in , ,

En Güçlü Kadın İsekai Manhwa Karakterleri

İsekai manhwalar şimdilerde her zamankinden daha çok kadın karakter barındırıyor. En güçlüler, kötüler ve daha nicesi.

İsekai manhwalar genelde erkek karakterleriyle ünlüdür. Bu parodide ezik erkeğimize kamyon çarpar ve gözlerini sihir, aşk ve olağanüstü güçlerle bezenmiş bir dünyaya açar. Fakat parodiyi bozan hırslı, güçlü ve zeki kadın karakterleri yavaştan görmeye başladık. Birçok manhwa yazarı erkekler üstüne kurulmuş parodinin türe zarar verdiğini düşündüğü için isekailerinde kadın karakterlere yer veriyor.

Webtoon, Tapas ve Tappytoon gibi platformların yükselişi manhwaların her zamankinden daha fazla insana ulaşmasını sağlarken, daha farklı şeyler arayan isekai hayranlarını doyuma ulaştıracak şeyler ortaya çıkıyor. Kötülükler, entrikalar, komediler… Bu isekailerin hepsinde okumayı bırakmamanızı sağlayacak bir sürü kadın karakter var. Bu manhwalara birkaç örnek ve nerelerde yayınladıklarını vermek istiyorum:

This Villainess Wants A Divorce

En Güçlü Kadın İsekai Manhwa Karakterleri
Tapas sitesinde okuyabilirsiniz.

Türün en iyi örneklerinden biri olan The Villainess Wants A Divorce! ilk olarak 2018’de dizi olarak piyasaya sürülmüştü. Daha sonra AhBin tarafından çizildi ve Nokki tarafından yazıldı. Manhwanın kalbini kazaya karışan genç bir kız oluşturuyor. Uyandığı zaman başka bir fantastik romanın kötü karakteri olarak reenkarne olduğunu görüyor. Dezavantajı ise kızın hikayeyi Canaria’nın nasıl bitireceğini bilmesi: Kötü kadın kocası tarından infaz ediliyor.

Genç Kadın hayatta kalabilmek için zekasını ve kurnazlığını kullanarak hikayenin sonunu değiştirmeyi planlıyor. Ancak önüne ufak tefek duygusal sorunlar çıkıyor, kalbi ve düşünceleri karmakarışık oluyor. Ama bu karakterin en sevdiğim yanı ne yaşarsa yaşasın kurnazlığını ve durumları manipüle etme yeteneğini kaybetmemesi.

Caught By The Villain

En Güçlü Kadın İsekai Manhwa Karakterleri
Tappytoon sitesinden okuyabilirsiniz.

Entrikalardan ziyade iyi kılıç kullanabilen ve savaşabilen bir kadın karakter arıyorsanız Cha SoHee ve Chara’nın kötü adam tarafından kovalanması tam size göre.

Eunha, efsanevi bir kılıç ustasının kızı Selena Evan’ın rolünü üstlendiği bir fantezi romanına reenkarne olan bir eskrim şampiyonu. Ve zavallı Eunha, Prens Ignus’tan kaçınmayı başaramazsa korkunç bir kaderle karşılaşacağını biliyor.

Selena’nın ikiz erkek kardeşi askere çağırılmadan hemen önce kaçınca, Eunha erkek kılığına girip çabucak onun yerini alıyor ve Prens Ignus onun kılıçla nasıl dans ettiğini gördüğünde kendini tehlikenin içinde buluyor. Eunha’nın kılıç yetenekleri ve hikayede hayatta kalmak için verdiği genel mücadele, Ignus’tan kaçınmak adına devamlı çabalayışı, gitgide daha akıllı oluşu ve sanki reenkarne olmamışçasına romana kök salması bu manhwayı diğerlerinden ayırıyor.

Beware Of The Villainess!

En Güçlü Kadın İsekai Manhwa Karakterleri
Tapas sitesinden okuyabilirsiniz.

Tapas’ın ev sahipliği yaptığı bu olağandışı İsekai Manhwa diğerlerinde de olduğu gibi romanın içine kötü karakter olarak çekilen ve Melissa Foddebrat rolünü üstlenen bir kızı ele alıyor. Ancak bu kez işler biraz farklı: Reenkarne olan kızımız kötü karakteri kurtarmak yerine eline geçen gücü ve lüksü sonuna kadar değerlendirmeye karar veriyor. O kadar ki hayatını daha keyifli hale getirmek için çeşit çeşit komplolar düzenliyor.

Kahraman, kötü gücünün tadını çıkarırken elinden gelen her şekilde de eğlenmekten vazgeçmiyor. Diğer manhwalardaki kötü karakteri kurtarmak için verilen zorlu mücadelelerin aksine bu kez mutlak güç ve zevki kendi yoluyla elde eden bir kadın karakter görüyoruz. Tüm bunlar şeytani çöküşün sürükleyici ve komik hikayesini oluşturuyor. Kesinlikle saf güç fantezisinin bir örneği.

Villains Are Destined To Die

En Güçlü Kadın İsekai Manhwa Karakterleri
Tapas sitesinden okuyabilirsiniz.

Başta light novel olarak planlanan Villains Are Destined To Die; romantizm, komedi ve aksiyonu bir isekai manhwada toplamayı başarmış gibi görünüyor.

Cha Siyeon öldüğünde oynadığı harem oyununa reenkarne oluyor ve ne yazık ki kötü karakter Penelope Eckhart rolünü üstleniyor. Daha da kötüsü, oyun en zor modda takılıp kalıyor ve küçük bir yanlış bile ölümle sonuçlanabiliyor. Ancak Cha kurnazlığını ve oyun bilgisini kullanarak işleri kendi lehinde yürütebileceğini düşünüyor.

Cha, oldukça sağlam bir karakter. Hem reenkarnesinde hem de gerçek dünyada sorunlarının üstesinden gelmedeki başarılı dürtüleri, başarılı olmak için çabalayan çoğu kişiyle ilişkilendirilebilir. Ve oyun stratejisindeki ustalığı, yazarın çok sayıda kumar oynamasını sağlayan bir kaynak.

A Wicked Tale of Cinderella’s Stepmom

En Güçlü Kadın İsekai Manhwa Karakterleri
Tapas sitesinden okuyabilirsiniz.

Peri masallarını ve isekai manhwa türünü birleştirmek mi? Bu alışık olduğumuz bir şey değil. Ancak, Tapas’ın A Wicked Tale of Cinderella’s Stepmom’u, bu birleşimin ne kadar eğlenceli olduğunu bizlere gösteriyor. Hikayemizde, Prenses yerine Kötü Üvey Anne olarak Cinderella hikayesine reenkarne olan bir kadını konu alıyor. Ancak, hikaye bildiğimiz gibi devam etmiyor, bu yeni üvey anne herkesin mutlu sona ulaşmasını istiyor.

İsekai türü, özellikle manhwalarda, her geçtiğimiz gün değişiyor ve kitlesi artıyor. Bu manhwalardan gördüğümüz üzere, tür artık daha fazla ve aşırı çeşitli ve gelecekte daha fazla manhwa geleceği kesin ve bize hayran kalacağımız daha fazla isekai manhwa okutacaklar!

İlginizi Çekebilir:  Nihayetin Ardındaki Başlangıç Manhwasının Diğer İsekailerden Daha İyi Yaptığı 8 Şey

Bir yanıt yazın

Boys Love

Neden Stüdyolar ‘Boys Love’ Animeleri İçin Daha Çok Çalışmalı?

Manami Numakura

Seslendirme Sanatçısı Manami Numakura’nın Çocuğu Oldu