in , ,

En Güçlü 15 Anime Büyücüsü

En Güçlü 15 Anime Büyücüsü

Belki en az bir düzine fantastik tür var olsa da bunların içerisindeki tüm büyücüler eşit güçte değildirler.

  • Howl Jenkins Pendragon (Howl’un Yürüyen Şatosu), yıkıcı büyüler yerine uçmak ve dönüşmek için büyü yapmayı tercih eder.
  • Anos Voldigoad (Şeytan Kral Akademisi’nin Uyumsuzu), oldukça yüksek bir büyü gücüne sahiptir ve bazıları tarafından anime içerisindeki en güçlü karakter olarak kabul edilir.
  • Natsu Dragneel (Fairy Tail), Ateş Ejderhası Katili Büyüsü ile başlar ve daha sonra Etherious Natsu Dragneel (E.N.D) gücüyle tanrısal seviyede şeytani yetenekler elde eder.

Howl Jenkins Pendragon Yapıları Hareket Ettirebilir

Howl’un Yürüyen Şatosu, Ghibli Stüdyo, 2004

Howl Jenkins Pendragon

Ghibli Stüdyo’dan Howl’un Yürüyen Şatosu’nun baş kahramanı Howl Jenkins Pendragon, birçok farklı isimle tanınan son derece yetenekli ve saygın bir büyücüdür. Diğer bazı güçlü anime büyücüleriyle karşılaştırıldığında oldukça farklıdır çünkü Howl’un gücü savaşçıların gidişatını kendi lehlerine çevirebileceği son derece yıkıcı büyüler şeklinde kendini göstermez. Onların aksine Howl, onun değişken ve özgür ruhlu doğasına daha çok uyan bir dizi büyülü yetenek ve beceriye sahiptir.

Çoğunlukla gösterişli bir kişiliğe sahip olmasına karşın Howl’un büyü yeteneği ciddi anlamda güçlüdür. Süregelmekte olan savaşa katılmasına ve Madam Suliman’ın en iyi öğrencisi olmasına rağmen bunun yerine büyüsünü uçmak ve farklı varlıklara dönüşüp hoş olmayan durumlardan kurtulmak için kullanmayı tercih eder. Hatta Ateş İblisi Calsifer ile büyü yeteneklerini daha da artıran bir sözleşmesi de vardır.

Anos Voldigoad İmkânsız Büyüler Yapar

Anos Voldigoad jpg

Zalim Şeytan Kral’ın reenkarnesi olan Anos Voldigoad, kısa sürede Şeyran Kral Akademisi’nin uyumsuzu olarak damgalanır. Çünkü Anos sadece normal yollarla ölçülemeyecek kadar yüksek bir büyü gücüne sahip olmakla kalmaz aynı zamanda imkânsız olarak bilinen diriltme ya da zaman içinde kaybolduğu sanılan ışınlanma gibi büyüleri de yapabilmektedir. Kurucu ata olarak Efsanevi Çağ’ın imkânsız derecedeki büyülerini kullanmak onun için nefes almak kadar doğaldır.

İlginizi Çekebilir:  Attack On Titan Tarzı Animeler Listesi

Muazzam büyü gücünün ötesinde güç, hız ve zekâ açısından da eşit derecede yeteneklidir ve bazıları onu animedeki en güçlü karakter olarak görür. Anos’un gücünün bir kısmı önceki yaşamında onu bu kadar korkutucu yapan şeylerin çoğunu muhafaza etmesinde yatar. Anos’un hükümdarlığından bu yana geçen 2000 yıl içinde büyü gücü azalmış olsa da eski İblis Kral’ın kendisi hiçbir koşulda hafife alınmaması gereken büyük bir tehdit olmaya devam etmektedir.

Natsu Dragneel’in Ateş Ejderhası Katili Büyüsü Her Şeyi Yok Eder

Fairy Tail, A1 Pictures, 2009

Natsu Dragneel jpg

Güçlü büyücülerle dolu olan Fairy Tail dünyasında kimin kimden daha güçlü olduğunu belirlemek neredeyse imkânsızdır. Misal, bazıları Fairy Tail Loncası’nın Ası olan Gildarts Clive’ın daha güçlü olduğunu düşünebilir. Ne yazık ki geçilmek bir ustanın kaderi olduğundan Gildart’ı da başka bir Fairy Tail Loncası üyesi eninde sonunda geçecektir.

Hikâyenin ana kahramanı olan Natsu Dragneel’in yolculuğu, onu zaten hâlihazırda güçlü olan ve duygularıyla daha da güçlenen Ateş Ejderhası Katili Büyüsü’nden başka bir şey kullanmadığı noktadan, istediği zaman Ateş Ejderhası Kralı Modu’na girebileceği bir aşamaya taşır. Bu bile onun en güçlü hâli değildir çünkü daha sonra E.N.D. gücü sayesinde tanrısal derecede şeytani yetenekler elde eder.

Julius Novachrono Düşmanlarını Olduğu Yere Mıhlar

Black Clover, Pierrot Stüdyo, 2017

Julius Novachrono jpg

Black Clover dünyasında, Büyücü Kral ünvanının asil doğmuş olmakla hiçbir ilgisi yoktur. Bunun yerine, Büyü Şövalyeleri örgütü içindeki herhangi bir kişiye yetenekleri ve başarılarıyla yeterince güçlü olduğunu kanıtlaması hâlinde verilen bir ünvandır. Hiç büyü gücü olmayan Asta da dahil olmak üzere birçok karakter seri boyunca Büyücü Kral rütbesine ulaşmayı hedeflemektedir ancak Büyücü Kral Julius, standart bir büyücüyle Kral’ın kendisi arasında ne kadar büyük bir uçurum olduğunu göstermektedir.

Büyücü Kral olan Julius Novachrono’nun aynı zamanda serinin en güçlü büyücüsü olması, zaman büyüsünü savaşların akışını kolayca kontrol etmek, yaraları iyileştirmek için zamanı hızlandırmak, durdurmak ve hatta tersine çevirmek için kullanması şaşırtıcı olmasa gerek. Büyü üzerindeki ustalığını kanıtlamış olsa da her zaman yeni bir büyü arayışındadır.

Ainz Oal Gown Yüzlerce Büyü Bilir

Overlord, Madhouse, 2015

Ainz Ooal Gown jpg

Overlord’un baş kahramanı, kapatılması planlanan bir DDÇO-ÇRYO (Dalışlı Devasa Çok Oyunculu Çevrim İçi Rol Yapma Oyunu) dünyasında sıkışıp kaldıktan sonra oyundaki karakteri Ainz Oal Gown olarak yaşamaya ve oyunla ilgili bilgi ve deneyimini onu fethetmek için kullanmaya karar verir. Ainz, seri boyunca emri altına pek çok birlik olsa da gerektiğinde kendini savunmaktan çok daha fazlasını yapabilecek bir liderdir.

Dünyasının en güçlü sihirbazı olarak kabul edilen Ainz, özellikle büyü söz konusu olduğunda imkânsız olduğu düşünülen birçok başarıya imza atmıştır. Örneğin, en yüksek seviyeye ulaşan oyuncular bile en fazla 300 büyü öğrenebilirken o, özel yeteneğini kullanarak en az 718 farklı büyü öğrenmeyi başarır. Sadece yüksek seviyeli büyüleri kullanmakla kalmaz aynı zamanda istediği zaman güçlü varlıkları da çağırabilir.

Megumin’in Benzersiz Patlama Büyüsü

Kono Subarashii Sekai Ni Bakuen Wo! Deen Stüdyo, 2016

Megumin jpg

“Kono Subarashii Sekai Ni Bakuen Wo!” Parodi komedi açısından yaklaşıldığında pek de ciddi bir başlık olmadığı için karakterleri genellikle ham güç açısından hafife alınma eğilimindedir. Dahası Megumin’in Patlama Büyüsü’ne takıntılı olup başka bir büyüyü öğrenmeyi reddetmesi onun gerçekten de zayıf olduğunu düşündürebilir. Ancak durum bundan çok daha farklıdır. Çünkü Megumin ilk bakışta göründüğünden daha tehlikeli olan inanılmaz derecede yetenekli bir büyücüdür.

Megumin hâlen bir Baş Büyücü ve Kızıl Büyü Klanı üyesi olması dolayısıyla doğal olarak yüksek mana rezervleri ve büyü gücü sayesinde potansiyel açıdan rakipsizdir. Belirli bir büyüde aşırı uzmanlaşmasının dezavantajına rağmen özellikle belirli koşullar sağlandığında hesaba katılması gereken bir güç olmaya devam eder.

Frieren’in Bin Yıllık Deneyimi Onu Neredeyse Rakipsiz Bırakıyor

Sousou No Frieren, Madhouse Stüdyo, 2023

Frieren jpg

Baş kahraman Frieren, Şeytan Kral’ı yenmek ve dünyayı kurtarmak için Kahraman Himmel’in macera grubuna katılır. Himmel’in ölümünden sonra insanları daha iyi anlamak için yeni bir maceracı grubuyla yeni bir yolculuğa çıkar ve bu süreçte karşılarına çıkan iblis ve canavarlarla savaşırlar.

Sousou No Frieren’in en önemli unsurlarından biri, Frieren karakterinin serinin en güçlü karakterlerinden biri olduğunun sürekli olarak vurgulanmasıdır. Frieren’in 1000 yılı aşkın deneyimi sayesinde bir büyücü olarak yetenekleri, serideki en yıkıcı büyülerden bazılarını çok yüksek bir hassasiyetle yapmasına olanak tanır ve öyle ki sadece serideki en güçlü karakterler ona dokunabilir. Frieren, kendi evreninde genellikle bir efsane olarak görülür ve ne kadar güçlü olduğu düşünüldüğünde bunun nedenini anlamak oldukça kolay.

Shirou Emiya Başkalarından Oldukça Farklı Bir Büyücü

Fate/Stay Night, Ufotable, 2014

Shirou Emiya jpg

Hikâyenin tüm versiyonlarında baş karakter Shirou Emiya, yedi büyücü ve bu büyücüler adına savaşmaları için çağrılan tarihi ve mitolojik savaşçılar arasındaki Kutsal Kase Savaşı’na dâhil olan acemi bir büyücüdür. Bir zamanlar vasat olan yetenekleri yaşamak zorunda kaldığı deneyimler sayesinde sürekli muazzam bir gelişme gösterir.

Shiro’nun karakterini mükemmel bir şekilde tamamlayan şey muazzam derecede sürekli olarak artan gücüdür. Olaylar ne şekilde değişirse değişsin Shirou’nun Kopyalama büyüsü giderek daha güçlü silahları kopyalamasına izin verecek şekilde gelişir. Özellikle Heaven’s Feel ve Prisma Illy’dayken Shirou’nun gücündeki artış tüm Fate serisindeki en güçlü karakterlerin bazılarını kolayca geride bırakmasını sağlar. Devamında Shiro’nun güç seviyesinde tutarsızlıklar görülse de en iyi hâlindeyken onunla boy ölçüşebilecek çok az karakter vardır.

Gojo Modern Anime’nin Aşırı Güçlü Kahramanlarından Birisi

Jujutsu Kaisen, Mappa Stüdyo, 2020

Gojo jpg

Yuji ve arkadaşlarına nasıl büyücü olunacağını öğretmekle görevli olan kişi Gojo Satoru’dan başkası değildir. Gojo tipik olarak kibirli ve eksantrik bir ahmak gibi davransa da hem kahramanlar hem de düşmanlar onu modern çağın en güçlü büyücüsü olarak kabul eder. Düşmanlarının planlarının çoğu dövüş sırasında herhangi bir şansa sahip olabilmek için Gojo’yu mümkün olduğunca her şeyden uzak tutmaya odaklıdır.

Gojo sürekli olarak Jujutsu Kaisen’deki en güçlü büyücü olarak takdir edilir ve görünüşe göre seri de bunu hep haklı çıkarmakta. Gojo’nun lanetli yeteneği Sınırsız, her zaman aktif olan ve çok az yolla kırılabilen bir bariyer de dâhil olmak üzere çekim ve itme kuvvetleri üzerinde ona tam bir ustalık sağlar. Bu karşıt güçler birleştiğinde de temas ettiği her şeyi neredeyse yok edebilen yıkıcı Hollow Purple tekniğini yaratır. Gojo’nun Altı Göz’ünün Sınırsız yeteneğini neredeyse süresiz olarak kullanmasına izin verdiğini de eklersek neden bu kadar tehlikeli olarak görüldüğünü anlamak kolay.

Alaaddin Birçok Element Büyüsünde Ustalaşmıştır

Magi: The Labyrinth of Magic, A-1 Pictures, 2012

Alaaddin jpg

Alaaddin, Binbir Gece Masalları temalı Magi: Büyülü Labirent serisinin baş kahramanıdır. Süleyman’ın Rukh’u tarafından sevilen büyücüler olan mevcut çağın dört Magi’sinden birisi Alaaddin, en güçlü düşmanları kolayca alt edebilmek için Rukh’tan yaratılan enerji olan Maogi’yi manipüle edebilir. Buna ek olarak Alaaddin, lamba yerine bir flüte hapsolmuş ünlü bir cin ve başına türban olarak taktığı sihirli bir halı gibi birkaç ilginç yetenekleriyle ünlüdür.

Alaaddin, alev büyüsünde uzmanlaşması gereken bir “Kızıl Büyücü” olarak sınıflandırılmış olsa da sonunda farklı büyü türlerini öğrenir ve hatta bunları aynı anda kullanabileceği ve birleştirebileceği bir noktaya ulaşır. Yolculuğunun sonunda o kadar yetkin bir büyücü hâline gelir ki çok az kişi ona karşı çıkmaya cesaret edebilir.

Merlin’in Büyüsü Ölümü Bile Aldatabilir

The Seven Deadly Sins, A-1 Pictures, 2014

Merlin jpg

Yedi Ölümcül Günah’ın bir üyesi olan Yaban Domuzu Açgözlülük Günahı Merlin, Britanya’daki en büyük büyücü olarak bilinir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Merlin sadece büyülerinin sonsuza kadar etkin kalmasını sağlayan Sonsuzluk gücüne sahip değildir. Aynı zamanda ölümcül fiziksel hasardan kaçınmak için sık sık büyülerini yönlendirdiği ve hatta bazen de ruhunu içine aktardığı çok yönlü bir kristal küre olan Kutsal Hazine, Sabah Yıldızı Aldan’ı kullanır.

Eşsiz yetenekleri ve silahları olmasa da Merlin, her durumda zahmetsizce üstünlük sağlamak için kullandığı çok yönlü büyülerde ustalaşmıştır. Tüm bu yetenekler Merlin’i Yedi Ölümcül Günah’ın en güçlü kadını yapmaya yeter de artar bile ki bu da ne kadar çok rakibi olduğu düşünüldüğünde gerçekten etkileyici bir başarıdır.

Ryner Lute Gördüğü Her Büyüyü Kullanır

Densetsu no Yuusha no Densetsu, Zexcs, 2010

Ryner Lute jpg

Baş kahraman Ryner Lute’un doğuştan gelen yüksek bir büyü yeteneği vardır ve bu yetenek “Yıkımın Gözleri” olarak da bilinen büyülü gözleri Alpha Stigma’nın gücüyle yeni bir seviyeye taşınır. Yıkımın Gözleri inanılmaz derecede güçlü bir yetenek olmakla birlikte büyük bir dezavantaja da sahiptir. Neyse ki Ryner’in bu konuda endişe etmesine gerek yok.

Bu lanetin taşıyıcıları aşırı derecede olumsuz duygular yaşadıktan sonra kontrollerini kaybedip gelişigüzel öfkelenme eğilimindeyken Ryner, çılgına döndükten sonra bile aklı başında kalabilen tek kişidir. Güçlü bir iblis lordunun özüne sahip olduğu için duygularını kontrol altında tutabilir ve savaşta yıkıcı olmaya devam edebilir. Bu sayede Ryner, herhangi bir büyüyü anında analiz etmesini, öğrenmesini ve kopyalamasını sağlayan lanetli gözlerini neredeyse hiçbir dezavantajı olmadan sınırsız bir potansiyele sahip olarak tam anlamıyla kullanabilir.

Rimuru Tempest Durdurulamaz Bir Güce Sahip

Tensei Shitara Slime Datta Ken, Eight Bit, 2018

Rimuru Tempest jpg

Rimuru Tempest’i sınıflandırmak tam olarak kolay değildir çünkü savaşırken bile büyüyle kılıçları birleştirme eğilimindedir. Ama yine de Rimuru’nun en güçlü yeteneklerinin çoğu büyü alanındadır ve bir İblis Lordu olarak uyandıktan sonra büyü gücü daha da artar.

Basitçe söylemek gerekirse Rimuru’nun en güçlü yanı, Slime olarak basit kökenlerinden itibaren yaptığı yolculuğun da kanıtladığı gibi evrimleşme potansiyelidir. Eşsiz bir nihai beceri olan Azathoth’u oluşturmak için Raphael ve Beelzebuth yeteneklerini birleştirdikten sonra Rimuru, sadece her türlü yeteneği kopyalayıp oluşturmakla kalmaz aynı zamanda ruhları yutabilir ve sınırsız kaos yaratabilir. Tüm bunlar Rimuru’yu hesaba katılması gereken yadsınamaz bir güç hâline getirir. İnanılmaz güçlü kahramanlarıyla ünlü İsekai’nin içerisinde bile Rimuru’nun diğerlerinden üstün olması oldukça şaşırtıcıdır.

Lina Inverse Kahraman Olmasa Bile Slayers’in En Güçlü Büyücülerinden Birisi

Slayers, E&G Films & JC Staff, 1995

Lina Inverse jpg

Klasik fantastik anime olan Slayers, sonraki devam filmleri ve yan dizilerinde rol alan Lina Inverse, hem muazzam gücü hem de genellikle işlerden kazanacağı paraya mal olan çabuk öfkelenmesiyle ünlü gezgin bir büyücüdür. Lina ve zaman zaman onunla birlikte seyahat eden arkadaşları sadece bir ödül vaadiyle bir şeyler yapma eğilimindedir. Ancak Lina çoğu zaman kendini tüm dünyayı tehlikeye atan çatışmaların içinde bulur ve bu konuda bir şeyler yapabilecek tek kişi olur.

Lina Inverse, Slayers’da bariz bir şekilde seçilmiş kişi olmamakla birlikte bu rol ablasına aittir ancak bu onu daha az güçlü yapmaz. Lina inanılmaz güçlü büyüsü ve dövüş sezgileriyle ününü fazlasıyla hak ediyor ve o kadar yetenekli ki çocukken icat ettiği bir büyü olan Giga Slave tam güçte kullanıldığında tüm evreni yok edebilir ve zayıflamış durumda bile her şeye gücü yeten iblis lordu Ruby Eye Shabranigdu’yu yok edebilir. Genel olarak ister Slayers’da olsun ister animeler arasında olsun Lina ile karşılaştırılabilecek çok az büyücü karakter vardır.

Bernkastel Animenin En Güçlü Kötü Karakterlerinden Biri

Umineko: When They Cry, Deen Stüdyo, 2009

Bernkastel jpg

Umineko: When They Cry’ın merkezinde cadılar vardır ve bu cadıların en önemlilerinden birisi de Mucizeler Cadısı Bernkastel’dir. Bernkastel, Battler’in Beatrice’e karşı olan savaşında destekçisi olarak tanıtılır ancak kısa süre sonra Bernkastel’in tamamen kişisel çıkar ve sadizmle hareket ettiği ortaya çıkar ki bu ikincisini Battler’e yöneltmekte bir sakınca görmez.

Buradaki rolüne yakışır bir şekilde Bernkastel, serinin en güçlüsü olmasa da en güçlü cadılarından birisidir. Anime onun yeteneklerini gösterememiş olsa da Bernkastel’in cadı güçleri tüm evrenleri hem yok edecek hem de silahlandıracak kadar güçlüdür ve nihai yenilgisi yalnızca ortama özgü çok özel kurallardan kaynaklanmaktadır. Neredeyse imkânsızı mümkün kılam yeteneğini de eklediğinizde Berkanstel, tüm animelerdeki en güçlü büyücü olarak kolayca sıralanabilir.

‘Shōgun’ Bir Başyapıt — Devamı Gelecek Mi?

‘Shōgun’ Bir Başyapıt — Devamı Gelecek Mi?

En İyi Anime Dövüş Sahneleri

En İyi Anime Dövüş Sahneleri