in ,

Toei Animation Yeni Dragon Ball Anime’sini Duyurdu: Dragon Ball Daima

Yeni DB serisi: Dragon Ball Daima

New York Comic Con‘da düzenlenen bir panelde, Toei Animation çalışanları 2024 yılında gelecek yepyeni bir Dragon Ball animasyon projesini duyuran bir tanıtım fragmanı yayınladı. Dragon Ball DAIMA, orijinal serinin yaratıcısı Akira Toriyama tarafından yaratılan konsept, hikaye ve karakter tasarımlarıyla serinin 40. yıldönümü anısına yepyeni bir anime.

Fragmana ek olarak, anime logosu ve Toriyama’dan da bir açıklama yayınlandı. Dragon Ball DAIMA’nın 2024 sonbaharında gösterime girmesi bekleniyor.

Fragman, Dragon Ball serisinin 1984’ten günümüze kadar olan çeşitli dönüm noktalarının nostaljik bir özetiyle başlıyor. Görsellere ve “DAIMA” projesine göre dizi, bir zamanlar Dabura ve Babidi gibiler tarafından yönetilen Şeytan Diyarını keşfediyor olabilir ve Kai’ye benzeyen esrarengiz bir varlık gösteriliyor olabilir.

YouTube video
Dragon Ball Daima

Toriyama, bunu İngilizce’de “Kötülük” olarak tercüme ediyor ve yaklaşan seriyi, Dragon Ball‘a yönelik gizemli bir dilek komplosunun sonuçlarını düzeltmek adına yeni Dünya’ya yapılan yolculuk olarak özetliyor. Ayrıca standart dışı bu dilek Dragon Ball GT‘nin olaylarını başlatan aynı harekete sahip bir geçici mesajdır. Bunu “yoğun aksiyonlu bir macera” olarak tanımlayabiliriz ve Goku’nun küçük boyutunu telafi etmek için Güç Direği’ni kullanacaklarını söyleyebiliriz.

Heyecanlı Toriyama, bu projeye “her zamankinden daha fazla” para döktüğünü iddia ediyor; Goku seslendirme sanatçısı Masako Nozawa ise heyecanını gizleyemiyor ve DAIMA olaylarına yol açan komploya olan merakını dile getiriyor ama bu noktanın ayrıntıları hâlâ bir sır. Fragmana ek olarak, Goku, Vegeta, Bulma ve diğer karakterler için de yeni görseller yayınlandı, Yakında çıkacak olan Dragon Ball DAIMA‘nın, Broly filmi ile Dragon Ball Super: Super Hero‘daki kalitenin ortalama net bir animasyon stiline sahip olacağı söyleniyor. Hayranların özlemle beklediği Dragon Ball Super animesinin devamı olmasa da, konu bu projeye geldiğinde Toei Animation ve Akira Toriyama’nın heyecanı ortada.

İlginizi Çekebilir:  Aşırı Güçlü Ana Karakterlerin Bulunduğu İsekai Animeler!
Mato Seihei no Slave

Mato Seihei no Slave Animesinin İlk Fragmanı Yayınlandı

isekai manga

Tüm Zamanların En İyi 30 İsekai Mangası