in ,

D.Gray-man Animesine ne oldu?

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan D.Gray-man animesinin ilk sezonu 103 bölüm, ikinci sezonu ise 13 bölüm iken bu seriye ne oldu?

D.Gray-man 2006 yılında yayınlanmaya başlandığı vakit dönemin animeleri arasında popüler bir yeri vardı. Naruto, One Piece ve diğer Shounen türüne sahip animeler gibi D.Gray-man animesinin de konu bakımından uzun bir serüveni olacak gibi duruyordu lakin mangası devam ederken birden animesi sona erdi.

D.Gray-man Animesinin Konusu Nedir?

D.Gray-man
D.Gray-man

Dönemin birçok animesi ve JRPG’si gibi D.Gray-man animesi de Yahudi-Hristiyan teolojisini kullanmıştır. D.Gray-man animesi Ruh kovucu olan Allen Walker karakteri, Millenium Earl’ün yarattığı Akumaların eski formlarını görmesini sağlayan lanetli bir göze ve Anti-Akuma silahı olan bir sol kola sahiptir. “Yapımcı” olarak adlandırılan Millenium Earl, insanların umutsuzluklarını ve bunalımlarını kullanarak “Akuma” olarak yarattığı şeytanlar ortaya çıkar.

19’uncu yüzyılın sonlarının kahramanı, ruh kovucu gücünü kontrol etmekte zorlanan, Kara Emir olarak isimlendirilen Ruh Kovucuların genç üyesidir. Dönemin animelerine göre görsel açıdan göz alıcı, gotik tarza sahip, özenle hazırlanmış aksiyon bölümleri sayesinde animenin yaratıcısı Katsuro Hoshino büyük bir övgü almıştır.

New York Times’ın En Çok Satanlar listesine giren mangası halen daha Japonya içerisinde 24 milyondan fazla kopyası bulunmakta, bu denli ilgi gören ve dönemin animeleri (Naruto, One Piece) arasında kendini sevdiren anime ne oldu da birden sona erdi?

D.Gray-man Animesi Nereye Gitti?

D.Gray-man
D.Gray-man

Animenin, üç “aşama” ya da dört mevsim devam etti, 103 bölüm sürdü lakin dördüncü sezonun sona ermesinden sonra dizi basitçe sona erdi. Kara Emir olarak isimlendirilen Ruh Kovucuların geleceği belirsiz kalırken, aklımızda bir final türü vardı, bu genel olarak serinin sonu değildi. Aslında, sezonun sonunda bile Allen Walker hâlâ hayatta olan Kont’u yani Millennium Earl’ü yenme kararlılığı ile bizleri yeniden heyecanlandırdı. Mangası halen devam ederken anime neden uyarlanmadı?

İlginizi Çekebilir:  En İyi 10 Satoshi Kon Anime Filmi & Serisi, Sıralı

Serinin mangakası Katsura Hashino sağlık sebeplerinden dolayı seriye defalarca ara vermek zorunda kaldı: Norovirüs vakası ve ilerleyen zamanlarda yaşadığı boyun yaralanması neden ile yeni bölümler düzenli bir şekilde gelemiyordu, bu yüzden seri “Weekly Shonen Jump” yerine “Jump Square Crown” manga antolojisine geçti.

Canlandırma Serisi

D.Gray-man
D.Gray-man

Animenin 2016 yılında devam serisi niteliğinde D.Gray-man Hallow ismiyle geri döndü. Başlarda seri yeniden yapım olarak düşünülse de animenin bittiği yerden devam edecek şekilde yayınlanıyordu. Ne yazık ki, Hallow serisi de ilk serinin kaderiyle aynı kaderi yaşadı.

Serinin mangası hâlâ devam ediyor, bazıları yakın zamanda biteceğini düşünse de bazı hayranları One Piece gibi uzun soluklu bir şekilde devam edeceğine inanıyor. Manganın gidişatı televizyon serisi gibi durmuyor, umarım serinin final verdiğine dair bir manga haberi yayınlamaz.

Enler

Haikyuu!! Animesindeki En’leri Seçiyoruz!

The Misfit of Demon King Academy scaled

The Misfit of Demon King Academy [SPOILER]