in ,

Death Note’un Yaratıcılarının Yeni Animesi: Platinum End’in İlk Fragmanı Yayınlandı

Death Note’un yaratıcıları ve Jojo’s Bizarre Adventure’ın yönetmeninden çıkacak yeni anime Platinum End için yeni bir fragman yayınlandı.

Anime News Network’ün bildirdiği üzere, Platinum End’in resmi internet sitesi gelecek dizi hakkında yeni bilgiler ve yeni bir fragman ile güncellendi. Platinum End’in ilk yarısını daha önce Jojo’s Bizarre Adventure: Golden Wind ve Pokemon Origins gibi animelerde emeği geçen Hideya Takahashi yönetecek. Dizinin ikinci bölümünü ise Ghost in the Shell ve Rebuild of Evangelion serilerinde önemli bir animatör olarak görev yapmış Kazuchika Kise üstlenecek. Anime, 2017 yapımı Napping Princess’in de yapımcılığını üstlenmiş olan Production IG’nin kardeş stüdyosu Signal.MD tarafından üretiliyor.

YouTube video

Platinum End, tacizci üvey ailesinden kelimenin tam anlamıyla bir koruyucu melek olan Nasse tarafından kurtarılan genç adam Mirai Kakehashi’nin hikayesini anlatıyor. Nasse, Mirai’ın doğaüstü güçlerine erişmesine izin verir ve ona, koruyucu melekler ve benzer güçler verilen 13 diğer adayla birlikte, hangisinin dünyanın yeni Tanrı’sı olmaya layık olduğunu belirlemek için bir yarışmaya katıldığını söyler. Mirai bu süreçte kendi adalet ve ahlak anlayışını kaybetmeden diğer adayları durdurmak için yola koyulur.

Kesintisiz 24 bölümlük bir sezonda yayınlanacak olan animenin, bu sonbaharda Japonya’da gösterime girmesi planlanıyor. Ohba ve Obata’nın orijinal Platinum End mangası ilk olarak 2015’te yayınlandı ve serileştirilmesi 2021 yılının başlarında tamamlandı. Manganın İngilizce yerelleştirmesi 2016’da VIZ Media tarafından yayınlanırken, animenin İngilizce gösterimi ile ilgili ayrıntılar henüz açıklanmadı.

İlginizi Çekebilir:  Mutlaka İzlemeniz Gereken Çin Animeleri
Chainsaw Man

Shonen Jump’ın Chainsaw Man’i: Konusu, Karakterleri & Nereden Başlamalı

Vanitas no Carte

Vanitas no Carte: Yeni Fragman ve Yeni Bilgiler