in ,

Jujutsu Kaisen: Gege Akutami Manga’nın Finaline Dair İpuçları Veriyor

Jujutsu Kaisen Finali Açıklandı!

Jujutsu Kaisen son birkaç yıldır gümbür gümbür bir şekilde yayınlanıyor ve devam etmekte olan Culling Game Arc’ı manga sektöründe tahtını korumakta kararlı. Hikaye, hayranlarca harika bir şekilde ilerliyor ve her geçen bölümle, zaten harika olan JJK dünyasına daha fazla entrika ekleniyor.

Hayranlar JJK‘nın ne zaman sona ereceğini merak ediyor ve onca şeyin cevapsız halde olması bir yandan, serinin şuan keyif verici bir şekilde ilerlemesine rağmen yazarın seriyi bitirme ihtimali diğer bir yandan hayranları korkutuyor. Bir süre önce,  JJK‘nın yazarı, manganın finali hakkındaki planlarını açıkladı. Manganın artık sona yaklaştığı açık olsa da, görünen o ki JJK şu an için hala devam edecek.

Jujutsu Kaisen’de Şu an Neler Oluyor?

Jujutsu Kaisen

JJK serisi şu anda Culling Game Arc’ını okuyuculara sunuyor. Bu arc uzun bir süre önce başladı ve hayranlar arasında büyük fikir ayrılıklarına neden oldu. Hikaye yazımı açısından bu, Gege’nin yazdığı en zayıf JJK arc’larından biri olabilir. Bu da hayranların hikayenin kalitesindeki düşüşten şikayet etmesine sebep oldu. Ne var ki, dövüş ve aksiyon açısından bu arc kesinlikle tam puanı hak ediyor. JJK serisi ilk çıktığı vakitten bu yana, okuyucuları mangaya kilitlercesine sürükleyiciliğini korudu ve Culling Game Arc’ı, tüm hikayedeki en iyi çatışmalardan bazıları ile okuyucuları karşılıyor.

Culling Game, seriyi finaline ulaştırmak için yazılmış bir arc. Güçlü karakterlerin ölmesi ve en güçlü kötülerin de doğrudan olay örgüsüne dahil olmasıyla, hikaye şimdiden sona ermeye yakınmış gibi hissettiriyor. Örneğin, hayranlar Gojo ve Sukuna‘nın Culling Game Arc’ta savaştığını gördü ve bunun sadece hikayenin finalinde olması muhtemel bir şey olduğu açıkça ortada. Üstüne üstlük, Sukuna reenkarne olmuş haline geri döndü ve dahası, yakın zamanda Kenjaku’nun da Yuta tarafından kellesi kesildi. JJK’nın başlıca kötüleri artık doğrudan dövüşe dahil oldular ve görünen o ki Culling Game etkinliği onların da başına bela olacak. Bu da Jujutsu Kaisen’in doruk noktasında olduğunu ve hayranların hem heyecanlandığını hem de endişelendiğini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir:  Netflix’in Yeni Anime Serisi Super Crooks’un Fragmanı ve Çıkış Tarihi!

Gege Akutami Manga’nın Sonunda

Jujutsu Kaisen

Bir süredir JJK’nın sona ereceğine dair söylentiler vardı. Hatta bazıları, hikayenin 2023 yılında sona ereceğine dair söylentiler bile yayıyorlardı. Hayranlar JJK’nin yakın zamanda sona ermeyeceğinden ve manganın kesinlikle 2024’e ve hatta muhtemelen sonrasına da kadar devam edeceğinden emin olsunlar. Gerçek şu ki, JJK’da hala çözülmesi gereken pek çok yarım kalmış olay var ve hikaye öyle birkaç bölüm içinde basitçe bitirilebilecek aşamaya ulaşmadı. Manganın 2023 yılında sona ereceğine dair güçlü söylentiler olsa da, yazarın mangayı bitirme planını şu ya da bu nedenle ertelediği görülüyor. Manga yakın zamanda sona ermeyecek, bunun yerine finale doğru adım adım ilerlemeye devam edecek.

Yazar daha önce JJK’nın son aşamasına geldiğini ancak bunun manganın sona ereceği anlamına gelmediğini açıklamıştı. Bu, sonun başlangıcının nihayet başladığı ama sonun hala oldukça uzakta olduğu anlamına geliyor. Bu, hayranların JJK nihayet sona ermeden önce hikayedeki birçok inanılmaz anın yanı sıra harika dövüşlerin tadını çıkaracakları anlamına geliyor. Başka bir deyişle, bu durum JJK’nın anlık olarak “Final bölümlerinde olduğunu ve bu kısmın sonunda hikayeyi finaline taşıyacak birkaç arc’tan oluşabileceği anlamına gelebilir.

Culling Game’den Sonra Bizleri Neler Bekliyor?

Jujutsu Kaisen

JJK’nın Culling Game bölümleri şu anda yayında. Bilmeyenler için, Culling Game etkinliğini başlatan densiz Kenjaku’dan başkası değil. Serinin en başından beri bunu hep planlamıştı. Kenjaku’nun, JJK dünyasında işlenmiş çoğu büyük kötülüğün arkasında parmağı vardır. Kenjaku’nun Gojo‘yu mühürlemeye karar vermesi ve bunu Shibuya’da başarıyla gerçekleştirmesi hem hayranları hem de serinin karakterlerini derinden etkilemişti. Akabinde, Mahito’nun güçlerini ele geçirmeyi hedefledi ve bunu başardığında, Culling Game’i başlatmak için planlarını devreye soktu.

Culling Game başladığından beri, hem modern hem de kadim birçok büyücü birbiriyle karşı karşıya geldi. Hayranla, en güçlülerinden bazılarının yeniden ortaya çıktığını gördü ve aynı zamanda en soluk kesen dövüşler de bu bölümde yer aldı.

Kenjaku’nun nihai amacı, Tengen ile Japonya nüfusunun tamamı arasında bir birleşme gerçekleşmesi için yeterli lanetli enerjiyi üretmektir. Kenjaku, daha üst bir varlık düzeni kurmak ve büyücülüğün altın çağınu geri getirmek istemektedir. Bu plan oldukça ciddi görünüyor ve hayranlar için hikayenin ana karakterleri tarafından durdurulması gerektiği apaçık ortada. Culling Game bölümlerinde kötü karakterlerin birçok savaştan galip çıktığını görmüş olsak da, ecelleriyle karşılaşıp karşılaşmayacaklarını göreceğiz. Ne olursa olsun, Culling Game Arc’ı muhtemelen JJK’nın finali olmayacak.

Hikayenin üçüncü ve son kısmının bu arc’tan sonra başlayacağını görmemiz mümkün ki bu da hikayenin büyük olasılıkla sona ereceği zaman olacak. Gerçek şu ki, ana karakterlerin hala yapmaları gereken çok şey var. Henüz güçlerinin zirvesinde değiller ve zirvenin yakınlarında da pek gözükmüyorlar. Bu nedenle, Kenjaku’nun uğursuz planı durdurulduktan sonra final için bir arc daha yayınlanması muhtemel görünüyor.

Jujutsu Kaisen Ne Zaman Bitecek?

image 33

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, hayranlar JJK’nın yakın zamanda bitmeyeceği sonucuna varabilir. Manganın 2024’ün sonuna doğru sona ermesi gibi küçük bir ihtimal olsa da, bu bile pek olası görünmüyor. Manga için uygun bir bitiş tarihi 2025’in ortalarında veya yıl sonuna doğru bir yerde olacaktır, çünkü hikayenin hayranları tatmin edecek bir şekilde tamamlanabilmesi için çözülmesi gereken çok sayıda yarım kalmış olay var. Hayranların isteyeceği son şey, hikayenin ele alınması gereken pek çok konu varken tatmin edici olmayan bir şekilde bitmesi. Görünüşe göre mangaka’mız da bunun farkında ve mangasının sonunu ertelemesinin en büyük nedenlerinden biri de bu olabilir.

Şunu da unutmamak gerekir ki mangakalar genellikle hikayelerini ne zaman bitireceklerini hesaplamakta pek iyi değillerdir ve çoğu zaman ne kadar çok çizerlerse, hikayelerinin daha anlamlı olması ve hayranlara ikna edici açıklamalar sunabilmeleri için daha fazla ayrıntı eklemeleri gerektiğini fark ederler. Jujutsu Kaisen sona yaklaşmış olsa da gelecek yıl da sona ermeyecek ve hayranlar, bu fantastik mangada inanılmaz dövüşler devam edeceğinden rahat bir nefes alamayacaklar.

Bir yanıt yazın

Aşk Animeleri

Sevgiliyle İzlenebilecek Aşk Animeleri

Çalışma Kültürü

Japonların Çalışma Kültürünü Anlatan 5 Manga Önerisi