in ,

Garouden Novelinin Anime Uyarlaması Netflix’te!

Garouden: The Way of the Lone Wolf

Netflix uyarlaması olarak çıkacak Garouden: The Way of the Lone Wolf‘un 23 Mayıs’tan itibaren dünya çapında yayınlanacağı duyuruldu. Baku Yumemakura’nın Garouden adlı romanından (novel) uyarlanan bu tamamen yeni animede orijinal hikayenin kahramanı Bunshichi Tanba’nın rakiplerinden biri olan Juso Fujimaki yer alıyor.

image 2 7 jpg

Geçmişinden kaçmak için kuzeyde sürgünde dolaşan Fujimaki Juso, yasadışı bir turnuvaya katılmaya zorlanır ve güçlü dövüş sanatçılarıyla ölümcül bir dövüşe gönderilir. En güçlüsü olarak kabul edilen Takemiya-ryu adlı bir dövüş sanatını kullanan Fujimaki, güçlü adamların ilgisini çeker ve intikam almaya yeminli bir dedektif onun peşine düşer. Karanlık geçmişiyle tüm gücüyle yüzleşen Fujimaki Juso, rakip dövüş sanatçılarıyla savaşırken içindeki canavarla da yüzleşir. Dünyanın en güçlü dövüşçüsü kim?

YouTube video
Garouden Fragman

Ana karakter Fujimaki Juso’yu canlandıran Ryota Takeuchi’nin yanı sıra oyuncu kadrosunda Toru Inada, Shunsuke Takeuchi, Butaro Nishi, Tetsuaki Genda, Aya Endo, Yoshiaki Suzuki, Hidenobu Kiuchi, Junya Enoki, Yoshimasa Hosoya, Junichi Suwabe, Kenjiro Tsuda, Shiro Saito, Makiki Izawa, Yume Miyamoto, Yuko Kaita yer alıyor. Yönetmenliğini ID: INVADED ve Rust Eater Bisco’da çalışmış olan Atsushi Ikaritani üstlenirken, animasyon yapımcılığını Good Night World ve Thermae Romae Novae’de çalışmış olan NAZ üstleniyor.

Boks, karate, Brezilya jiu-jitsu, güreş ve sumo gibi çeşitli dövüş sanatları kullanılarak gerçekleştirilen yasa dışı yeraltı turnuvalarının aksiyon sahnelerine güç ve gerçekçilik katmak için filmde, gerçek dövüşçülerin hareketlerinin filme alındığı ve animasyonun içine çizildiği bir teknik kullanılıyor.

Aksiyon sahneleri Takezo, Koki, Roberto Satoshi de Souza (Bonsai Jiujitsu), Murilo Takeshi de Souza (Bonsai Jiujitsu), Rei Tsuruya (THE BLACKBELT JAPAN), Takeru Uchida (THE BLACKBELT JAPAN), Shimon Kagiyama ve Fumi Aizawa. Filmin en önemli özelliği, en güçlü aksiyona sahip en iyi animasyon olması.

İlginizi Çekebilir:  Blue Lock: Yayın Tarihi, Konusu ve Bilmeniz Gerekenler

Kaynak: Oricon

En İyi Retro Romantizm Animeleri!

En İyi 10 Nostaljik Retro Romantizm Animesi

Zorbalık Hakkında En İyi 10 Manhwa

Zorbalık Hakkında En İyi 10 Manhwa