in ,

En İyi 6 Josei İsekai Manga, Sıralı

En İyi Josei isekai Mangaları

Diğer isekai mangalarla karşılaştırıldığında, bu josei isekai mangaları olay örgüsü bakımından daha iyi bir yapıya sahiptir.

Son yıllarda isekai türü, The Devil is a Part-Timer ve Ascendance of a Bookworm gibi serilerin de gösterdiği gibi anime ve manganın en popüler türlerinden biri haline geldi. Her isekai serisi, karakterlerin bir şekilde başka bir dünyaya taşınmasını/gönderilmesini içerirken, takip eden hikaye her zaman seriden seriye değişir.

Her isekai hikayesinin değişen doğası nedeniyle, kaçınılmaz olarak diğer türlerden unsurlar içermeleri gerekir. Bu türlerden biri olan josei türü, josei unsurlarını isekai’nin ilginç unsurlarıyla sorunsuz bir şekilde harmanlayan bu özel serilerin de gösterdiği gibi, birçok isekai serisinde belirgin bir şekilde yer almaktadır. İşte Josei İsekai mangaları:

Clover no Kuni no Alice: Cheshire Cat to Waltz

Clover no Kuni no Alice Cheshire Cat to Waltz jpg

Birçok fantastik evren hayranı için Clover no Kuni no Alice serisi Lewis Carroll’ın ikonik romanı Alice Harikalar Diyarında’yı akla getirebilir. Gerçekten de, bu mangadaki pek çok unsur, karakter ve ortam ünlü romana açık bir göndermedir ve hikayenin kendisi manganın tek orijinal özelliğidir.

Clover no Kuni no Alice serisinde, manganın baş kahramanı Alice kendini Harikalar Diyarı’nda yeniden doğmuş olarak bulur; ayrıca Cheshire Cat Boris şeklinde hızlı bir arkadaş ve talip edinir. Ne yazık ki, Alice kendini Boris’le ilgili benzersiz bir çatışmayla uğraşırken bulur: Boris onunla flörtleşmeyi bırakmaz.

İlginizi Çekebilir:  10 Büyük Naruto Gizemi

Outaishihi ni nante Naritakunai!!

Outaishihi ni nante Naritakunai

İsekai türündeki birçok seride olduğu gibi, Outaishihi ni nante Naritakunai!!, yakın zamanda geldiği dünyanın veliaht prensleriyle evlenmek üzere yeniden doğmuş bir kahramanı takip ediyor. Ancak bu manga josei türüne girdiği için, bu hikaye birçok benzer shoujo serisinden çok daha olgun.

Outaishihi ni nante Naritakunai!! serisinde Liddy, Japonya’dan geldikten sonra yeni dünyasının veliaht prensi Friedrich’in bir sonraki gelini olarak reenkarne olur. Ne yazık ki, Friedrich’in zaten çok sayıda karısı olduğunu keşfeden Liddy, yeni birini arayarak nişanını tehlikeye atmaya başlar.

Isekai ni Shoukansareta (Nise) Seijo no Watashi wa, Ouji-sama to Kekkon Dekinai to Shinu Unmei no you desu

Isekai ni Shoukansareta Nise Seijo no Watashi wa Ouji sama to Kekkon Dekinai to Shinu Unmei no you desu jpg

Isekai ni Shoukansareta (Nise) Seijo no Watashi wa, Ouji-sama to Kekkon Dekinai to Shinu Unmei no you desu, birçok isekai kahramanı için bilinmeyen bir kriz olmayan bir yanlış kimlik vakasını takip ediyor. Birçok isekai kahramanı için bilinmeyen bir şey de, genellikle kendilerini buldukları yeni dünyadaki kutsal bir figüre veya tanrıya çarpıcı bir benzerlik göstermeleridir.

Bu mangada Sara, gerçek dünyada geçirdiği zamansız bir kazanın ardından yeni bir dünyaya ve Veliaht Prens Ars’ın kollarına düşer ve krallığın azizi ve kurtarıcısı olan Sara ile karıştırılmasına neden olur. Başlangıçta yeni koşullarıyla başa çıkmakta zorlanan Sara, sonunda prensle evlenerek eve dönmenin bir yolunu bulabileceğini öğrenir.

Kasei Madoushi no Isekai Seikatsu: Boukenchuu no Kaseifugyou Uketamawarimasu!

Kasei Madoushi no Isekai Seikatsu Boukenchuu no Kaseifugyou Uketamawarimasu

Okuyucular seriyi ilk kez gördüklerinde, bir yaşamdan kesitler isekai mangası ve bir josei mangası okuduklarını fark edebilirler. Başka Dünyadan Büyücü Hizmetçi’nin kadın kahramanı Shiori’nin güçlerini ev işlerini gerçek dünyada olduğundan çok daha basit hale getirmek için kullanması bunu gösteriyor.

Bu mangada, bir maceracı loncasını ziyaret ederken, manganın erkek kahramanı ve deneyimli bir maceracı olan Alec, Shiori ile tanışır ve ikisi birlikte yaşamaya ve görevler peşinde koşmaya başlar. Zaman geçtikçe, Alec Shiori’ye aşık olur, ancak Shiori’nin saklamak için mücadele ettiği bir sırrın ortaya çıkması onları ayırmakla tehdit eder.

Out Bride: Ikei Konin

Out Bride Ikei Konin

İsekai türü, kahramanlarının farklı boyutlarda haremler oluşturmasına yabancı değildir ve Out Bride: Ikei Konin de bunun bir istisnası değil. Bu durumda, ana karakter kendini Celestials olarak bilinen varlıklarla dolu bir dünyaya itildikten sonra canavar erkeklerden oluşan bir harem (ya da bu durumda ters harem) toplarken bulur.

Gerçek dünyada ölümüyle karşılaştıktan sonra Mashiro’ya, türlerinin yeniden çoğalması için yardımını isteyen dört yakışıklı Celestial yaklaşır. Reenkarnasyonunun ardından dünyadaki tek dişi olan Mashiro, androfobi ya da mantıksız bir erkek korkusundan muzdarip olduğu için doğal olarak onların isteklerini yerine getirmekte isteksizdir.

Isekai Konkatsu Survivor – Shindemo Dakyou Suru Monka

Isekai Konkatsu Survivor Shindemo Dakyou Suru Monka jpg

Farklı dünyalarda bile evlilik, özellikle de gerçek dünyada bunu yapamıyorlarsa, birçok karakterin peşinden koştuğu bir hedeftir. Ancak, Isekai Konkatsu Survivor – Shindemo Dakyou Suru Monka mangasında gösterildiği gibi, bazı karakterler sevdikleri kişiyi netleştirebilirken, diğerleri kendilerini aşk ilgileriyle romantik karşılaşmalardan daha fazla başıbozukluk içinde bulabilirler.

Bu manganın ana kahramanı Rinko Kuraki, bir koca bulma arzusuyla büyük ölçüde motive olmuştur; aslında, çöpçatanlık etkinliklerinden biri sırasında kendini başka bir dünyaya taşınmış bulur! Ancak ortamdaki değişikliğe rağmen, Rinko yeni dünyasında arayışını sürdürüyor, hatta canavarlara aşk için bir şans verecek kadar ileri gidiyor!

Bir yanıt yazın

One Punch Man

One Punch Man 3.Sezon’un Stüdyosu Nihayet Açıklandı

Aeni

En İyi 10 Aeni, Sıralandı