in ,

En İyi 8 Isekai Bilim Kurgu Manga Önerisi

En İyi İsekai Bilim Kurgu Mangaları

Isekai türünün ayırt edici özelliklerinden biri hikayenin büyülü bir evrende geçmesidir. Ana karakter ya bir insan ya da bir canavar olarak reenkarne olur veya başka bir evrene taşınır. Bu yolu takip eden pek çok anime ve manga var. Okuyucuların bu klasik isekaileri sıkıcı, çakma ve okunmaz olarak görmesi sadece birkaç bölüm okuma meselesidir.

Mangakalar her zaman okuyucuları seriye bağlamak ve daha fazlasını istemek için nispeten yeni bir şey buluyorlar. Isekai’yi bilim kurgu ögeleriyle karıştırmak, okuyucuların daha fazlasını istemesini sağlayan ilgi çekici bir odaktır. Bilim kurgu, bilime dayalı teknoloji ve fütüristik kavramları içeren geniş bir türdür ve pek çok Isekai mangası bu unsurları içerir.

Isekai Wa Smartphone To Tomo Ni

Bilim Kurgu

Çoğu bireyin, özellikle de gençlerin telefonlarına biraz takıntılı olduğunu ve bunun da içinde bulundukları teknolojik çağdan kaynaklandığını varsaymak yanlış olmaz. Bu manganın ana karakteri Touya öldüğünde, bu fantezi dünyasında reenkarne olurken yanında olmasını istediği tek şey akıllı telefonudur.

Touya’nın ölümü bir hatadır, akıllı telefonunu aldıktan sonra, onu durdurulamaz kılan Tanrı’dan gelen büyük güçlere de sahip olur. Touya’nın akıllı telefonu, bu dünyayı keşfetmek, sınırsız gücünü ve bilgisini sorunları çözmek ve kadınları elde etmek için kullanırken hikayesinin hayati bir parçası haline gelir.

Ore Wa Seikan Kokka No Akutoku Ryoushu!

image 2 7

Bu manga Liam Sera Banfield’in kötü bir tiran olmaya çalışmasını anlatıyor. Önceki hayatında Liam tatlı ve sevecen birisiydi, ancak bazen iyi şeyler kötü insanların başına gelir. Ne yazık ki Liam, karısı ölene kadar onun ne kadar bencil bir insan olduğunu görememiştir.

Bu yeni bilgi onu yeni bir dünyaya, galaksiler arası bir imparatorluğa girerken şekillendirir. Liam artık kendisi için yaşamak istemekte ve önceki hayatında olduğu gibi başkalarını umursamamaktadır. Kötü, açgözlü ve benmerkezci olmak için çok çabalıyor, ancak etrafındaki insanlar ona saygı duydukça geri tepmeye devam ediyor. Bu manga, medeniyetin fütüristik teknolojiye ve uzaya erişime sahip olduğu gelişmiş bir dünyada geçiyor.

Mezametara Saikyou Soubi To Uchuusenmochi Datta Node, Ikkodate Mezashite Youhei Toshite Jiyuu Ni Ikitai.

image 3 7

Sato Takahiro’nun fantastik dünya fikri sihir, elfler, maceralar ve benzerlerini içeriyor. Bu, ana karakterin büyülü bir dünyada reenkarne olduğu bir Isekai mangasının olağan ortamıdır. Ancak Sato’nun kaderi, en sevdiği oyunun dünyasında bir uzay gemisiyle uzaya reenkarne olduğunda heyecan verici bir hal alır.

Bundan önce Sato, fırsat buldukça oyun oynamayı seven sıradan bir adamdı. Şimdi yeni bir evrende yolunu bulmaya çalışmaktadır. Bu Isekai bilim kurgu mangası, Isekai türünün alışılagelmiş ortamından ayrılıyor ve okuyucularına yeni bir deneyim yaşatıyor.

Arifureta Shokugyou De Sekai Saikyou

image 4 7

Bu manga, kendilerini fantastik bir dünyada bulan Hajime ve sınıf arkadaşlarının hikayesini anlatır. Ancak Hajime, sınıf arkadaşlarının hepsinin sihirli güçlere sahip olması ve kendisinin temel simya becerilerine sahip olması nedeniyle partinin dışında bırakılır – özel bir şey değil. Bu sınıf arkadaşları hem gerçek dünyada hem de bu fantezi dünyasında Hajime’ye zorbalık yapsalar da Hajime onları güçlü bir canavardan kurtararak hayatını onlar için tehlikeye atar.

Bu manga, sınıf arkadaşlarının onu bir zindana düştükten sonra ölüme terk etmelerinin ardından Hajime’nin değişimine odaklanmaktadır. Hajime bilgisini simya becerilerini geliştirmek için kullanır ve karakteri fiziksel ve zihinsel değişimlere uğrar.

Knights & Magic

image 5 7

Devasa bir mecha delisi olan Tsubasa, her zaman kendi mechasını inşa etmeyi arzulamıştır. Hayalleri gerçek dünyada gerçekleşemez, ancak yazılım mühendisi ve programcı olmaya razı olur. Bu alanda çok başarılıdır, ancak ne yazık ki bir araba kazasında ölünce hayatı kısa sürer.

Ölümünün güzelliği, hayat boyu tutkusu olan sihir ve mecha’nın olduğu bir fantezi dünyasında reenkarne olmasıdır. Daha da iyisi, önceki hayatından anıları vardır ve Ernesti olarak yeni hayatını mechasını yaratmaya adamaya hazırdır. Bilim kurgu büyüleyici bir türdür, çünkü bu manga teknoloji, sihir ve dev robotların dünyasına odaklanıyor.

Outbreak Company: Moeru Shinryakusha

image 6 7

Shinichi kendini, otaku bilgisini bu fantezi dünyasının kültürel topluluğu olan Kutsal Eldant İmparatorluğu’nu geliştirmek için kullanmak zorunda olduğu alternatif bir dünyada bulur. Önceki hayatında izole bir yaşam sürmüş ve sadece bu fantezi dünyasına ulaşım aracı olan bir otaku işi sayesinde kabuğundan çıkmaya karar vermiştir.

Bu mangayı bilim kurgu yapan şey, modern bilginin bu fantezi dünyasına girmesidir. Otaku bilgisi dışında özel bir gücü veya yeteneği olmayan Shinichi, görevinin başarılı olmasını istiyorsa farklı engellerle yüzleşmek ve üstesinden gelmek zorundadır.

Gate: Jieitai Kare no Chi nite, Kaku Tatakaeri

image 7 7

Japonya’da normal bir gündür ve insanlar normal aktivitelerine devam ederken garip bir kapı açılır. Bu kapıdan tuhaf, mistik yaratıklar ve insanlara saldırıp gördükleri yerde öldüren askerler çıkar.

Bu canavarların normal hayatlarını tehdit ettiğini gören Japon Öz Savunma Kuvvetleri (JÖSK), bu tehdidi ortadan kaldırmak için yola koyulur. Ancak önce neyle karşı karşıya olduklarını bilmeleri gerekir ve bu yaratıkların geldiği dünyayı keşfetmek için portaldan geçerler. Bu gizemli ve fantastik dünyaya ulaşım, bu mangayı bir isekai yapıyor. JÖSK askerleri Itami Youji ve ekibi, modern silahları ve askeri makineleriyle bu gizemli dünyayı keşfediyor ve içinde yaşayan büyülü ve doğaüstü yaratıklarla etkileşime giriyor. Gate mangası, fütüristik kavramları ve silahları fantastik bir ortamda birleştiriyor.

Youjo Senki

image 8 6

Bu isekai manga, Tanrı’ya inanmayan Japon bir adamın etrafında dönmektedir. Bu adam ölür ve Tanya Degurechaff olarak reenkarne olur, başkalarını umursamayan ve istediğini elde etmek için herkesi ezecek acımasız bir askerdir. Bu manga, Birinci Dünya Savaşı dönemindeki Avrupa’ya benzeyen bir dünyada geçiyor. Aradaki fark, bu zaman çizgisinde savaşmak için gelişmiş askeri teknoloji ve büyünün var olmasıdır.

Youjo Senki, isekai türünün geleneksel temasını geride bıraktığı için benzersiz bir manga. Fantezi ve bilimkurgu öğelerini harmanlayarak okuyucular için ilgi çekici bir okuma haline getiriyor.

İlginizi Çekebilir:  Haikyuu!! Animesindeki En'leri Seçiyoruz!
en iyi mangalar

MyAnimeList’e Göre En İyi Mangalar

Tarihi Manhwa

Okumanız Gereken 7 Tarihi Manhwa