in ,

Donghua: İzlemeniz Gereken 10 Çin Animesi

Çin Animesi

“Çin animesi” olarak da adlandırılan Donghua, son yıllarda istikrarlı bir şekilde büyüyor ve anime konusunda büyük adımlar atmaya hazırlanıyor.

Anime her zamankinden daha popüler, ancak bu sadece Japonya’ya özgü bir şey değil. Çin animesi, adından da anlaşılacağı gibi, Çin’de yaratılan veya Manhua’nın (Çin mangası) Çince uyarlamaları olan animasyonları ifade eder ve genellikle Donghua olarak adlandırılır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında çok sayıda Manhua’nın atılım yapmasıyla birlikte, Çin animeleri de izleyici sayısında büyük bir artışa ve animasyon kalitesinde ciddi bir yükselişe tanık oluyor.

Donghualar Japon animelerinden çeşitli unsurları entegre etmeyi başarmış, ancak aynı zamanda zengin kültürel folklor ve anlamlar ekleyerek kendileri için benzersiz bir kimlik yaratmış ve olağanüstü bir şey yaratmıştır. Karmaşık sanat eserleri, heyecan verici dövüş sahneleri ve iyi örülmüş hikayeleriyle Donghualar artık sadece bir niş olmaktan çıkmış ve yavaş yavaş ana akım medyaya girmeye başlamıştır.

Spiritpact

Spiritpact jpg

Aynı adlı bir web manhua’sına dayanan ve Haoliners Animation League tarafından canlandırılan Spiritpact, You Keika (başarısız bir şeytan kovucu) ve Ki Tanmoku’nun (güçlü bir şeytan kovucu ailesinin başı) ruhani dünyada çeşitli zorluklarla yüzleşirken paylaştıkları bağın gerçek anlamını bulma maceralarını konu alıyor.

You Keika ve Ki Tanmoku çifti, mizahi ama bir o kadar da iç açıcı ilişkileriyle dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarıyor. Tatlı mizah, aksiyon ve sanatın inanılmaz bir oranda dengelendiği “erkeklerin aşkı” Çin animesi Spiritpact, izleyicileri ilk bölümden itibaren meşgul etmeyi başarıyor ve sizi sonuna kadar bağlayacak bir donghua.

İlginizi Çekebilir:  Mushikaburi-hime Animesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Zhen Hun Jie

Zhen Hun Jie jpg

Rakshasa Sokağı (Zhen Hun Jie olarak da bilinir), sıradan bir üniversite stajyeri olan Xia Ling’in istemeden de olsa kötü ruhlarla dolu bir dünyaya sürüklenmesini ve her köşede tehlikenin kol gezmesini konu alıyor. Donghua, aynı adı taşıyan bir manhua’ya dayanıyor ve Lu HengYu ve Li ZhuJie Studio tarafından üretiliyor.

Hikaye yavaş başlıyor, ancak yavaş yavaş hızlanıyor ve izleyicilerinden biraz sabır isteyen, ancak izleyicileri görünmeyen bükülmeler ve uçurumlarla eşit şekilde ödüllendiren bir olay örgüsü ile sonuçlanıyor. Çok sayıda Çin doğaüstü ve mitolojik figürünü içeren donghua, birçok yönden popüler Demon Slayer gibi Japon animesine benziyor.

Wo De Tian Jie Nv You

Wo De Tian Jie Nv You jpg

Kültivatör Kız Arkadaşım, pek de modern olmayan kurallar ve geleneklerle modern bir dünyada geçiyor. Güçlüler zayıfları eziyor ve zayıfların itaat etmekten başka seçeneği yok. Hikâye, bir güvenlik görevlisi olan Ma Yingxiong’un, bir kadın uygulayıcı olan Lu Zi’yi kurtardıktan sonra xiulian dünyasına adım atarken yaşadığı maceraları anlatıyor.

Her bölümün 13 dakika sürdüğü 15 bölüm var, bu da bunu çok kısa bir izleme haline getiriyor. Karakterler ilgi çekici geçmişleri ve nitelikleri ile iyi tanımlanmış ve donghua’nın genel olarak komik harcamaları bunu çok keyifli bir deneyim haline getiriyor. Çin animesi aynı zamanda popüler isekai anime ve manga ile birçok benzerliği olan kültivatör türünün harika bir örneğidir.

Xiyouji Zhi Dasheng Guilai

Xiyouji Zhi Dasheng Guilai

Bu film, çeşitli ilahi yasaları çiğnedikten sonra bir buz sütununa hapsedilen çok güçlü bir varlık olan Maymun Kral efsanesi etrafında dönüyor. Kaybolan küçük bir çocuk Maymun Kral’ın hapishanesine rastlar ve hapishaneye dokunarak laneti bozar ve yüce varlığı serbest bırakır.

Çin anime filmi, izleyiciyi çalışma süresi boyunca meşgul etmeyi başaran iyi tempolu bir hikaye ile donatılmıştır. Tian Xiao Peng tarafından yönetilen Xiyouji Zhi Dasheng Guilai, keşfedilmeyi bekleyen bir pırlanta. Batılı hayranlar, orijinal Dragon Ball da dahil olmak üzere çeşitli animelere ilham veren Monkey King folklorunu kullandığı için Çin animelerinin tadını çıkaracaklar.

Yao Shen Ji

Yao Shen Ji jpg

Tales of Demons and Gods adlı çılgınca popüler manhua’ya dayanan Yaoshenji, bir zamanlar en güçlü iblis ruhbilimcisi olan Nie Li’nin maceralarını anlatıyor. Bilge İmparator ve yardakçılarına karşı verdiği bir savaşta hayatını kaybeden Nie Li, zamanda geriye, henüz 13 yaşında olduğu günlere götürülür.

Donghua, 3D bilgisayar animasyonu ile yapıldığından, türün çoğundan farklı bir tarza sahip ve bu nedenle tüm hayranların zevklerine uygun olmayabilir. Bununla birlikte, iyi geliştirilmiş bir hikaye ve karmaşık karakterlerle zenginleştirilen Yaoshenji, ilk bölümden itibaren ona bir şans veren izleyicileri kendine bağlamayı başarıyor. Özellikle benzersiz animasyonu onu en iyi Çin animelerinden biri yapıyor.

Lan Mo De Hua

Lan Mo De Hua jpg

Genel temaları romantizm ve sihir olan Lan Mo De Hua, izleyicilerin kalplerini pır pır ettirecek hafif bir seyirlik. Donghua, görünüşünü değiştirmesine yardımcı olan sihirli bir saç tokası bulan Lan Mo’nun hikayelerini takip ediyor.

Daha sonra çocukluk arkadaşı Lui Yi Feng’i kendisine aşık etmek için bir görev üstlenir. Her biri 13 dakika süren 9 bölümle Lan Mo De Hua, aceleye getirilmeden izlenmesi kolay bir dizi. Bu Çin animesi, izleyicileri sıcak ve bulanık hissettirecek bir anime.

Mo Dao Zu Shi

Mo Dao Zu Shi

Mo Xiang Tong Xiu tarafından yazılan ve aynı adı taşıyan bir Çin web romanına dayanan Şeytani Yetiştirme Büyük Ustası, tüm olay örgüsünün etrafında dönen genel bir reenkarnasyon temasına sahiptir. Hikaye, uygulayıcıların ölümsüzlüğe bile ulaşma yeteneğine sahip olduğu bir dünyada geçiyor. Bir kez daha BL unsurları içeren bir başka Çin animesi ve en popüler donghua’lardan biri.

Wei Wuxian, şeytani yolda xiulian uygulayan bir uygulayıcıdır. En yakın müttefiki tarafından öldürüldükten 13 yıl sonra yeniden dünyaya gelir ve eski bir sınıf arkadaşının yardımıyla ruhani dünyanın sırlarını ortaya çıkarmak için bir yolculuğa başlar. Aksiyon dolu donghua, okuyucuyu koltuklarının ucunda tutmayı kesinlikle başarıyor ve kesinlikle dikkat çekici bir seyir keyfi sunuyor.

Douluo Dalu

Douluo Dalu jpg

Douluo Dalu, Tang Tarikatı Dövüş Klanı’nın eski bir öğrencisi olan ve bazı yasak kuralları çiğnedikten sonra intihar eden Tang San’ın hikayesini anlatıyor. Tang San daha sonra, insanların ruh ustası olmak için doğuştan gelen ruhlarını geliştirdikleri garip bir dünyada yeniden dünyaya gelir. En zayıf doğuştan gelen ruha, ancak güçlü bir ruhani güce sahip olan Tang San, xiulian dünyasının zirvesine ulaşma görevindedir.

Genellikle şimdiye kadar yayınlanmış en iyi Çin animelerinden biri olarak kabul edilen Douluo Dalu, sürekli olarak büyük miktarda izleyici kitlesine sahip olmuştur. Enfes hikayesi, canlı animasyonuyla birlikte popülerliğinin bir kanıtı olarak duruyor. Donghua, yetiştirme türü tropiklerini nasıl aldığı ve biraz taze bir şey yaptığı ile kolayca ilk 10 Çin animesinden biridir.

Quanzhi Fashi

Quanzhi Fashi jpg

Popüler manhua’ya dayanan Quanzhi Fashi, sihrin hayatın gerçek özü olduğu garip ve yeni bir dünyada uyanan kaygısız bir lise öğrencisi olan Mo Fan’ın maceralarını anlatıyor. Mo Fan, fakir ve bu dünyada yeni olmasına rağmen, babası ve sakat kız kardeşine destek olmak için sihirbaz olmak amacıyla ünlü bir sihir okuluna girer. Ateş ve şimşek elementleriyle donatılan Mo Fan, sevgili ailesini koruyacak kadar güçlü, tam teşekküllü bir sihirbaz olma yolculuğuna başlar.

Quanzhi Fashi, sonraki 4 sezonunun yayınlanmasından da anlaşılacağı gibi izleyiciler tarafından iyi karşılanan komik ve hızlı tempolu bir Çin animesi – daha fazlası yolda. Anime hayranları bir kez daha, Çin animelerinin tanıdık kavramlarla oynadığını, ancak onları taze tutacak şekilde bulacaklar. Kahramanlarıyla ilişki kurmak da kolay, bu da mücadelelerini daha gerçek hissettiriyor.

Quan Zhi Gao Shou

Quan Zhi Gao Shou jpg

Quan Zhi Gao Shou, on binlerce oyuncunun zirveye ulaşmak ve bu oyunun zengin tarihindeki yerlerini sağlamlaştırmak için yarıştığı bir MMORPG olan “Glory” etrafında dönüyor. Genellikle gelmiş geçmiş en iyi oyuncu olarak kabul edilen eski bir profesyonel olan Ye Xiu, yaşı ve bir dizi kötü performansı nedeniyle emekli olmak zorunda kalır. Bunun üzerine, sadece hayatını adadığı oyunun tadını çıkarmak için kimliğini gizli tutarak yeni bir karakter yaratır.

Çin animesi, karakter tasarımları açısından izleyicileri büyüleyecek sanat eserlerine sahiptir. Aynı şekilde, serinin karmaşık siyasi stratejileri izleyicilerin kafalarını karıştıracak ve Quan Zhi Gao Shou’yu kesinlikle zaman geçirmeye değer bir donghua haline getirecek.

Aeni

En İyi 10 Aeni, Sıralandı

Siyasi Entrika Animeleri

Siyasi Entrikalar İçeren En İyi 10 Anime