in ,

En İyi 10 Zindan Temalı Manhwa

En İyi 10 Zindan Temalı Manhwa

Zindan temalı Manhwalar, okuyucuları bilinmeyen canavarlar, kalıntılar ve karmaşık labirent keşiflerinin büyüleyici dünyasına davet eder. Güney Kore çizgi romanlarının popüler bir türü olan Dungeon (Zindan temalı) Manhwalar, sizi macera, tehlike ve gizem ögelerini içeren muhteşem bir maceraya çıkarır!

Dungeon Manhwa, kurgusal düşünme biçimi ve hayal gücünün sınırlarını aşan bir türdür. Okuyucularına sonsuz olasılıklar sunar. Tipik bir zindan manhwa’sının genel eklemelerinin hemen altında yer alan en çeşitli ve olağandışı kahramanları, kusursuz bir dünya inşasıyla birleştirir ve sürükleyici anlatılar sunar. Bu alt tür ile ilgilenen okuyucular için en iyi dungeon manhwalarından bazılarını sizin için derledik:

Seul İstasyonu Ölü Çağıranı

image 49
Seoul Station’s Necromancer

“Alphen” adı verilen başka bir dünyaya zorla çağrılan eski bir lise öğrencisi olan Kang Woojin, her seferinde Alphen’in yaratıklarına karşı hayatta kalma mücadelesinde hayatını riske atmaya zorlanır. Yavaşça, Woojin doğal düzene tırmanır ve yakında ölülerin hükümdarı – bir nekromanser olur.

Çağrılmasından yirmi yıl sonra Woojin sonunda Dünya’ya dönebildi, ancak dünya onun hatırladığı gibi olmadığını fark eder. Dönmeden önceki güçlerinin büyüklüğü nedeniyle, tüm yetenekleri, becerileri ve yaşı sıfırlanır. Zaten önemli değil çünkü eğer Alphen gibi zorlu bir dünyanın hükümdarı olabiliyorsa, Dünya’da da yapmaktan hiçbir şey alıkoyamaz.

Donmuş Oyuncunun Dönüşü

image 50
Return Of The Frozen Player

Tüm dünya aniden bir zindan katına dönüşür ve canavarlar her yerde ortaya çıkar. Beş yıl sonra, son zindan patronu olan Buz Kraliçesi ortaya çıkar ve Dünya yok olmanın eşiğine gelir. Ana karakter Seo Junho ve arkadaşları, Dünya’yı kurtarmak için kendilerini feda ederek onu yenmeyi başarırlar. Ancak, başarıları ağır bir bedel getirir – Seo Junho ve arkadaşları hepsi donmuş durumdadır.

Yirmi beş yıl geçer ve Junho 25 yılın sonunda uykusundan uyanır. Ne yazık ki, tüm arkadaşları hala donmuş durumdadır ve kısa sürede fedakarlıklarının boşuna olduğunu keşfeder çünkü temizlenmesi gereken dokuz zindan katı daha vardır. Şimdi meslektaşlarını buzdan kurtarmalı ve Dünya’yı kurtarma hedeflerini sürdürmelidir.

Kahramanın Dönüşü

image 51
The Hero Returns

Kim Sungbin’ın kaderi, insanlığı koruyacak, zindanların tehlikelerine ve canavarlara karşı savaşacak ve tüm insanlığın nihai yok olmasını engelleyecek en güçlü “Uyanmış” insan olmaktır. Ancak kader her zaman isteğe bağlı değildir.

Kahramanca savaşarak ve sonunda hayatını feda ederek, Sungbin hala görevini tamamlayamaz ve insanlık nihayetinde yenilgiye uğrar, ancak kaderin başka planları vardır. Başka bir şans verildiğinde, o önceki deneyiminden tüm bilgi ve güce sahip olarak yirmi yıl öncesine döner. Bu sefer başarılı olacaktır.

Oyunculuğa Dönüş

image 52
Return To Player

Bu manhwa, insan satranç taşlarıyla oynanan tanrıların oyununu konu alıyor. Bir grup tanrı, canavarlar ve özel yetenekleri içeren bir sadistik oyuna tüm insanları dönüştürmeye karar verdiğinde Dünya’da hayat canavarca bir hal alır. Sehan Kim de diğer herkes gibi oyuncu olarak bu zalim oyunun bir parçasıdır.

Sonunda insanlık düşer ve ayakta kalan tek kişi Sehan’dır. Ancak kaderin ipi, tanrıların bile şaşıracağı şekilde dönmeye devam eder. Sehan’a başka bir şans daha verilir ve oyunun başlangıcında geçmişte yeniden uyanır, ancak bu sefer kader tanrılara o kadar nazik davranmayacak. Önceki oyun deneyiminin bilgisiyle donatılan Sehan, tanrıları bile alt etmeye kararlıdır.

SSS Sınıfı İntihar Avcısı

image 53
SSS-Class Suicide Hunter

Doğaüstü yeteneklerin, becerilerin, canavarların ve zindanların norm olduğu bir dünyada, Kim Dong-ja tatmin edici bir hayat yaşamaz. Hayatın adil olmadığını düşünür ve en düşük rütbeli bir yeteneğe sahip sıradan bir insan olduğunu kabul eder.

Bir gün şans kapıyı çalar ve diğer avcıların yeteneklerini kopyalama yeteneği sağlayan yüksek seviyeli bir beceri alır, ancak iyi şeylerin hepsi gibi, çok yüksek bir bedeli olur. Kopyalama becerisini kullanmak için önce ölmek zorundadır.

Seviye Atlayamayan Oyuncu

image 54
Player That Can’t Level Up

Bir dünyada doğaüstü yeteneklerin, canavarların ve Kulelerin norm olduğu bir dünyada, uyanmak başarıya giden en kolay yol olarak kabul edilir. Bu, Kim Gigyu’nun 18 yaşında uyanmasından sonra aklına gelen aynı düşüncedir. Kule’ye girerek, eğitim aşamasını tamamlayarak ve her gün kobold öldümesine rağmen 1. seviyede kalır. Bunu beş yıl boyunca yapmasına rağmen seviyesi hiç artmaz.

Umutsuz bir durum gibi görünen bir durumda, her şey aniden değişir ve bir ‘Ego’ ile karşılaşarak egolarla bağlantı kurma yeteneği kazanır. Yeni yeteneğiyle, Kim Gigyu mantık sınırlarını zorlayan bir avcı haline gelir.

Zindan Sıfırlanması

image 55
Dungeon Reset

Zorla çağrıldığı Bilinmeyen Bir Dünya olan The Dungeon’a, ana karakter Dawoon, hayatı altüst olan bir şekilde, tehlikeli canavarlar ve yaratıklara karşı hayatta kalmak zorundadır. Ne yazık ki, sadece çağrılmasıyla zanaat becerileri kazanmış olduğundan, saldırı yetenekleri yoktur.

Kendini koruyacak bir saldırı yeteneği olmayan Dawoon, bu zindanı hayatta kalmak için yaratıcı yollar bulmak zorundadır. Ancak, oyundaki hatalı bir sıfırlamayı hayatta kalmayı başararak atlatır ve bunun sonucunda sistemdee bir hata olur ve tuhaf ama yardımcı olabilecek beceriler kazanır. Artık dungeon sisteminin kurallarına bağlı olmayan Dawoon, bu cehennem gibi gerçeklikte hayatta kalmayı umabilir.

Lahit Akıncısı Kralı

image 56
Tomb Raider King

Lahitler, ansızın dünya genelinde belirmeye başladı, birbiri ardına. Bu tarihi lahitlerde ve antik kalıntılarda hayal edilemez güç sağlayan eşyalar bulunur ve bu eşyaların varlığıyla birlikte, ya kişisel kullanım için ya da başka biri adına bu eşyalara ulaşmak için kendini tehlikeye atan insanlar bulunur.

Joo-Heon Suh da bu insanlardan biridir. Aynı zamanda büyük bir şirket için çalışan bir lahitler keşifçisi olan Joo-Heon, uzun bir keşif ve eşya bulma sürecinin ardından, işvereni tarafından ihanete uğrayarak kötü bir sona gelir. Birdenbire, lahitler ortaya çıkmadan önceki on beş yıl öncesine uyanır. Önceki yaşamından edindiği tüm bilgi ve deneyimle, dünyanın gördüğü en iyi lahit akıncısı olacak ve intikamını alacaktır.

Son Seviye Çaylak

image 57
Solo Max Level Newbie

Bir oyun yayıncısı olan Kang Jinhyuk, İmtihan Kulesi adlı imkansız oyunu tamamlamaya çalışarak on bir yılını harcar. Saatlerce, hatta günlerce oynayarak ve yayın yaparak, böyle bir oyunu oynamanın akıl sağlığı üzerindeki mantığını sorgular ve bırakmaya karar verir.

Bırakmak üzereyken, İmtihan Kulesi gerçekte belirir ve insanlığın varoluşunu tehdit eder. Bir kez oyunu tamamlamış bir oyuncu olarak, Jinhyuk bir kez daha yapmak için harekete geçer, ancak bu sefer hayatını riske atmak zorunda kalacaktır.

Yalnız Yükseliş

image 58
Solo Leveling

Canavar ve insanların dünyası birbirine bağlıdır, bazı insanlar bu canavarları avlamak için yetenek kazanır ve Avcı olarak adlandırılırlar. Yalnız Yükseliş adlı serimizin ana karakteri olan Jinwoo’yu konu alır, ailesine bakmak için zindan baskınlarında sıradan işler üstlenen en düşük rütbeli ve en güçsüz olan adlandırılan Jinwoo’nun yaşamını anlatır.

Geçitlerden birinde, hayatı tamamen değişir. Normalden daha kolay olması gereken bir baskın, Jinwoo’nun gözleri önünde bütün parti üyelerinin katledildiği bir korku gösterisine dönüşür. Ölümün eşiğinde olmasına rağmen, Jinwoo mucizevi bir şekilde hayatta kalır ve sadece kendisinin kullanabileceği gizemli bir sistem güçlenmesiyle uyanır. Jinwoo kısa sürede bu yeni güçle en zayıfın bile güçlenebileceğini keşfeder.

İlginizi Çekebilir:  Jujutsu Kaisen Cilt 26, Gojo'nun Dirilişi Hakkında İpuçları Veriyor

Bir yanıt yazın

Omiyage

Omiyage: Japon Hediye Kültürünün Derinlemesine İncelenmesi

Ojigi

Ojigi: Japon Geleneksel Selamlaşma Sanatı