in ,

En İyi 20 İsekai Manhwa (MyAnimeList’e göre)

En İyi İsekai Manhwa Önerileri

İsekai kelimesi kabaca “öteki dünya” diye çevrilir ve bu tür, bir kahramanı gerçek dünyadan alıp onları yeniden yerleştiren herhangi bir hikayeyi kapsar. İsekai manhwalar son birkaç yılda popülerlik kazanmıştır.

Bu artan popülerlik, mangaka ve manhwaga’yı isekai türünü her zamankinden daha fazla benimsemeye motive etti. İsekai kelimesi kabaca “öteki dünya” ya çevrilir ve tür, bir kahramanı gerçek dünyadan alıp onları bir fantezi ortamına yerleştiren herhangi bir hikayeyi kapsıyor.
Solo Leveling gibi popüler manhwa serileri, isekai türlerinin çekiciliğinin ve ayrıca esnekliğinin kanıtıdır. Aşağıda listelenen tüm manhwa’lar isekai’den sayılabilir, ancak okuyucular her birine bireysellikleri için hak ettikleri saygıyla yaklaşmalıdır.

Regressor Instruction Manual (Dönüş Yönergesi)

İsekai Manhwa
Regressor Instruction Manual

Telefonuna gelen bir bildirimi kabul ederek kendini diğer dünyada bulan Kiyoung, diğer isekai kahramanları gibi, sadece zekasını kullanabileceği bir Dünya’ya atılan karakterdir. Ancak, hikayemiz sıradan bir fantastik macera değildir ve bahisler daha yüksektir.

Kiyoung, yaşam ve ölüm temel alındığı bir oyunun içinde bulur kendisini. Ancak, yetenekleri en “berbat” yeteneklerdir ve durum puanlamasında gördüğü açıklama onu hayal kırıklığına uğratır ama Kiyoung rakiplerinden daha kurnazdır. Bunlardan ziyade Kiyoung’un etik olmayan bir yeteneği vardır. Vasatın altındaki ahlaki değerleri bazen sinir bozucu olabilir. Bu durum, isekai manhwa’yı daha da eğlenceli hale getiriyor!

A Returner’s Magic Should Be Special (Geri Dönen Büyücü)

İsekai Manhwa
A Returner’s Magic Should Be Special

Zamanda yolculuk, isekai hikayelerinde pek çok zaman ortak işlenen bir temadır. Kahramanlar kendilerini geçmişe ışınlanmış bulurlar ve türlü trajedi ve ölümleri önlemek için tarih ile oynamaları gerekir. A Returner’s Magic Should Be Special manhwası da kendisini aynı durumun içinde bulan Desir Herman isminde bir büyücü olan kahramanı anlatıyor.

Savaş, dünyasını harabeye çevirdikleri sonra, Desir zamanda geriye, akademide okuduğu günlerine yolculuk eder. Geleceğin bilgisiyle donanmış kahramanımız, bu fırsatı tarihi yeniden yazmak ve sevdiklerini kurtarmak için kullanır. Anime, ustalıkla yazılmış bir karakter kadrosu ve hayranların seveceği sempatik bir ana kahraman ile klasik bir konseptin özgün bir uyarlamasını sunuyor.

Author Of My Own Destiny (Kaderimin Yazarı)

İsekai Manhwa
Author Of My Own Destiny

My Next Life as a Villainess hayranları, Catarina Claes ile Author Of My Own Destiny’nin Fiona Green karakteri arasında benzerlikler görebilirler. Her ikisi de kendi hikayelerinde haksızlığa uğramışlar ve bir şeyleri daha iyi hale getirmek istiyorlar. Popüler aşk dizisi The Emperor and The Saint’in yazarı; liseli bir kız olmak yerine, Fiona olarak yeniden dünyaya geliyor.

Author Of My Own Destiny’nin kötü karakteri, en başlarda hikâyenin merkezindeki çiftin mutluluğuna ayak bağı olacak gibi gözüküyor, ancak kısa süre sonra hayatını iyiliğe adamaya karar veriyor. Kendini adadığı bu yeni hayat, beklenmedik bir şekilde Siegren adında bir prens olan romantik erkek başrolü kurtardığında onu fazlasıyla şaşırtıyor.

The Villainess Is A Marionette (Kötü Kadın Bir Kukla)

İsekai Manhwa
The Villainess Is A Marionette

Kötü kahraman olan kadın bir isekai karakteri, daha önce yaptığı seçimleri yeniden düşünme ve bunları kendi lehine çevirme şansına sahiptir. İster komik ister ciddi olsun, bu iş riskli bir iştir, ancak yine de kendisi için en iyi sonucu yaratma konusunda da pekâlâ ciddidir.

The Villainess Is A Marionette’nin kahramanı, imparatorluğun en güzel kızı Kayena Hill olarak uyanır, ancak geçmiş hayatlarında iki kez ölmüştür. Kayena’nın hikâyesi kadın kahramanın ilgisini çeker, ancak gidişatın kaderini üçüncü kez değiştirmesine izin vermeyi reddeder. Başına gelebilecek kaderlerin en kötüsünden kaçınmak için kontrolü ele almaya kararlıdır.

Second Life Ranker (Seçkinin İkinci Yaşamı)

İsekai Manhwa
Second Life Ranker

Second Life Ranker, okuyucuları koltuğuna sabitlemeye yetecek seviyede doğaüstü öğe ve gerilim içeren, merak uyandırıcı, macera temelli, gizemli bir cinayet hikâyesidir. Tapas Media bu isekai manhwa’yı 2021 yılının başından beri yayınlıyor, ancak ne zaman final yapacağı bilinmiyor.

Kardeşinin kaybolmasının ardından Yeon-woo Cha, onun nerede olduğunu bulmak için yanıp tutuşmaktadır. Ancak kardeşinin gizemli Tanrı Kulesi’nde yarışırken öldürüldüğünü öğrenince arayışı hızla sona erer. Yeon-woo kardeşinin geride bıraktığı ipuçlarını fark edene kadar tüm umutlar yitip gitmiş gibidir. Ne var ki, ipuçlarını fark ettikten sonra artık intikam ateşiyle yanıp tutuşan Yeon-woo, kardeşinin ölümünün ardındaki sır perdesini aralamak için bir yolculuğa çıkar.

The Swordmaster’s Son (Kılıç Hanesinin Genç Efendisi)

İsekai Manhwa
Swordmaster’s Youngest Son

The Swordmaster’s Son, ana kahramanın yeni bir dünyaya ışınlandığı geleneksel bir isekai değil. Bunun yerine; Jin Runcandel, reenkarnasyon yoluyla ve zamanda yolculuk yaparak isekai’lanıyor. Nihai ebediyete ulaşan Jin, uyandığında bir bebek olarak yeniden doğduğunu görür. Artık hayatı yeniden başladığına göre, bu fırsatı geçmişteki yanlışları düzeltmek ve klanının şefi olarak kaderini güvence altına almak için kullanır.

The Swordmaster’s Son, eşsiz bir kahramanın etrafında dönen, güzel yazılmış ve heyecan verici bir fantastik seri. Çarpıcı sanatı, dinamik aksiyon sahneleri ve zengin dünya kurgusuyla reenkarnasyon isekai hayranları için okuması zevkli bir mangadır.

Pick Me Up! (Gel Beni Al!)

İsekai Manhwa
Pick Me Up!

Pick Me Up! popüler bir mobil gacha oyununun en yüksek rütbeli usta oyuncularından biri olan Loki’nin ana karakterimiz olduğu bir video oyunu isekai serisidir. Ne var ki, Loki bir gün oyun oynarken bilincini kaybeder ve akabinde, Han Yslat adında çömez ve tek yıldızlı bir oyuncu olarak oyun evreninde gözlerini açar.

Loki, artık Han olarak oyunda kapana kısılmıştır ve kaçabilmesinin tek yolu bir takıma liderlik edip zindanın 100. katını temizlemektir. Ayrıca, güçleri başlangıç seviyesine düşen Loki için bu hiç de kolay bir iş olmayacaktır. Seri, çoğu aşırı güçlü isekai kahramanının aksine, güçlü olmak için çabalamak zorunda olan sempatik bir kahramanı anlatan ve MMORPG türüne ince bir dokunuş ekleyen bir hikayeyi konu alır.

Damn Reincarnation (Kahramanın Torunu)

İsekai Manhwa
Damn Reincarnation

Damn Reincarnation, Hamel adında korkusuz bir savaşçının İblis Kral’ı yenmek için çıktığı görev ile başlar. Lakin, Hamel amacına ulaşamadan öldürülür ve efsanevi Yüce Vermut’un soyundan gelen Eugene Lionheart olarak reenkarne olur. Artık tarif edilemez bir güçle kutsanmış olan Eugene, önceki hayatında başladığı işi bitirmek için tekrar yola koyulacaktır.

Zamanda yolculuk ve reenkarnasyon unsurlarından beslenen bu büyüleyici seri, bir kahramanın dünyayı kurtarmak için çıktığı yolculuğun heyecan dolu hikayesini anlatıyor. Serinin konusu öyle yeni bir şey olmasa da, sevilesi bir karakter kadrosu ve şaşırtıcı derecede dengeli bir ana karaktere sahip olmasıyla okuyucunun karşısına eğlenceli bir hikaye ile çıkıyor.

Survival Story of a Sword King in a Fantasy World (Kılıç Kralının Fantezi Dünyasında Hayatta Kalma Hikayesi)

İsekai Manhwa
Survival Story of a Sword King in a Fantasy World

Çoğu isekai serisi gibi, Survival Story of a Sword King in a Fantasy World de ana karakterini bilinmeyen bir ortamda yeni beceriler kazanmaya zorlar. Isekai serilerinde, karakterler bulundukları bölgede hayatta kalmayı öğrenmeli, eski yaşantılarını bir kenara atmakla başa çıkmalı ve aynı zamanda da dayanıklık ve uyum yeteneklerini test etmelidirler.

Serimizde, Han-bin Ryu zorunlu askerlik görevini yeni bitirmiş ve hayatta hiçbir amacı olmayan bir serseriye dönüşmüştür. Bununla birlikte, aniden yeni bir dünyada dövüş becerilerini kaybetmiş bir halde uyanır ve bu yeni ortama hızla uyum sağlamak zorundadır. Han-bin adını Eric olarak değiştirir ve eğitimi sırasında inzivaya çekilir. Seriyi daha da etkileyici kılan, yeni hayatına uyum sağlamaya çalışırken bile onun peşini bırakmayan geçirdiği travmadır.

The Novel’s Extra (Romandaki Figüran)

İsekai Manhwa
The Novel’s Extra

Kendi yarattıkları dünyada uyanan kahramanların yer aldığı pek çok isekai hikâyesi vardır. Bu genellikle kahramanlar için bir hayalin gerçekleşmesi gibi görünse de, The Novel’s Extra‘nın ana karakteri Hajin Kim için daha çok bir kabus gibidir. Bunun nedeni, kendi yazdığı romanın geçtiği dünyaya hiçbir gücü ya da değeri olmayan zayıf birisi olarak ışınlanmasıdır.

Hajin, kendi hikâyesinde bir yan karakter olarak hayatta kalabilmek için yarattığı dünya ve orada yaşayanlar hakkındaki bilgisini kullanmalıdır. Lakin, seri boyunca kitaptaki olaylar hiçbir açıklama yapılmadan sürekli olarak değişeceği için bu hiç de kolay olmayacaktır. The Novel’s Extra, sürükleyici bir büyülü dünya ve ona hayat veren güzel yazılmış karakterler ile alışageldik isekai türüne özgün bir gerçeklik katıyor.

Lout Of Count’s Family (Soylu Ailenin işe Yaramaz Oğlu)

İsekai Manhwa
Lout Of Count’s Family

Lout of Count’s Family, isekai türünde sıra dışı bir yere sahip çünkü isekai içinde bir isekai tadı veriyor. Ana karakterin bir kötü karakter veya anti-kahraman olarak reenkarne olması çoğu isekai’da meşhurdur, bu nedenle yazarın bu özellikleri hikâyede nasıl harmanladığını görmek ilgi uyandırıcı.

Rok-soo Kim, kaleme aldığı Birth of a Hero romanının ortasında uyuyakalır. Yakında kahramanımız olacak iyi kalpli Han Choi ise her şeyini kaybetmiştir ve derin bir üzüntü içindedir. Ancak Rok-soo, tam da Han’ın sarhoş bir soyluyla karşılaştığı sırada uykuya dalmıştır. Ardından Rok-soo, Han ile karşılaşacak ve ardından dayak yiyecek olan söz konusu soylu olarak uyanacaktır.

Beware The Villainess! (Kötü Kadının Şerrinden Sakının)

İsekai Manhwa
Beware The Villainess!

Isekai türünde güçlü kadın karakterler bugünlerde olmazsa olmaz. Okuyucular, bir kadın kahramanın kendi ayakları üstünde durduğunu ve artık boku çıkmış “erkeğin yardımına muhtaç genç kız” algısını yıkmak istiyor. Han-da bir araba kazasında öldükten sonra, ünlü bir romanın kötü karakteri olan Melissa Foddebrat olarak uyanır.

Eski hayatında bir üniversite öğrencisi olarak zorluklar yaşamıştır ancak şimdi lüks içinde yaşamak istemektedir. Melissa olarak, kendisi için yarışan yakışıklı ama sığ kafalı dört taliple başa çıkmak zorundadır. Han-da, onların kendisinden faydalanmalarına izin vermez ve kendini korumak için elinden geleni yapacaktır.

Doom Breaker (İntihara Meyilli Savaş Tanrısı)

İsekai Manhwa
Doom Breaker

Doom Breaker, Zephyr adlı bir savaşçının ana karakter olduğu bir zaman yolculuk ve reenkarnasyon isekai serisidir. İnsanlıktan geriye hayatta kalan son kişi olan Zephyr, insanlık için dünyasını geri almayı umarak şeytanlara karşı savaşır. Bununla birlikte, savaşta trajik bir şekilde öldürülür ve neyse ki tanrılar araya girerek ona hayatta ikinci bir şans verir.

Lakin, uyandığında güçlü bir kahraman olmadan önceki acemi günlerine geri yollanmıştır. İntikamını alabilmesinin ve dünyayı kurtarabilmesinin tek yolu, zorlu geçmişini yeniden yaşayarak geleceğin karanlık kaderini değiştirebilmektir. Seri; ezber bozan bir şey olmasa da, “zamanda yolculuk” konseptini kusursuz bir şekilde işliyor ve isekai türüne fevkalade bir katkı sunuyor.

Inso’s Law (İnternet Romanındaki Hayatım)

image 13

Isekai türü, My Life as an Internet Novel’dan daha ilginç olan bir meta-isekai manhwa daha önce görmedi. Seri, ilk birkaç bölümünü Dani’yi ünlü internet romanları hakkında engin bir bilgiye sahip hevesli bir internet romanı okuyucusu olarak tanıtarak geçirdikten sonra, Dani’yi bir internet romanının içine ışınlayarak okuyucuları şaşırtıyor.

Tahmin edilebileceği gibi, Dani’nin içine düştüğü internet romanı, bu tür romanlardan beklenilen klişelerle doludur. My Life as an Internet Novel, fazlasıyla güzel çizilmiş karakter ve sahnelerle oldukça şamatalı bir meta-isekai manhwa’dır.

The Male Lead’s Little Lion Daughter (Ana Karakterin Evlatlık Kızı Oldum)

İsekai Manhwa
The Male Lead’s Little Lion Daughter

Reenkarnasyon, isekai manhwa’lar arasında popüler bir temadır ve çoğu isekai seri benzer bir hikâyeyi takip eder. Seride, genç bir kadın kahraman trajik bir şekilde ölür ve ardından kendini korkutucu bir asilzadenin çocuğu olarak reenkarne olmuş halde bulur. The Male Lead’s Little Lion Daughter bu konsept üzerine harmanlanmış ve pek de özgün olmasa da hayranlar yine de seviyor.

Seri, ürkütücü Dük Voreoti ile evlat edindiği kızı Lionia arasındaki güven dolu baba-kız ilişkisini anlatıyor. Sevimli aile ortamı, sevilesi karakter kadrosu ve şaşırtıcı derecede dramatik hikayesiyle The Male Lead’s Little Lion Daughter, içinizi ısıtacak aile hikayelerini sevenler için mükemmel bir seri.

How To Win My Husband Over (Kocamı Nasıl Kazanırım)

image 15
How To Win My Husband Over

How to Win My Husband Over, yazımızda yer almaya hak kazanan bir başka reenkarnasyon isekai serisi. Şu aralar pek popüler olan “kötü kadın” akımını takip eden bu isekai manhwa, bir uçak kazasından sonra uyandığında Rudbeckia de Borgia olarak yeniden doğduğunu fark eden genç bir kadını anlatıyor – Borgia, tarihi bir romanın sonunda ölen kötü bir kadın kahramandır.

Rudbeckia, yeni hayatını kurtarmak için evlenmeye karar verir ve kocasının onu olası her türlü tehlikeden koruyacağına güvenir. Duygusal ve fazlasıyla acı-tatlı olan How to Win My Husband Over, güzel aşk hikâyelerinden hoşlanan okurlar için mükemmel.

The Duke’s Fiancee (Bu Açıkça Sahte Bir Evlilik)

İsekai Manhwa
The Duke’s Fiancee

Bu isekai manhwa’nın adı kesinlikle macera dolu gözükse de, Park Eunha’nın en sevdiği romanlardan birinde uyanmasıyla ortaya çıkan karmaşanın yanında sönük kalıyor. Günümüz Koresi’nde hayatını kaybettikten sonra Park, artık Raeliana McMillan adında ve nişanlısı tarafından öldürülmeye mahkum bir karakter olduğunu keşfeder.

Raeliana, yaşadığı hikayeyi değiştirmek ve hayatını kurtarmak için canını dişine takar, ancak bunu yapmanın ne gibi sonuçlar doğurabileceğini düşünmez. Hikayenin akışını bozmasıyla da birlikte, yeni kahramanımız kime güveneceğinden emin olamaz. Okuyucular, bu isekai manhwa’nın yakın gelecekte bir anime uyarlaması için onay aldığını öğrenmekten mutluluk duyacak.

I Shall Master This Family (Ben Bu Hayatta Anne Olacağım)

İsekai Manhwa
I Shall Master This Family

I Shall Master This Family, reenkarnasyon temasını işleyen bir isekai manhwa serisidir ve tarihi fantezi ile zamanda yolculuk üzerine odaklanan benzersiz bir konusu vardır. Seri, Lombardi Hanedanı’nın gayrimeşru kızı Firentia olarak yeniden doğan bir Koreli kadının serüvenlerini konu alır.

Firentia, tekrardan terk edilip ölüme bırakıldıktan sonra, zamanda geriye gitme şansını elde eder ve genç bir çocuk olduğu vakte döner. Geleceğin bilgisiyle donanmış olan Firentia, bu ikinci şansı kullanarak ailesinin hatalarını düzeltmeye ve nihayetinde hayatını kurtarmaya çalışır. I Shall Master This Family, alışılmış reenkarne klişelerini tepetaklak eden eşsiz bir isekai manhwa serisidir.

The Greatest Estate Developer (Dünyanın En İyi Mühendisi)

İsekai Manhwa
The Greatest Estate Developer

The Greatest Estate Developer, genç bir adamın maceralarını konu alan eğlenceli ve komik bir isekai manhwadır. Bu genç adam, bir gün roman okurken uyuyakalır ve uyandığında kendini okuduğu romanın fantastik dünyasında yeniden doğmuş halde bulur. Ne var ki, artık Lloyd Frontera adında tembel biri olarak hayatına devam etmektedir ve ailesi ise büyük bir borç yükü altındadır.

Kendini bu bahtsız kaderden kurtarmak için Lloyd, geçmiş hayatından vâkıf olduğu mühendislik bilgilerini kullanarak icatlar yapar ve bunları satar. Ailesini iflastan kurtarmaya çalışırken, sonunda mühendislik alanında ülkenin en önde gelen isimlerinden biri olur ve dudak uçuklatan bir servet biriktirir. Heyecan verici hikayesi, sevimli karakterleri ve komik mizahıyla The Greatest Estate Developer, türünün en iyilerinden biridir.

Who Made Me a Princess? (Beni Prenses Yapan Kim?)

İsekai Manhwa
Who Made Me A Princess?

Who Made Me a Princess? şu anda en popüler isekai manhwalardan biridir. Klasik bir reenkarne teması üzerine harmanlanmış bu yürek burkan hikaye, genç Athanasia’nın babası İmparator’u memnun etmeye çalışırken ölümden kaçma çabalarını konu alıyor. Seride, kendini bir masal dünyasına ışınlanmış halde bulan Athanasia, zalim İmparator’un trajik kızı olarak yeniden doğduğunu keşfeder.

Kaderini değiştirmek için Athanasia, babasının gönlünü kazanmaya ve onun gözüne girmeye çalışır. Ne var ki, kurtuluşunun önünde birçok engel olduğunu keşfedecektir ve bu daha önce düşündüğünden çok daha zor olacaktır. Konusu öyle yeni olmasa da Who Made Me a Princess? serisi, okuyucuya sunduğu acıklı hayatta kalma hikayesiyle herkesin kalbini çalıyor.

İlginizi Çekebilir:  Güçlü Kadın Karakterlerin Ön Planda Olduğu 15 Manhwa
Given

Given: Müzik Aşkı Ugetsu ve Akihiko’yu Nasıl Ayırdı

Tokyo Revengers

Tokyo Revengers: Fragman, Olay Örgüsü, Yayın Tarihi & Bilinmesi Gerekenler