in , ,

Eden: Fragmanı, Konusu, Çıkış Tarihi ve Bilinmesi Gerekenler

İki robot ve bir insan kızdan oluşan beklenmedik bir aileye sahip olan Netflix’in yakında çıkacak olan animesi Eden, uluslararası animasyon yeteneğiyle gurur duyuyor.

Netflix birçok animeye ev sahipliği yapıyor, genellikle hakları sona ermeden önce bir süre yayınlıyor ve başka bir yayın hizmeti için yola çıkıyor. Önceden veya şu anda hizmette bulunan şovlar arasında Hunter x Hunter, Jojo’s Bizarre Adventure ve One Piece yer alıyor. Bu şovlar Netflix’te, ancak Netflix tarafından yaratılmamış veya finansal olarak desteklenmedi.

Tamamen Netflix’e ait ve ilk Japon anime olan Eden için durum böyle değil. İki robot ve bir insan kızdan oluşan beklenmedik bir aileye sahip olan dizi, uluslararası animasyon yeteneğine sahip. İşte bu baharda yayınlanmadan önce yaklaşan Netflix dizisi hakkında bilmeniz gereken her şey.

Eden’in Hikayesi

Eden

Dizi, insanlığın uzun zamandır unutulduğu bir dünyada, yüzlerce yıl gelecekte geçmektedir. Yok oluşları nedeniyle insan ırkı, hiç var olmamış efsanevi bir tür olarak görülüyor. Kahramanlar, görünüşte kırsal ve mükemmel olan Eden 3 şehrini işgal eden robotlardır. Bir gün, iki tarım robotu bir insan çocuğunu bir konteynerde bulur ve saklanan kızı gizlice büyütürken dünyaları hakkında bildiklerini düşündükleri her şeyi sorgulamalarına neden olur.

Justin Leach tarafından yaratılan ve aynı zamanda Fullmetal Alchemist: Brotherhood’u da yöneten Yasuhiro Irie’nin yönettiği, serinin arkasındaki diğer yetenek Star Wars: The Clone Wars, Adventure Time ve Ghost in the Shell gibi şovlarda çalıştı.

Eden Fragmanı ve Bilinmesi Gerekenler

Eden

Serinin ilk tam uzunluktaki fragmanı AnimeJapan 2021’de yayınlandı ve serinin nasıl görüneceğine dair daha iyi bir fikir verdi. Bu, serinin başlangıçta planlanan 2020 sürümünü kaçırmasının ardından 2021 çıkış tarihini de doğruladı. Bu fragman, Eden 3’ün robot topluluğundan birinin Sara adında bir insan çocuğunu ortadan kaldırmak istemesiyle serinin daha çok merkezi çatışmasını kuruyor.

YouTube video

Dizi için sadece Japonca dublaj için oyuncu listesi yayınlandı. Bunun tüm oyuncu kadrosu mu yoksa sadece dizideki ana karakterler mi olduğu da onaylanmadı. Bunlar arasında daha önce Ninja Scroll, Ghost in the Shell 2 ve Pokémon: The First Movie gibi yapımları seslendiren Kyoko Hikami, Kentaro Ito, Marika Kono ve Koichi Yamadera yer alıyor.

Hikayeyi hayata geçirmek için işbirliği yapan stüdyolar, sırasıyla Japonya ve Tayvan merkezli iki yeni stüdyo olan Qubic Pictures ve CGCG Studio ve her ikisi için de bu, ilk yapım. Diğer yetenekler arasında Cowboy Bebop’ta çalışan karakter tasarımcısı Toshihiro Kawamoto ve Made in Abyss için müzik üzerinde çalışan besteci Kevin Penkin yer alıyor.

Eden Çıkış Tarihi

Eden

Eden şu anda 27 Mayıs Perşembe günü tüm dünya için bir çıkış tarihi vermeye hazırlanıyor. Dizinin dört bölüm uzunluğunda olduğu onaylandı ve bir takip veya daha sonraki sezonlar için herhangi bir plan olup olmadığı bilinmiyor. Bu büyük olasılıkla dizinin performansına bağlı, çünkü bu sadece arkasındaki küçük şirketler için değil, aynı zamanda Netflix için de devasa bir ilk.

İlginizi Çekebilir:  Siyasi Entrikalar İçeren En İyi 10 Anime
Stone Ocean

JoJo’s Bizarre Adventure: Stone Ocean Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey

Blue Period

Blue Period, Yaratıcı Mücadeleyi Kendi Sanatına Çeviriyor