in , , ,

Demon Slayer: Kokushibo Ne Kadar Güçlü?

Kokushibo

Bir shounen animesi büyük bir hayran kitlesi kazandığında, güç sıralamaları ve “kim kazanır” tartışmaları illa olur ve Demon Slayer da bu saydıklarımıza dahil. İzleyiciler sıkça karakterlerin tam anlamıyla sınırlanmamış bir mücadeleye girseler kimin galip geleceğini konuşurlar. İzleyiciler bu tür tartışmalara girdiğinde, Kokushibō gibi benzersiz bir güç nedeniyle en çok tartışılan karakterlerden biridir.

Manganın 99. bölümünde ve anime’nin 45. bölümünde tam anlamıyla sahneye çıkan “Birinin Rüyası” adlı bölümde tam anlamıyla tanıtılan Kokushibō, Dünya’nın en güçlü iblislerini içeren On İki Kizuki üyesinden biridir. Kokushibō, En Üst Bir sırasını elinde tutuyor, bu da zaten korkunç olan bu gruptaki en güçlü iblis olarak onu gösteriyor ve o sadece Muzan Kibutsuji, İblislerin Kralı’ndan sonra gelmektedir.

Kokushibō’nin Birden Fazla Yeteneği Var

image 16 1


Kokushibō’nun en tehlikeli yeteneklerinden biri kılıç becerisidir. En yetenekli rakiplerini bile kolayca kesip biçebilir ve sürekli olarak yorulmadan kılıcını sallayabilir gibi görünür. Ayrıca, kendi görünümünü ve vücut şeklini değiştirmesine izin veren Et Manipülasyonu da dahil olmak üzere birçok iblis yeteneğine sahiptir. Kokushibō, bu yeteneği kullanarak kendi etinden silah yaratabilir. Bu etten yapılmış katana inanılmaz keskindir. Ayrıca, etli yapısı Kokushibō’ya silahı ihtiyacına göre değiştirme ve yok edilirse hızla yeniden oluşturma yeteneği sağlar.

Kokushibō, Nefes Stillerini kullanan ilk iblistir – imzası olan Ay Nefesi, varolan en tehlikeli nefeslerden biridir. Bu teknik, ona kılıcı üzerinde daha iyi kontrol sağlar, böylece hedefin zor kaçabileceği karmaşık kesişleri gerçekleştirebilir. Aynı zamanda sallarken hilal ayı şeklinde bıçaklar yaratmasına izin verir.

Muzan Kibutsuji’nin kanına sahip olduğu için Kokushibō Kan İblis Sanatlarını kullanabilir, bu da onu korkutucu derecede güçlü kılar. Kokushibō’nun Kan İblis Sanatı Ay Şekilli Bıçaklardır ve bu yetenek Kokushibō’nun Ay Nefesi yeteneklerini artırır, böylece bıçakları üzerinde daha büyük kontrol sahibi olur. Bu nedenle, onun ay şeklindeki projektileri sürekli olarak boyut ve yönlü değiştirdiği için kaçması zor olabilir. Bu yetenek etkin olduğunda, Kokushibō’nun kılıç sallamaları daha da güçlenir, bu da onu savaşta korkunç derecede ölümcül hale getirir.

İlginizi Çekebilir:  MBTI Kişilik Tipine Göre Hangi Spy x Family Karakterisin?

Kokushibō, Yoriichi Tsugikuni ile bağı olduğu için İblis Avcısı İşareti’ne sahiptir. Bu işaret etkin olduğunda, Kokushibō’nun yetenekleri daha da artar. Şeffaf dünyayı görebilir ve kullanabilir, bu da onun rakibinin belirli kaslarını hedeflemesine ve kan akışları aracılığıyla hareketlerini öngörmesine izin verir, bu da onu daha da ölümcül kılar. Bunun üstüne, Kokushibō neredeyse 500 yıl yaşamış ve hayatı boyunca birçok İblis Avcısı ve rakipleriyle savaşmıştır. Bu, onun geniş deneyime sahip olduğu ve savaşta kendini nasıl idare edeceğini bildiği anlamına gelir ve farklı dövüş stillerine karşı etkili bir şekilde strateji oluşturabilir.

Kokushibō’u Kim Döver?

image 17 1

Kokushibō, Demon Slayer evrenindeki en güçlü varlıklarından biridir. On iki Kizuki üyeleri, sıralamada mevcut olan kişiyi öldürerek yükselme hakkına sahip olurlar. Diğer üyelerin ne kadar hırslı olursa olsun, Kokushibō’nun uzun süre en üst pozisyonu koruyabilmesi, muazzam gücünün kanıtıdır. Bu, Kokushibō’nun rütbe sıralaması hakkında tartıştığı bir anlaşmazlık sonrası Akaza’nın kolunu kolayca keserek bizlere gösterir. Bu nedenle, Doma, Hantengu, Akaza, Gyokko, Gyutaro ve Daki’den şüphesiz daha güçlüdür.

Tabii ki, en büyük soru, Kokushibō’nun Tanjiro Kamado’dan daha güçlü olup olmadığıdır. Bu karmaşık bir sorudur, çünkü Tanjiro zayıf bir şekilde başlasa da, hikaye ilerledikçe hızla güçlenir ve hatta kullanıcının becerilerini büyük ölçüde artıran Güneş Nefesi tekniğini ustalaşır. Muzan Kibutsuji’nin yenilgisinde önemli bir rol oynasa da, Tanjiro bunu başarmak için büyük yardım gerektirir ve son dakika güç artışıyla ancak bu kadar büyük bir etki yaratır. Bu nedenle, Kokushibō’nun, Tanjiro’yu yalnızca son savaştan önceki herhangi bir anında yalnızken yenebileceği görünüyor, çünkü Tanjiro’nun arkadaşlarından veya diğer İblis Avcılarından yardım almadığını varsayarsak, bunlar genellikle zor durumlarda onun aslarını oluşturur.

Muzan Kibutsuji’nin yanı sıra, Kokushibō’dan daha güçlü olan bir diğer karakter vardır, bu da onun kardeşi Yoriichi’dir. Yoriichi eşsiz bir kılıç ustasıdır ve Nefes Stillerinin yaratıcısıdır. Yoriichi, sadece Muzan’a zarar verebilmekle kalmaz, aynı zamanda son savaşları sırasında 80 yaşındayken Kokushibō’yu kılıç sallamasıyla incitir. Kokushibo, kendisi fiziksel engellerden bağımsız bir iblis olmasına rağmen Yaşlı Yoriichi’nin saldırısına karşılık veremediği için öfkelenmiş ve onu yenemeyeceğini içten içe bildiği için korkmuştur. Ancak Yoriichi, yaşının getirdiği yorgunlukla birlikte, kardeşi Kokushibo’nun işini bitiremeden hayata gözlerini yumarak onun korkusunu ebedi bir anıya dönüştürmüştür.

Korku Mangaları

Tüm Zamanların En İyi Korku Mangaları

Komedi Anime

En İyi Komedi Anime Önerileri