in ,

En İyi 10 Seinen Romantik Manga, Sıralı

En İyi Seinen Romantik Mangalar

Romantik manga genellikle oldukça karışık bir manga olabilir. Bazı romantik komediler çoğunlukla romantik başroller arasındaki aptalca şamatalar, her bölümün yanlış anlamalar ve melodramatik duygularla dolu olduğu ciddi dramalar veya baştan aşağı fan servisiyle dolu harem hikayeleridir.

Seinen romanslar, sıklıkla shounen hikayelerle benzer türde hikayeler içermekle birlikte, daha yaşlı izleyicilerinin doğası gereği daha olgun olma eğilimindedir ve bu da onlara karmaşık fikirleri keşfetme konusunda daha fazla özgürlük verir. İşte MyAnimeList puanlarına göre sıralanmış en iyi seinen romantik mangalardan bazıları.

Saishuu Heiki Kanojo

Seinen Romantik Manga
Saishuu Heiki Kanojo

Saishuu Heiki Kanojo‘nun kısaltması olan SaiKano, yeni çıkmaya başlayan iki lise öğrencisi olan Shuji ve Chise’nin hikayesini anlatıyor. Shuji, romantizm söz konusu olduğunda deneyimsiz ve bilgisiz olmakla mücadele ederken, kız arkadaşının aslında savaş için kullanılan bir cyborg silahı olduğu gerçeğiyle de başa çıkmak zorunda kalır.

SaiKano bir aşk hikayesi olmasının yanı sıra bilim kurgu savaş dramıdır. Shuji ve Chise arasındaki ilişki, etraflarında dönen Dünya’yı sona erdiren çatışmalar kadar önemlidir ve iki hikaye açıklanamaz bir şekilde iç içe geçmiştir.

Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru

Seinen Romantik Manga
Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru

Wakana Gojo, geleneksel bebek yapımı dünyasına dalmış sessiz ve mütevazı bir genç adamdır. Geçmişte reddedilmenin yaralarını saran Gojo, tuhaf hobisini kendine saklar; ta ki Marin Kitagawa tarafından aniden dikiş dikerken bulunana ve hemen ona cosplaylerini yapmasına yardım etmesi için yalvarana kadar.

Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru, cosplay dünyasına odaklanan, hem onları yapan hem de giyen bir romantik komedi. Aynı zamanda, Gojo’nun zevk aldığı şeylerde kendine daha fazla güvenmeyi öğrendiği canlandırıcı ve sağlıklı bir romantizm.

Bokura wa Minna Kawai-sou

Seinen Romantik Manga
Bokura wa Minna Kawai-sou

Kazunari Usa, daha bağımsız olmak ve ailesinden uzakta yaşamak için Kawai Kompleksi’ne taşınır. Ancak hayallerindeki hayat, bencilce istekleri ve rahatsız edici talepleriyle onu acımasızca rahatsız eden tuhaf ve zorba site sakinleri tarafından mahvedilir. Onu kurtaran tek şey, aşık olduğu sessiz, kitap sever kız Ritsu Kawai’nin varlığıdır.

Bokura wa Minna Kawai-sou, mizahın bu gülünç karakterlerin birbirleriyle etkileşimini izlemekten geldiği komik bir romantik komedi. Aynı zamanda, Kazunari ve Ritsu arasında yavaş ama kesinlikle istikrarlı, inanılmaz derecede sağlıklı bir ilişki kuruluyor.

Emma

Seinen Romantik Manga
Emma

Emma, Kelly Stownar’ın yanında hizmetçi olarak çalışmaya gelen ve daha sonra Molders’ın hizmetçisi olan genç bir kadındır. Hizmetçi olarak çalışırken, zengin bir tüccar ailenin oğlu olan William Jones’a aşık olur. William onun duygularına karşılık verir, ancak aşklarının meyve vermesinin önünde birçok engel vardır.

Emma, Viktorya dönemi Londra’sında geçen tarihi bir manga ve sınıflar arası klasik bir aşk hikayesi sunuyor. Detaylara gösterilen özen şaşırtıcıdır ve anlatılan aşk hikayesi aynı anda hem sağlıklı hem de yürek burkucudur.

Ase to Sekken

Seinen Romantik Manga
Ase to Sekken

Asako Yaeshima, bir kozmetik şirketinde çalışan ve ortalama bir insandan daha fazla terleme eğiliminde olan biraz sade bir kadındır. Şirketin kokularıyla terinin kokusunu gizlemeye çalışır, ancak kokusunu maskelemek yerine, keskin bir koku alma duyusuna sahip bir koku geliştiricisi olan Kotaro Natori’nin dikkatini çekmeye başlar.

Ase to Sekken, kokular etrafında dönen biraz alışılmadık bir aşk mangası. Bununla birlikte, bunun altında Natori ve Asako arasında çok sağlıklı bir ilişki vardır ve biraz drama olsa da, büyük ölçüde hafif yürekli bir aşk hikayesidir.

Maison Ikkoku

Seinen Romantik Manga
Maison Ikkoku

Yusaku Godai, birçok kez başarısız olduktan sonra üniversiteye girmeye çalışmaktadır. Ders çalışma zamanı, onu istemediği halde sürekli içki partilerine sürükleyen gürültücü ve şamatacı komşuları tarafından sürekli kesintiye uğratılmaktadır. Bu durumdan rahatsız olduğunda taşınma niyetini açıklar – ancak yeni müdür Kyoko Otonashi ile tanıştığı andan itibaren kalmaya karar verir.

Maison Ikkoku, efsanevi Rumiko Takahashi’den bir başka romantik komedi. Bununla birlikte, daha olgun karakterler ve olay örgüsü içeren, çok daha ayakları yere basan bir romantizm olarak, her zamanki eserlerinden oldukça farklı.

Kimi no Na wa.

Seinen Romantik Manga
Kimi no Na wa.

Mitsuha Miyamizu kırsalda yaşayıp şehirde bir hayat hayal ederken, Taki Tachibana mimarlık alanında kariyer yapmayı planlayan bir şehir çocuğudur. Bir gün, ikisi de ne zaman uykuya dalsalar kendilerini birbirlerinin bedenlerinde, kendi hayatlarını yaşarken bulduklarını keşfederler.

Kimi no Na wa., Makoto Shinkai’nin inanılmaz popüler bir filmiydi ve manga uyarlaması bir o kadar güzeldi.

Kimi wa Houkago Insomnia

Seinen Romantik Manga
Kimi wa Houkago Insomnia

Ganta Nakami huysuz ve arkadaş canlısı olmayan bir lise öğrencisi olarak bilinir. Çoğu kişinin bilmediği bir şekilde, Ganta’nın huysuzluğu uykusuzluğundan kaynaklanmaktadır ve bu da onu iyi bir gece uykusundan alıkoymaktadır. Hayatı, kendisi gibi uykusuzluk çeken, özgürlüğüne düşkün Isaki Magari ile tanışınca değişir.

Kimi wa Houkago Insomnia, uykusuzluklarının üstesinden gelmeye çalışan iki karakter arasında geçen rahat ve yavaş ilerleyen bir aşk hikayesi. İki başrol oyuncusu arasında büyüyen ilişkinin yanı sıra çok sayıda kişisel iç gözlem var ve kişisel gelişimleri de romantizmleri kadar hikayenin büyük bir parçası.

Otoyomegatari

Seinen Romantik Manga
Otoyomegatari

Amir Halgal, klanlar arasında bir tür siyasi evlilik olarak, kendisinden sekiz yaş küçük Karluk Eihon ile evlendirilir. Ailesinden ayrı kalmasına rağmen Amir yeni hayatını en iyi şekilde değerlendirir, yeni ailesi ve arkadaşlarıyla bağlantılar kurar.

Otoyomegatari, 19. yüzyılda Orta Doğu’da geçen, fantastik çizimler ve çarpıcı detaylar içeren tarihi bir romantik manga. Seri, bölgenin farklı yerlerinde yaşayan birkaç gelinin hikayesini tarihi bir belgesel gibi ele alıyor.

Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen

Seinen Romantik Manga
Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen

Kaguya Shinomiya, Japonya’nın en zengin ve en güçlü çocuklarının devam ettiği Shuchiin Lisesi’nin Öğrenci Konseyi başkan yardımcısıdır. Öğrenci Konseyi Başkanı Miyuki Shirogane’ye aşıktır ama bunu itiraf etmeyi reddetmektedir. İkisi de umutsuzca önce diğerinin itiraf etmesini sağlamaya çalışırken Shirogane’nin de aynı şeyi düşündüğünü bilmemektedir.

Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen muhtemelen en popüler romantik komedilerden biridir ve mangası da farklı değildir. İkilinin birbirlerinin ayağını kaydırmaya çalışırken yaptıkları komik maskaralıklar ikoniktir, ancak ikili arasındaki romantizm de inanılmaz derecede iç açıcı olabilir.

İlginizi Çekebilir:  2021’de Çıkan 10 En İyi Isekai Manhwa
Yapay Zeka

Yapay Zeka Hakkında En İyi 10 Anime ve Manga

Attack On Titan Tarzı Animeler

Attack On Titan Tarzı Animeler Listesi