altında tutmaya çalıssa da sibersikoza teslim olur. Lucy onu kendisine geri getirir ve erken bir vedalaşma gibi görünen bir an yaşarlar, Faraday ise binadan düşerek ölür. Nihayetinde Lucy ve David, Rebecca ve Falco’ya ulaşır; ancak Smasher zavallı Rebecca’yı ezerek öldürür. Falco, David’in isteği üzerine Lucy ile birlikte kaçar. David ise Smasher ile dövüşür, ancak kahramanımız David neredeyse hazin sonuna gelmiştir. Smasher, onu gövdesinin üst yarısına kadar parçalara ayırır.

Smasher’ın David’e olan son sözleri, onun “ilginç bir profile” sahip olabileceğidir. Bu sözler, David’in umurunda değildir ve sonuç olarak Smasher onu vurur. Smasher, Falco’nun kolunu koparsa da Lucy ile birlikte kaçmayı başarırlar. Ancak bundan sonra Falco’ya ne olduğu bilinmemektedir. Olaylardan sonra Lucy Ay’a gider ancak David’in yokluğu nedeniyle hayalleri tam olarak gerçekleşmez. Lucy ve Falco, Edgerunners’dan sağ kalan son kişilerdir, ancak Falco’nun kaderi belirsizliğini korumaktadır. (Dizideki olaylardan bir yıl sonrasında geçen Cyberpunk 2077‘de Falco yer alıyor.)

Cyberpunk: Edgerunners 2. Sezon İçin Kapıyı Araladı!

image 8 2

Cyberpunk: Edgerunners, karakterlerin çoğunun dizinin sonuna kadar ölmüş olması bakımından Akame ga Kill! animesini anımsatıyor. Bununla birlikte, hikaye açısından, Edgerunners’daki bazı cevaplanmamış olaylar ikinci bir sezona kapıyı aralayabilir. Lucy kaçmayı başardı, ancak Arasaka’nın onu aramayı bırakacağına dair bir güvence yok. Lucy’nin, hâlâ elinde değerli bilgiler var ve şirket muhtemelen onun peşini bırakmayacaktır. Şunu da söylemeliyiz ki, Arasaka, Militech ve siber iskeletle ilgili olay örgüsü hiçbir zaman tam olarak sonuçlanmadı.

Dahası, Lucy hayalini gerçekleştirdiğine göre (ağır bir bedel karşılığında da olsa), karakterinin daha fazla keşfedilebilmesi için bir fırsat var. Lucy’nin başrolde olduğu ikinci bir sezon çok da uzak bir ihtimal gibi gözükmüyor, özellikle de ilk sezonda Lucy’nin geçmişine bir bakış atılmışken. Falco ise Rebecca kadar hayranların favorisi olmayabilir ama ona ne olduğunu bilmek de güzel olacaktır.

David’in kaderine gelirsek, aslında ölmediğine dair bir teori var. Adam Smasher’ın ona olan son sözleri hayatta kaldığını ima etmiş olabilir, ancak ona bir blaster ateşlemesinin bunu geçersiz kıldığı da bir gerçek. Ancak Cyberpunk’ın gelişmiş

dünyasında, David’in bilincinin sağ kalması için bazı seçenekler olabilir. Ne de olsa Arasaka dizinin başından beri onunla yakından ilgileniyordu. Aynı zamanda, hayranlar çok umutlu olmamalı, çünkü bazen verilmek istenen asıl mesaj satır aralarında gizlidir.

Cyberpunk: Edgerunners David’in ölümünü açıkça göstermemiş olabilir, ancak Smasher’ın onu blaster’ı ile vurmasının ardından sıçrayan kan sahnesi güçlü bir mesajı gözler önüne seriyor. Sembolik ve üzücü bir şekilde de olsa, David annesinin onun için vasiyet ettiği şeyi kısmen başardı – Arasaka Kulesi’nin tepesine çıkmak. David, sahip olduğu vicdanın ve karakterin tipik özelliği olarak, sevdikleri için sonuna kadar savaştı. Kim bilir, belki de hikayesi gerçekten burada sona eriyordur ve serinin devam etmesi halinde başka birini öne çıkarmanın vakti gelmiştir.

Monkey D. Garp

One Piece: Monkey D. Garp Nasıl Bu Kadar Güçlü Oldu?

Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen: Gojo’nun Sukuna’ya Karşı Kazanması İçin 6 Neden