in ,

30 Yıl Sonra, G Gundam Anime Yönetmeni Yepyeni Bir Hikaye Yazmak İçin Geri Dönüyor

G Gundam Geri Geliyor!

Mobile Fighter G Gundam’ın 1994’teki prömiyerinden 30 yıl sonra, animenin yönetmeni Yasuhiro Imagawa, serinin hikayesini 2024’te devam ettirmek için geri dönüyor.

Oricon, Imagawa’nın Mobile Fighter G Gundam’ın hikayesini 2024’te yayınlanacak yeni bir yan hikaye ile devam edeceğini bildirdi. Yan hikaye bu yaz G Gundam resmi sitesinde yayınlanacak ve hayranlar en son görseli ve çok heyecanlı bir Yönetmen Imagawa’nın yorumunu aşağıda bulabilecekler.

image 12 jpg

Imagawa şöyle dedi: “Doğunun Yenilmezi” [Shuji Kurosu] uzun zaman önce öldü… Yapmadığım şeyler vardı, görmezden geldiğim şeyler… Bunlar son 30 yıldır kafamın içindeydi.” Gundam senaryo hikayesini yazmak için artan bir his duyduğunu anlatarak, “Ellerim kızgın bir şekilde yandı ve sonunda duvarı yumruklayıp dış dünyaya girdiler! Kim kiminle dövüşecek ve ne tür bir dövüş başlayacak? Zil çalmadan önce biraz daha zaman var!”

Gundam hayranları geçtiğimiz ay G Gundam için yeni bir anime projesinin duyurulmasının ardından şok oldu. Serinin kahramanı Domon Kasshu’yu seslendiren Tomokazu Seki, yeni bir hikayeyle dalga geçti ve isimsiz bir karakter için yeni sanat eserlerini tanıttı. Birçok kişi bir anime beklerken ve umarken, yeni bir yan hikaye hala G Gundam’ın dövüş sanatları destanının eski ve yeni hayranlara hitap etmeye devam ettiği anlamına geliyor.

image 1 7 jpg

Mobile Suit Gundam: Silver Phantom adlı VR filmi, geçtiğimiz ay ilk fragmanını yayınlayarak serinin gelecek filmlerine katıldı. İkonik animatör ve karakter tasarımcısı Akira Yasuda (nam-ı diğer Akiman) da Gundam’ın yaratıcısı Yoshiyuki Tomino ile yeni bir çalışmada yeniden bir araya geleceğini yoğun bir şekilde dile getiriyordu. İkilinin önceki ekip çalışmaları arasında Turn A Gundam ve Gundam Reconguista in G yer alıyor.

Crunchyroll Mobile Fighter G Gundam’ı yayınlıyor ve seriyi tanımlıyor: “Gundam Fight turnuvasının zamanı geldi! Her ülke, anavatanları için güç ve zafer kazanma umuduyla bu prestijli turnuva için Dünya’ya bir Gundam gönderiyor! Ancak bu kez, sahnenin arkasında gizlenen görünmeyen bir kötülük var. Neo Japonya’nın isteksiz Savaşçısı Domon Kasshu, bu kötülüğü ortaya çıkarmaya ve ailesinin adını temize çıkarmaya kararlı! Zirve mücadelesi şimdi başlıyor!”

Kaynak: Oricon

İlginizi Çekebilir:  House of Lee: Bruce Lee'nin Anime Versiyonu!
En İyi Araba ve Yarış Animeleri

En İyi Araba ve Yarış Animeleri, Sıralı

Mushoku Tensei: Rudeus Greyrat’ın En Önemli 10 Karakter Gelişimi Anı

Mushoku Tensei: Rudeus Greyrat’ın En Önemli 10 Karakter Gelişimi Anı