in ,

En Çok Beğenilen 10 Kadın Anime Karakteri (MyAnimeList)

Animelerde iyi yazılıp çizilmiş kadın karakterler nadir olarak bulunur. MyAnimeList kullanıcıların oylarıyla seçilen işte en çok beğenilen 10 kadın karakter.

Animelerde kadınlar genelde “waifu” amaçlı yaratılmışlardır. Buna rağmen bazı karakterler bu kalıbı kırıp ön plana çıkmışlardır.

10/10

Asuna Yuuki (Oy sayısı: 25,048)

İsekai animelerinin en popüleri olan Sword Art Online’nın baş kadın karakterinin bu listede olması sürpriz değil. Asuna animede zeki, sadık ve arkadaşları için hayatını tehlikeye atabilecek biri olarak karşımıza çıkıyor. Ancak animenin ilerlemesiyle Asuna, Krito için sadece bir eş adayı olarak gözükmeye başladı ve bu durum sevenleri tarafından çokça eleştirilmesine sebep oldu.

9/10

Shinobu Oshino (Oy Sayısı: 25,813)

Anime izleyenler tarafından az bilinen Bakemongatari kadın karakterlerinden biridir. Genç görünüşüne rağmen aşırı yaşlı, neşeli ve oldukça zeki bir karakterdir. Dizi ilerledikçe daha neşeli ve konuşkan biri haline geliyor.

8/10

Saber (Fate Serisinden) (Oy Sayısı: 26,818)

Saber karakteri neredeyse bütün Fate serisinde yardımcı baş karakter olmuştur. Efendisine hizmet eden bir hizmetçi olarak, hizmetçiler arasında en güçlülerle aynı seviyede olduğu kabul ediliyor. Dövüş yeteneği neredeyse mükemmele yakın olan karakter, izleyicilerin en beğendiği kadın karakterlerden biri oluyor.

7/10

Taiga Aisaka (Oy Sayısı: 29,214)

Taiga bütün tsundere karakterleri arasında en popüler olanlarındandır. Takma adı Palmtop Tiger’dır. Asi karakterini saklamaktan çekinmez. Utanç duygusunu fiziksel şiddetle kapatmaya çalışan bir karakter.

6/10

Yuno Gasai (Oy Sayısı: 29,538)

Yuno Gasai, animelerin en ünlü yanderelerinden biridir. Pembe saçlı bu çılgın kız izleyicilerin dikkatini hemen çekti. Bunun sebebi sadece sevimliliği değil, psikopat doğasının da etkisi vardı. Yuno’nun psikopatlıklarına insanları öldürmesi de dahil.

5/10

Megumin (Oy Sayısı: 29,907)

KonoSuba animesinin baş karakterlerinden biri olan Megumin, izleyicilerden yüksek puan alan karakterlerden birisidir. Büyücülük olarak oldukça güçlü olmasına rağmen karakter olarak olgunlaşmamış, çocuksu tavırları vardır.

4/10

Hitagi Senjougahara (Oy Sayısı: 30,816)

Bakemongatari animesinin baş karakterini bu listede görmek şaşırtıcı değil. Hastalığı sebebiyle zayıf gözüken karakterdir. Sert sözlerinden dolayı insanlar ondan uzak durur. Ancak çoğu insan sözlerindeki samimiyetin farkına varmıyor. Gerçekte kuudere olmasına rağmen kendisini tsundere olarak tanımlıyor.

3/10

Mikasa (Oy Sayısı: 35,337)

Mikasa Ackerman’ın tanıtıma ihtiyacı yok. Animedeki en güçlü zihinsel ve fiziksel kadın olarak birçok izleyicinin favorisi. Halkını bir asker olarak savunan Mikasa işin ucunda Eren varsa her şeyi yapabilecek bir karakter. Güçlü, kibar ve dövüş stillerinde inanılmaz yetenekli.

2/10

Rem (Oy Sayısı: 40,861)

Rem, ikiz kız kardeşi ile birlikte Roswaal L Mathers için çalışan bir hizmetçi. Kibar konuşmasına ve sevimli görünüşüne rağmen sürpriz bir şekilde şiddete meyilli bir karakter. Sonunda dizinin kahramanı olan Subaru’ya aşık olduğu gösterildi.

1/10

Kurisu Makise (Oy Sayısı: 46,052)

Sürpriz bir şekilde karşımıza çıkan Kurisu, bilim kurgu animesi Steins Gate’in başrol karakteri. Victor Qondria Üniversitesi’nin Beyin Araştırma Programı’nda araştırma üyesi olarak yer alıyor ve makaleleri nedeniyle Amerika’da popüler birisi. Güçlü, kendine güvenen ve son derece zeki bir gençtir. Merakı sık sık başını belaya sokar ve klasik bir tsundere olduğu söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

PlayStation 5, 12 Kasım’da 499 Dolar üzerinden satışta!

En Popüler Spor Animesi : Haikyuu!!