in , , ,

Demon Slayer Daha Karanlık Olmalıydı

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba’nın baş karakteri Tanjiro Kamado, acımasız bir intikam odaklı katil olabilirdi ve bu da mangaya tamamen farklı bir atmosfer kazandırabilirdi.

Koyoharu Gotouge’nin Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba adlı eserinde çalışan editörlerden biri, baş karakter Tanjiro Kamado’nun neredeyse tamamen farklı bir kişilik kazanabileceğini açıklamıştır.
Anime Senpai tarafından bildirildiği üzere, Tatsuhiko Katayama son bir röportajda, Tanjiro’nun başlangıçta acımasız, merhametsiz bir katil olarak tasarlandığını ve gerçek hikayede onu tamamen tanımlayan türden bir kalbi olmadığını paylaştı. Karakterin orijinal tasarımında yüzünde soğuk, duygusuz bir ifade ve eksik bir kol bulunmaktadır.

Demon Slayer

Tanjiro’nun değiştirilmesi, Demon Slayer’ın hikayesini nasıl etkilerdi?

Katayama daha da açıkladı ki, orijinal Tanjiro’nun karanlık doğasına uyum sağlamak için Demon Slayer’ın hikayesinin ilk genel kavramları çok daha acımasız ve vahşi idi ve intikam temaları etrafında dönüyordu. Editöre göre, anlatıda, birçok anime hayranını cezbeden son ürünün sevilen komedi ve eğlence unsurları eksik olacaktı. Bu nedenle, Gotouge’dan kalpsiz kahramanı daha çekici birine dönüştürmesini istedi.

Katayama’nın önerileri muhtemelen Demon Slayer’ın büyük bir başarı elde etmesine yardımcı oldu; çünkü seri sadece dünya genelinde 150 milyondan fazla kopya satan en çok satan mangalardan biri değil, aynı zamanda daha geniş bir franchise olarak tüm zamanların en karlı medya mülklerinden biridir. Toplam geliri 8.7 milyar doların üzerinde olan Demon Slayer, Power Rangers, Karayip Korsanları ve Jurassic Park gibi diğer dikkate değer popüler kültürel mülklere göre daha üst sıralarda yer almaktadır.

Bu kazançların önemli bir kısmı, Ufotable tarafından yapılan ödüllü anime uyarlamasından gelmektedir. İlk sezon Nisan 2019’da prömiyer yapmış ve Newtype Anime Awards’ta birçok kategoride — bunların arasında Tanjiro’nun En İyi Karakter (Erkek) ödülünü kazanması da dahil — ödüller almıştır. Ayrıca IGN Ödülleri’nde En İyi Anime Serisi seçilmiştir. Manga serisinin “Swordsmith Village” hikâyesini anlatan en son sezon ise 2023 bahar anime programının bir parçası olarak yayınlanmıştır.

İlginizi Çekebilir:  No Game No Life: İkinci Bir Sezon Olacak Mı?

Manga ve anime’nin ötesinde, Demon Slayer franchise’ı aynı zamanda çeşitli yan hikayeler, filmler, hafif romanlar ve birçok ürün ve koleksiyon eşyasını içerir. Hayranlar, Gotouge’nin eserini kutlayarak kendi içeriklerini oluştururlar, özellikle de cosplay yaparak. Örneğin, cosplayer Macklmoor, güçlü Üst Rütbe iblis Doma’nın cinsiyet değiştirmiş yorumunu, karakterin imza niteliğindeki kırmızı yaka, şapka ve siyah taçlı kostümüyle sergilemiştir. Benzer şekilde, Naoko-Hime, göz kamaştırıcı bir Nezuko cosplay fotoğrafını yüklemiş, genç iblis kızın pembe odaklı karakter tasarımını vurgulamak için kiraz çiçeklerini kullanmıştır.

Kore Animeleri

İzlemeniz Gereken En İyi Kore Animeleri

One Piece

One Piece: Güneş Korsanları Kim ve Şu anda Neredeler?