in ,

En İyi 10 İsekai Manhwa (MyAnimeList’e göre)

İsekai kelimesi kabaca “öteki dünya” diye çevrilir ve bu tür, bir kahramanı gerçek dünyadan alıp onları yeniden yerleştiren herhangi bir hikayeyi kapsar. İsekai manhwalar son birkaç yılda popülerlik kazanmıştır.

Bu artan popülerlik, mangaka ve manhwaga’yı isekai türünü her zamankinden daha fazla benimsemeye motive etti. İsekai kelimesi kabaca “öteki dünya” ya çevrilir ve tür, bir kahramanı gerçek dünyadan alıp onları bir fantezi ortamına yerleştiren herhangi bir hikayeyi kapsıyor.
Solo Leveling gibi popüler manhwa serileri, isekai türlerinin çekiciliğinin ve ayrıca esnekliğinin kanıtıdır. Aşağıda listelenen tüm manhwa’lar isekai’den sayılabilir, ancak okuyucular her birine bireysellikleri için hak ettikleri saygıyla yaklaşmalıdır.

THREADS OF TIME

İsekai Manhwa

Threads of Time, izleyicilerin neyin gerçek olduğunu, ana karakterinin zorladığı kadar sorgulamasını sağlayacak bir zihin bükücüdür. Moon Bin Lee, kendisini ilk milenyuma götüren tekrarlayan bir kabustan dolayı uykusuzluk çeker.

Çok geçmeden Moon Bin Lee, kabusundan bunalır ve modern bir genç olarak geçirdiği zaman ile savaşçı bir gençlik zamanı arasındaki farkı ayırt etme yeteneğini kaybeder. Threads of Time, okuyucuların gerçeklik beklentilerini o kadar çarpıtıyor ki, her şeyi bilen bakış açılarından bile, Moon Bin Lee’nin hangi versiyonunun gerçek olduğu belirsiz.

MY LIFE AS AN INTERNET NOVEL

İsekai Manhwa

Dani’yi internet romanlarının hevesli bir okuyucusu olarak tanıtan ilk birkaç bölümü geçirdikten sonra, söz konusu internet romanlarında bulabileceğiniz tüm mecazlar hakkında engin bir bilgiye sahip olan manhwa, Dani’yi bir internet romanının merkezine koyarak bir dönüş yapıyor.

Tahmin edilebileceği gibi, Dani’nin içine düştüğü internet romanı, romanlardan beklediği tüm mecazlarla dolu oluyor. My Life as a Internet Novel, inanılmaz çizilmiş karakterlere ve ayarlara sahip eğlenceli bir manhwadır.

ID

İsekai Manhwa

Id, kahramanı bir fantezi dünyasının tam ortasına atarak başlıyor, ancak oraya nasıl geldiklerini veya nereden geldiklerini açıklayamıyor. Chunwha’nın bu yeni dünyaya atıldığında davranışlarına dayanan yazarın bir isekai hayranı olduğu çok açık.

Id, karakter gelişiminden çok aksiyona ve dünya inşa etmeye odaklanan inanılmaz bir aksiyon anime. İsekai türüne uyan akılsız bir aksiyon fantezisi arayan okuyucular için adres Id.

SAVER

İsekai Manhwa

Bu manhwa, klasik bir hayattan kesit olan manhwa’yı, okuyucular kahramanın cinsiyetinden bile emin olmadan önce bir fantezi aksiyon macerasına dönüştürüyor.

Kendisine asılan çocuğun aslında onun üvey kardeşi olduğunun ortaya çıkmasının ardından gizemli bir su kütlesine düşen Lena, kaderinde kurtarmak olduğu tarihi bir fantezi dünyasına girer. Ne yazık ki, bu yeni dünya bir kadın olarak statüsüne saygı duymaz. Bu zorluğun üstesinden gelmek ve haklı olarak hak ettiği saygıyı kazanmak için Lena, dünyayı kurtarmaya kararlı bir adam olan Ley olur.

The Reason Why Raeliana Ended Up At The Duke’s Mansion

İsekai Manhwa

Bu manhwa’nın başlığı kesinlikle ele avuca sığmıyor ama Park Eunha’nın en sevdiği romanlarından birinin ortasında uyandığında ortaya çıkan karmaşayla kıyaslanamaz bile. Modern Kore’de vefat ettikten sonra Park Eunha, nişanlısının elinde ölmek üzere olan bir karakter olan Raeliana McMillan olarak uyanır.

Raelina, içinde yaşadığı hikayeyi değiştirmek ve hayatını kurtarmak için yorulmadan çalışır, ancak yaparsa ne olabileceğini düşünmez. Hikayenin önceden bilgisine sahip olsa bile, yeni kahraman, şu anda yaşadığı romanın olay örgüsünü bozduktan sonra kime güveneceğinden emin olamaz.

YOUR LETTER

İsekai Manhwa

Cho Hyun-Ah, Your Letter’da tipik fanteziye kıyasla bir dilim hayat manwha’yı tercih eden okuyucular için isekai tarzını açan samimi bir okul draması sunuyor.

Zorbalarla uğraştıktan sonra yeni bir okula transfer olduktan sonra, Sori onu okulunun kimsenin göremediği bir bölümüne yönlendiren bir mektup izi bulur. Harflerin onu nereye götürdüğünü bilmenin bir yolu olmamasına rağmen, Sori okulunun gizli katmanına dalar ve okuyucuları her köşede çözmesi gereken bir gizemle yürekten bir yolculuğa çıkarır.

Omniscient Reader

İsekai Manhwa

Kim Dokja’nın “Three Ways to Survive The Apocalypse” hikayesindeki maceraları, manhwa hayranlarının okuması gereken bir aksiyon maceradır.

En sevdiği web romanını bitirdikten ve acı sonunu kabul ettikten sonra, gençle romanın içine çekilmeden hemen önce yazarla temasa geçer. Hikayenin konusu hakkında sahip olduğu bilgi ile okuyucuları, çocuğun başarısının garantili olduğuna inanabilir. Omniscient Reader’da hiçbir şeyin garanti edilmediğini anlamaları uzun sürmez.

Tower of God

İsekai Manhwa

SIU’nun Tower of God manhwasında yaptığı inanılmaz işi duymamış olanlar için, şimdi ya yeni anime uyarlamasını izleme ya da ücretsiz webtoon uygulamasını indirme zamanı. Anime hayranları, bu manhwa’nın nasıl isekai olarak nitelendirildiğini merak ediyor olabilir, ancak bunu 400’den fazla bölüm boyunca başaranlar nasıl olduğunu çok iyi biliyorlar.

Gizli zemin arkı, Bam ve ekibini dijital bir zemine göndererek isekai türünden çalıyor. Dijital zeminin içinde isekai’nin ortak tüm fantezi mecazlarına, herhangi bir isekai hayranını gülümsetecek bir Tower of God bükümü veriliyor.

Who Made Me A Princess

İsekai Manhwa

Who Made Me A Princess, iyi bir sebeple MyAnimeList’te üçüncü sıradaki manhwa. Hikaye, uykusuzluğu gidermek için bazı uyku hapları aldıktan sonra bebek bir prensesin vücudunda uyanan günümüz Kore’sinden genç bir kadını konu alıyor.

Bu fantezi dünyasına düşer düşmez, kahraman babasını görmezden gelmesine ya da yakın gelecekte ellerinde ölme riskini almak zorunda bırakılıyor. Yetişkin bir kadının beş yaşındaki bir prensesin hayatını yaşamasını izlemek, kadın olmanın ne anlama geldiğine dair harika yorumlar olduğu kadar komik de.

Solo Leveling

İsekai Manhwa

MyAnimeList’e göre şu anki manhwa kralı, ilk birkaç bölümden sonra gerçek dünyayı bir fantezi RPG’sine dönüştürerek Isekai türünü değiştiriyor. Sung Jin Wu, baskın ekibinin yenemeyeceği bir güçle karşılaştıktan sonra, hastanede üzerinde bir Kullanıcı Arayüzü fark ederek uyanıyor.

Sung Jin Wu teknik olarak hala günümüz Kore’sinde dolaşsa da, kendisini her gün zorluklarla harekete geçiren RPG arayüzünün kaprisinde yaşıyor. Bu zayıf avcının, giderek güçlenen fantastik canavarları yenerek her bölümde seviye atlamasını izlemek heyecan verici. Solo Leveling’e henüz başlamamış olanlar için, şimdi tam zamanı.

İçerik Yazarı Keşif Asya

KesifAsya.com / Eski Çeviri Kurucusu

Bir cevap yazın

Given

Given: Müzik Aşkı Ugetsu ve Akihiko’yu Nasıl Ayırdı

Tokyo Revengers

Tokyo Revengers: Fragman, Olay Örgüsü, Yayın Tarihi & Bilinmesi Gerekenler