in ,

Danganronpa’daki En Kötü 10 Karakter

Geniş ve tuhaf bir karakter kadrosuna sahip bir seri olan Danganronpa serisinde korkunç derecede kötü karakterler var. Hope’s Peak Akademisinde “Ultimate” özelliklere sahip olan öğrencilerin bulunduğu korku psikoloji serisidir. Öğrenciler bir lisede mahsur kalırlar, Monokuma adında bir ayı tarafından tehdit edilerek bir oyuna zorlanırlar. Akademiden ayrılmanın tek yolu bir oyuncuyu öldürmek ve sonraki duruşmada suçlu bulunmamak. Danganronpa’nın her yeni sezonunda ayrı bir öğrenci kadrosu bulunuyor. Öğrencilerin yarısı doğru yolda cinayetleri çözmeye çalışırken diğer bir grupta mide bulandırıcı cinayetlerle okuldan kaçmayı hedefliyor.

Hifumi Yamada

Danganronpa
Hifumi Yamada

Hifumi Yamada öldürmeye istekli yorumlarıyla çevresini rahatsız eden sapık bir karakterdir. Başta öldürme oyununu reddeden ve asla birilerini öldürmeyeceğini iddia eden Hifumi kandırılıyor cinayete yardım ve yataklık ile adam öldürme suçlarını işliyor ardından ihanete uğruyor ardından öldürülüyor.

Kokichi Ouma

Danganronpa
Kokichi Ouma

Kokichi Ouma’nın masum ve çocuksu davranışları onu manipüle konusunda usta yapıyor hatta yalanın vücut bulmuş hali olarak bahsediliyor. Öldürme oyunuyla hiçbir ilgisi olmadığını söyleyerek isyanlar başlattı. Seride diğer öğrencilerin kederlerinden ve başarısızlıklarından zevk alıyor gibi görünüyordu. Kokichi 3 sezonda da en büyük yalancı olarak biliniyor ve istediği şeyleri diğer öğrencileri bir birine düşürerek elde ediyordu.

Ryota Mitarai

Danganronpa
Ryota Mitarai

Ryota Mitarai başlarda kötü bir karakterle karşımıza çıkmaz fakat öğrencileri kederden kurtarmaya çalışırken tüm dünyayı tehlikeye atıyor. Ryota bu amacında onu durdurmaya çalışan öğrencileri öldürtmek adına gardiyanları hipnotize ediyor ve ipleri kendi eline alıyor. Ayrıca dünyadaki diğer insanları da hipnotize etmeye çalışıyor. Ryota ne kadar iyi birisi olsa da eylemleri onu kötü birine dönüştürüyor.

Celestia Ludenberg

Danganronpa
Celestia Ludenberg

Celestia Ludenberg amacına ulaşmak için her türlü suçu işleyebilecek birisidir ve Manipüle yetenekleriyle beraber çok iyi bir kumarbazdır. Bir şatoya yetecek kadar para toplamak adına kumar oynayıp bir sürü hizmetçi edinmeyi hedefler. Celestia insanları sınıflandırır D sınıfı neredeyse tüm insanları kapsar ve F sınıfına ise suikastçılar tutup işlerini bitirir gözünden düşen insanlar onun için sadece oynamaya hazır feda edilesi piyonlardır.

İlginizi Çekebilir:  One Piece Gear 5 Yayın Tarihi ve Çok Daha Fazlası

Korekiyo Shinguji

Danganronpa
Korekiyo Shinguji

Korekiyo Shinguji içi dışı ürpertici birisidir. Davranışları garip geçmişi ise bir hayli kötüdür. Bir tek ablası vardır. Okula gitmediği için pek arkadaşı olmayan, hastanende yatan ablası da ölünce Korekiyo ona bir söz vermiştir, onun yaşlarında 100 kızı daha öldürerek ablasıyla cennette arkadaş olmalarını sağlayacaktır. Korekiyo ablası için her şeyi yapardı ve ona karşı ensest duygular besliyordu. 100 kızı soğukkanlı ve acımasızca öldürmesi onu bu listeye sokuyor.

Nagito Komaeda

Danganronpa
Nagito Komaeda

Nagito masum tavrıyla hayranları şaşırtan fakat bir yandan öğrencileri manipüle eden birisidir. Cinayete teşebbüs, vatana ihanet, mezar soygunculuğu, duygusal istismar ve terörizm suçları işlemiştir. Seride sürekli “Kazanamayan insanlar, kazanmaya çalışmayan insanlar, ellerinden gelenin en iyisini yapıp yine de kazanamayan insanlar, değersiz bir çöp parçasıdır” diyerek sürekli milleti kederlendirir. Bir yerde haini kurtarmaya çalışarak herkesin hayatta kalma olasılığını düşürür.

Toko “Genocide Jack” Fukawa

Danganronpa
Toko “Genocide Jack” Fukawa

Toko Fukawa, ilk gördüğümüzde çok çekingen anti sosyal ve başını belaya sokmak istemeyen bir karaktere sahiptir. Kan görünce bayılır ve çok daha kötü birisi olan ikinci kişiliği ortaya çıkar. İkinci kişiliği Soy kıran (Genocide Jack) makas kullanarak yakışıklı erkekleri öldürüp onları çarmıha gerer ve kanlarıyla “Kan Şehveti” yazar normalde birilerini öldürdüğünü reddeden karakterimiz ikinci kişiliğine geçtiğinde tüm suçlarını itiraf ediyor.

Junko Enoshima

Danganronpa
Junko Enoshima

Junko Enoshima, hızlı zekâsı, harika tarzı ve keskin diliyle başkalarını aşağılarken asla kendini geri tutmamasıyla hayranların gözdesi haline geldi. Ayrıca her sezon değiştirilen öğrencilerin aksine tüm sezonlarda görünen bir karakterdir. Junko Ultimate Despair olarak bilinen organizasyonun kurucusu olduğu için en kötü karakterlerden birisidir. Seri boyunca tüm öldürme oyunlarından sorumlu olan Monokuma’nın beyni ve yaratıcısıdır. Umutsuzluğa ve öldürmeye olan arzusu can sıkıntısından kaynaklıdır ve arzusunun bir nedeni yoktur.

Mukuro Ikusaba

Danganronpa
Mukuro Ikusaba

Mukuro Ikusaba  Junko’nun kardeşidir Ultimate Despair örgütünün ikinci lideri olduğu için serideki en kötü karakterlerden birisidir. Kanji alfabesinde ismi “Ceset” ve “Savaş Bıçağı” kelimelerini barındırır bu Mukuro Ikusaba’nın ne kadar kötü olduğunun sadece ufak bir göstergesidir. Mukuro Junko’nun sağ koludur ve manipüleden kaynaklı Junkoya sevgi ve hayranlık duyduğu için verilen her emri yerine getirir. Kurbanlarını pişmanlık duymadan ve ikinci kez düşünmeden öldürür bir süre sonra Junko Enoshima’nın kılığına girdi, böylece ona bir şey olursa Junko hayatına devam edebilecekti.

Monokuma

Danganronpa
Monokuma

Kendini Hope’s Peak akademisinin müdürü ilan eden Monokuma öldürme oyunlarından sorumlu olması için yaratılan bir robot ayıdır. Aynı zamanda kahramanlarımız tarafından suçlu bulunan öğrencilerin idamlarından sorumludur bu nedenle serideki en kötü karakterdir. Monokuma’nın amacı sürekli öğrencileri hapsederek onları ölüm oyununa zorluyor ve bu sadist güce aç tutumu 3 sezon boyunca devam ederek 20’den fazla öğrencinin idamıyla sonuçlanıyor.

Blue Lock

Blue Lock: Yayın Tarihi, Konusu ve Bilmeniz Gerekenler

Reincarnated as a Sword

Reincarnated as a Sword: Yayın Tarihi, Konusu ve Bilmeniz Gerekenler