in ,

Eiichiro Oda’nın Yeni Animesi Monsters – Bilmeniz Gerekenler

Monsters: Oda'nın Yeni Animesi

One Piece hayranları, Oda’nın One Piece serileştirilmeye başlamadan önce birkaç başka hikaye üzerinde daha çalıştığını ve bunlardan birinin Monsters olduğunu bilmeliler. Bu, Ryuma adıyla bilinen efsanevi bir samurayın hikayesidir. Bu inanılmaz one-shot’lık manga Oda tarafından One Piece başlamadan çok önce çizilmişti, yani Oda bu hikaye üzerinde çalışalı neredeyse 30 yıl oldu.

Sonunda, 2024 yılının başlarında, hayranlar Monsters için uygun bir anime uyarlamasını izleyecekler ve bu kesinlikle çok heyecan verici. Monsters animesi, hikayenin kahramanı olan karakterin aslında One Piece’in kendisi için canon olması ve bu karakterin hayranların Shimotsuki Ryuma adıyla tanıdığı kişi olması nedeniyle daha da özel hale getiriliyor.

Shimotsuki Ryuma’nın Hikayesi – Wano Efsanesi

image 24 1 jpg

One Piece söz konusu olduğunda, Ryuma hayranlara ilk olarak Thriller Bark Arc’ı ile tanıtıldı. Orada, Ryuma’nın yüzyıllar önce ölmüş olan Wano topraklarından efsanevi bir samuray olduğu ortaya çıktı. Cesedi bir şekilde Gecko Moria tarafından ele geçirildi ve Şeytan Meyvesinin gücü kullanılarak kendisine güçlü bir gölge verildi ve yeniden canlandırıldı. Ryuma bu bölümde efsanevi kılıcı Shusui’yi taşıyordu ve olay örgüsünü daha da ilginç kılan ikincil bir antagonistti. Brook birçok kez Ryuma’ya karşı savaştı ve kaybetti.

Sonunda, Ryuma ile savaşmak ve onu yenmek Zoro’ya düştü. Zoro onu yendikten sonra Shusui kılıcı Ryuma’dan ona geçti ve kılıç bir süre Hasır Şapkalı kılıç ustasının yanında kaldı, ta ki yakın zamanda Wano topraklarına geri dönene kadar.

Monsters animesinde, Ryuma’nın birçok macerasından biri, Wano topraklarından çok uzaklara odaklanacak ve aynı zamanda Cyrano gibi diğer ilginç karakterler de olacak. Flair, hayranların dikkat etmesi gereken Monsters anime uyarlamasında yer alacak bir başka ilginç karakter. Anime uyarlamasının, Ryuma karakterini ve oyuncu kadrosunda yer alan diğer karakterleri nasıl tasvir ettikleri konusunda burada bazı özgürlükler alabileceği unutulmamalıdır. Ancak, bundan bağımsız olarak, bu anime uyarlaması heyecan duyulacak bir şey olmalı.

İlginizi Çekebilir:  Tondemo Skill de Isekai Hourou Meshi Aslında Tipik Bir İsekai Değil

Monsters Anime Yayın Tarihi Onaylandı

image 25 jpg

Bu yılın başlarında, Monsters için bir anime uyarlaması duyuruldu. Ancak animenin yayın tarihi hayranlara söylenmemişti. Şimdi bu durum değişti ve One Piece hayranları nihayet Oda’nın kendi yazdığı ve samuray Ryuma’nın yer aldığı inanılmaz bir hikaye olan Monsters için bir yayın tarihi belli oldu. Kısa süre önce onaylandığı üzere, Monsters Ocak 2024’te Netflix ve Prime Video’da yayınlanacak. Hayranların bu inanılmaz hikayenin anime formatında anlatılmasına sadece bir ay kadar uzakta olduğu anlamına geliyor.

Bununla birlikte, Monsters’ın bir anime serisi olmadığını belirtmek gerekir. Bu muhtemelen Ryuma’nın hikayesini olabildiğince etkili bir şekilde ele alacak tek seferlik bir bölüm olacak. Bu inanılmaz hikayeyle ilgili pek çok yanlış bilgi var ve ne kadar üzücü olsa da hayranlar Ryuma’nın maceralarının çoğunu göremeyecek. Hikaye tek bir bölümde bitecek ve bu durum bazı hayranları üzse de, üzerinde çalışan ekibin stresini bir nebze azaltacağı ve mümkün olan en iyi işi çıkarmalarını sağlayacağı için birçok açıdan heyecan verici.

Monsters Animesi Canon Mu?

image 26 jpg

Ocak 2024’te yayınlanacak olan Monsters animesinin One Piece dünyası için canon olup olmadığını merak eden birçok hayran var. Bunun cevabı evet. Monsters, One Piece’in kanonudur ve içinde var olan karakterler One Piece dünyasında da vardır. Bununla birlikte, hayranların Monsters’ta gördükleri karakterler ile One Piece’te görünen karakterler arasında bazı yönlerden bazı değişiklikler olabilir. İşte Oda’nın geçmişte Monsters hakkında söyledikleri:

“Zombi olmasına rağmen, 450. Bölümde görünen karakter gerçekten de Ryuma’dır. MONSTERS kısa öyküsünün baş kahramanı samuray. Ancak One Piece dünyasında, hastalık nedeniyle çoktan vefat etmiş ve adını tarihe kazımış efsanevi bir savaşçıdır.” – Oda, SBS Cilt 47

Hayranların Monsters’da gördükleri efsanevi samuray Ryuma’nın One Piece’te de yer aldığını görmeleri oldukça açık. Ancak burada dikkat edilmesi gereken ilginç nokta Ryuma’nın Wano’da hiç görünmüyor olması. Hayranlar, Wano ülkesinin kapalı bir sınır politikasına sahip olduğunu biliyor, bu da yasadışı yollardan bunu yapanlar dışında hiçbir samurayın ülkeyi terk edemeyeceği anlamına geliyor. Aynı zamanda, hayranlar Ryuma’nın Wano’da öldüğünü de biliyorlar çünkü mezarı orada görünmüştü. Dolayısıyla, Ryuma’nın Wano topraklarını tam olarak nasıl terk ettiği ve Monsters animesinde ejderhayı tam olarak nerede öldürdüğü oldukça ilginç bir soru ortaya çıkarıyor.

Hayranlar, One Piece dünyasındaki efsanelere göre Ryuma’nın Çiçek Başkenti üzerinde bir ejderha öldürdüğünü biliyor, ancak Monsters anime uyarlamasında öldürdüğü Ejderha kesinlikle Wano’nun Çiçek Başkenti üzerinde değil. Yer tamamen farklı görünüyor, bu da kesinlikle Ryuma’nın bir noktada belki de Wano’dan ayrıldığını ima ediyor. Ya da bu ikisi aynı karakterler ama farklı sürekliliklerde.

Hayranların dikkat etmesi gereken bir diğer ilginç nokta da Ryuma’nın One Piece’in anime uyarlamasında gösterilen yeşil saçlara sahip olmaması. Ayrıca Ryuma, One Piece mangasında olduğu gibi tek gözlü bir samuray olarak da görünmüyor. Bununla birlikte, kesinlikle Zoro’ya çok benziyor, bu da her ikisi de aynı aileden oldukları için bu iki karakter arasındaki bağlantıyı güçlendiriyor. Dikkat edilmesi gereken bir diğer ilginç nokta da Ryuma’nın One Piece dünyasında 21 Büyük Sınıf Kılıçtan biri olan Shusui’yi taşırken görülmesi ve bu kılıcı sonunda Zoro’ya devretmesidir.

Şu anda Monters’ın anime uyarlamasıyla ilgili birçok soru var ve hayranlar sadece yayınlandığında Oda’nın onlar için açıklığa kavuşturmasını umabilir. Ne olursa olsun, hayranlar Ryuma’nın tüm dünyada güçlü bir kılıç ustası olarak maceralarını ve bir ejderhayı öldürdüğü ünlü efsanesini muhtemelen sevecekler.

Monsters anime uyarlamasının kadro listesiyle ilgilenen hayranlar için, bu animenin stüdyosu E&H. Sanghoo Park tarafından yönetilecek ve karakter tasarımcısı, hayranların One Piece’teki çalışmalarından tanıyacağı Takashi Kojima’dan başkası değil. Renk Tasarımı Ryoji Nagasawa tarafından yapılırken, Sanat Yönetmenliğinden Fuinao Akai sorumlu. Fotoğraf Lee Ju-Mi tarafından çekilirken, Hiroaki Tsutsumi Müzik üzerinde çalıştı ve Akiko Fujita Ses Yönetmeni olarak görev yaptı.

Light Novel

Beğenebileceğiniz İsekai Light Novel Önerileri

Shoujo Anime Önerileri

En İyi 10 Yeni Jenerasyon Shoujo Anime Önerileri