in ,

İblis Avcısı: İblisler neden Kibutsuji adını asla anmazlar…

Süper kötüden beklenildiği gibi, İblis Avcısı’nın Kibutsuji’si iblisler arasında kendi adını tabu haline getirdi, ancak bu esrarengiz yetenek çok güçlü değil.

Son birkaç yıl içerisinde, İblis Avcısı anime dünyasında oldukça popüler bir isim haline geldi.

Kaliteli animasyonları, güçlü -kolayca anlaşılabilir hikâye anlatımı ve iyi işlenmiş karakterleriyle serinin başarıyı yakalaması sürpriz olmadı.

Bununla beraber, bir Shōnen serisinin gelişimindeki bir diğer yapı taşı, ana kötü karakterdir. İblis Avcısının Kibutsuji Muzan’ı, Taisho döneminin Şeytan Kralı, Kamado Tanjiro ve İblis Avcısı Birliği için alt edilmesi güç biri olduğunu kanıtladı.

İblislerin ilki ve selefi olan Kibutsuji, yüzyıllara dayanan bir güce ve deneyime sahiptir. Olağanüstü ve ürkütücü yetenekleri sayesinde, o sadece 12 Kizuki’nin lideri değil (en güçlü 12 İblis) bütün iblis ırkının fiili lideridir. İblis kralı olarak, ona karşı duygulun saygı ve korku, iblisler arasında “Kibutsu” adının bir tabu olarak kabul görmesine neden olmuştur.

Kibutsuji

İblis Avcısındaki sayısız dehşet verici teknikleri arasından, Kibutsuji Muzan, kanı ile beslenen herhangi bir iblise, lanet koyma yeteneğine sahiptir. Yarattığı iblis, “Kibutsuji” adını dile getirdiği takdirde lanet devreye girer– anında onları öldürür. Nezuko ve Tanjiro ile olan mücadelesi sırasında Susamaru’ya olan şey tam olarak buydu. Adını kasten veya istihza ile dile getirmese de, lanet devreye girdi ve Susamaru’nun ölmesine sebep oldu.

Okuyucuların Harry Potter’ın Voldemort’undan öğrendikleri gibi, çok az şey kötülerin adının bile, korku duyulmasına ilham olur. Kibutsuji’nin kan laneti yüzünden, ibsislerin en üstünleri bile onun muazzam gücüne duydukları saygı ve lanetin devreye girmesinden kaynaklanan korkuları sebebiyle, ondan”Bu adam” şeklinde bahsederler.

Kibutsuji’nin kan laneti ne kadar dehşet verici olsa da, mutlak değildir. İblis Avcısı’nda bu laneti saf idare gücü ile aşmayı başaran en azından bilinen iki iblis bulunmaktadır: Tamayo ve Nezuko. Tamayo’nun inanılmaz tıbbi bilgiye sahip olduğu ve daha sonra Nezuko’ya uyguladığı    “iblis karşıtı” bir ilaç yarattığı bilinmektedir ancak Kibutsuji’nin isim lanetine karşı olan etkinliği halen belirsizliğini korumaktadır. Buna ek olarak, Nezuko, Tamayo’nun “iblis karşıtı” ilacını almadan önce bile insan kanına karşı sergilediği tutum, serinin başlarında sahip olduğu irade gücünü göstermiştir. Bu, Kibutsuji’nin güçlerinin en korkuncunu bile zapt eden bir kararlılıktır.

Kibutsuji

Kibutsuji’nin isim tabusunun alt edilebilir olduğu ispatlanmış olsa da, bu İblis Avcıları’nda şimdiye kadar sadece iki karakter tarafından yapıldı. Ona karşı gelen insanlar göz önüne alındığında, Kibutsuji’nin gerçek zayıflığının, cesaret ve sabır olduğu ortaya çıkmaktadır. Düşmanları korkmadığında, gücü ve zekası karşısında yeni, eşsiz taktikler bulmalıdırlar. Dolayısıyla, Kibutsuji hem İblis Avcıları Birliğini kendisini karşı ihtiyatlı davranmaya hem de iblislerin kendisine karşı örgütlenmesinin önüne geçmek için, isim laneti tekniğine ihtiyaç duymaktadır.

İlginizi Çekebilir:  En İyi 15 Orta Çağ Animesi
virtual reality mmorpg manhwa like sword art online 1

Sword Art Online Hayranları için okunması gereken 10 Sanal-Gerçeklik MMORPG Manhwa

Dance Dance Danseur

Mappa Dance Dance Danseur İle Serilerine Devam Ediyor