in ,

Gelmiş Geçmiş En İyi Anime Açılış Şarkıları

Bu anime openingleri (şarkıları) o kadar ikonik ki dinleyen her anime fanı saniyesinde hangisi olduğunu anlayabilir.

Şarkılar genellikle animelere hayat katar, özellikle de açılış şarkıları. Bu bir buçuk dakikalık müzik şölenleri animeye seyircileri gazlar. Ve bazen animasyon kalite ve tempo açısından diğer açılışları geride bırakan açılışlar ortaya çıkıyor.

Her mevsimde bir sürü anime openingi (açılış şarkısı) yayınlanıyor ve bu şarkılar o animelerin parlamasında yardımcı oluyor. İnsanların binlerce opsiyonu var peki en iyi açılış şarkıları hangileri?

Go Exceed!! (Ace Of Diamond)

Ace Of Diamond
Ace Of Diamond

Ace Of Diamond açılış şarkılarında gerçekten başarılı. GLAY’in “Heroes” ve “Sora ga Aozora de Aru Tame ni” şarkıları ikinci sezonu çok iyi yansıtan harika şarkılar. Fakat, bu şarkının yanında pek parlayamıyorlar. Tom-H@ck Masayoshi Oishi’nin “Go Exceed!!” şarkısı ilk sezonda kullanılıyor. Bu pop rock şarkısı bağımlılık yapıcı derecede ve inanılmaz bir momentuma sahip.

Şarkının yanında animasyonu biraz sönük kalıyor çünkü açılış şarkısı animasyonu sadece karakterleri gösteriyor.

Go!!! (Naruto)

Anime Opening
Naruto

Açılış şarkıları açısından Naruto‘nun eline asla su dökülmez. Boruto‘nun bazı şarkıları kolay unutulabilir şarkılar olsa da yine de shonen animeler arasında iyi diyebileceğimiz açılış şarkıları Naruto ailesinden geliyor. Aralarından bir tane seçmek zor olsa dahi FLOW’un “Go!!!” şarkısı en iyilerden demek kolay.

Naruto’da bu açılış şarkısında kullanılan animasyondan daha iyileri var diyebiliriz fakat hareketli ve enerjik olan bu şarkının, manga tarzı çizilmiş ve zekice hazırlanmış videosu karakterleri çok iyi kullanıyor.

Paradise Alien (Gintama)

Anime Opening
Gintama

400 bölüme yakınlık yayın süresi boyunca Gintama birden fazla harika açılış şarkısı yayınladı. OKAMOTO’nun “Beautiful Days” ve DOES’ın “KNOW KNOW KNOW” bu yazımızdaki sıralamayı alt üst edebilirdi fakat birini seçmemiz gerekirse Tv drama’nın “Paradise Alien” şarkısı bu listeye uygun diyebiliriz. Animenin ikinci sezonunun açılış şarkısı olan bu şarkı, kaotik mizah tipini ve animenin derinliğini çok güzel yansıtıyor.

Gintama’nın en eğlenceli karakterlerini sunan klip ise gerçekten en keyifli açılış kliplerinden biri. Anime meta yapmayı sevdiğinden dolayı 224’üncü bölümde karakterler açılış şarkısı sırasında ufak bir kaza yaşıyorlar ve ortaya tatlı görüntüler çıkıyor.

Flag Wo Tatero (March Comes In Like A Lion)

Anime Opening
March Comes In Like A Lion

March Comes In Like A Lion, Kawamoto kardeşlerle tanışan yalnız bir shogi oyuncusu olan Rei Kiriyamayı anlatıyor. Hem yaşamdan kesitler hem de inanılmaz bir dram hikayesi olan; heyecanlı, kalp kıran, inanılmaz yoğun ve komik bir anime. YUKI’nin “Flag wo Tatero” ikinci sezona güneş gibi açıyor ve inanılmaz farklı duygular yaşatıyor.

Diğer anime açılışlarının yanında hafif sönük kalsa da bu J-pop şarkısı mükemmel ötesi video ile beraber pek çok duyguyu bir araya getiriyor. Şarkının sözleri de March Comes In Like a Lion’a çok uyduğundan dolayı harika bir seçim diyebiliriz.

Gotta Catch ‘Em All (Pokemon)

Anime Opening
Pokemon

Nostalji çok güçlü bir silah olabilir, o güç şarkının bu sıralamayı kazanmasında büyük rol oynadı. Japonyada Pokemon yayınlanırken Rika Matsumoto’nun “Mezase Pokemon Master” şarkısı kullanıldı. Ama farklı dilde izleyen her seyirci bu “Gotta Catch ‘Em All” şarkısıyla karşılaştı. Çocukluğu 2000’lerde geçmiş herkes bu şarkıyı duyduğunda bir nostaljik hissedecektir.

Kompozisyon açısından şarkı ve sözleri çok sade. Bu kötü bir eleştiri değil, “Gotta Catch ‘Em All” dinledikten sonra dile yapışan türden bir şarkı. Branding açısından da bu şarkı için müthiş diyebiliriz.

Hangimiz bu anime openingini küçükken mırıldanmadık?

Home (Fruits Basket)

Anime Opening
Fruits Basket

Fruits Basket 2019da yeniden canlandığında birinci sezondaki “Again” şarkısı ve “Chime” çitayı çok yukarıda tutuyordu. İkinci sezonun “Prism” ve “Home” şarkıları durumları değiştirdi. Bu saydığımız şarkıların hepsi için saatlerce tartışılabilir fakat şu an birini seçmek zorunda kaldığımız için “Home” şarkısını listemize ekledik.

En iyi anime openinglerinin çoğu ya çok hızlı ya da orkestra tarzı başyapıt oluyor. Ama “Home” harika vokallere ve pozitif tonlara sahip. Şarkının teması insanı kucaklayıp içten bir gülüş atıyor dinleyene.

Chitty Chitty Bang Bang (Paripi Koumei!)

Anime Opening
Paripi Koumei!

2022 bahar mevsiminin en iyi anime openingi aynı zamanda gelmiş geçmiş en iyi açılış şarkılarından biri. Paripi Koumei’nin Chitty Chitty Bang Bang şarkısı çok fena bir parça. Anime zaten müzikle alakalı olduğundan dolayı açılış şarkısının bu kadar iyi olması insanı şaşırtmıyor.

Şarkının videosu hem enerjik hem de yüksek tempo olduğundan dolayı animenin o hoş yönünü çok iyi yansıtıyor. Anime’nin hikayesi Çin strateji uzmanının Tokyo’da yeniden doğması etrafında döndüğünden epey tuhaf bir teması var diyebiliriz. Paripi Koumei! 2022 bahar döneminin en güzel sürprizlerinden biriydi ve açılış şarkısıyla beraber her bölüm enerjik başladı.

Mathemagics (Owarimonogatari)

Anime Opening
Owarimonogatari

Shaft’ın Monogatari serisine baktığımız zaman pek çok açılış şarkısı harika müzik ve görsel şölen sunuyor. Kaori Mizuhashi’nin “Dark Cherry Mystery” şarkısı, Chiwa Saito ve Shinichiro Miki’nin “Kogarashi Sentiment” şarkısı ve Chiwa Saito’nun “Staple Stable” şarkısı verebileceğimiz en ufak örnekler. En iyisi hangisi derseniz, kişisel zevkinize göre değişir.

Bu yazımızda “Mathemagics” şarkısına yer vermemizin sebebi ise monogatari serisini en iyi onun temsil ettiğini düşünmemiz. Şarkı tek başına da güçlü, kaliteli vokalleri ve yüksek bir temposu var fakat çitayı arşa çıkaran şey animasyonlar oluyor. Shaft, konu sunum olduğu sürece hiç elini korkak alıştırmıyor ve açılış şarkılarında da bunu görebiliyoruz.

Connect (Puella Magi Madoka Magica)

Anime Opening
Puella Magi Madoka Magica

Puella Magi Madoka Magica gibi bu Claris’in “Connect” şarkısı da birkaç bölüm geçene kadar ne kadar güzel olduğunu göstermiyor. İlk başta açılış şarkısı vasat üstü bir temada gidiyor, güzel bir şarkı ama gelmiş geçmiş en iyilerden değil. Fakat Madoga Magica maskesini çıkarınca ve her şey mutludan vahşete dönünce açılış şarkısı bir anda enerjikten kasvetliye dönüyor. Şarkıda gösterilen dünya aslında karakterlerin düşlerinden başka bir şey değil.

“Connect”in sözleri de aynı zamanda animedeki temaları yansıtıyor. Daha basit bakmak gerekirse açılış şarkısı saflığıyla seyircileri daha rahat bir atmosfere hazırlıyor sonrasında gelecek acıları tahmin ettirmiyor.

Northern Lights (Shaman King)

Anime Opening
Shaman King

2021’de Shaman King’in remake’i çıktığından insanlar serinin ilk açılış şarkısı olan “Over Soul”u hatırladı. Ama bu seriyi temsil edecek bir şarkı varsa o da Megumi Hayashibara’dan “Northern Lights” şarkısıdır. “Over Soul” Yoh Asakura ve arkadaşlarının hikayesine bizi gazladıktan sonra “Northern Lights” bunu bir neticeye vardırdı.

Şaman savaşlarının ikinci rauntunda gelen “Northern Lights” karakterlerin kapasitesini gösterdi. Yoh ve arkadaşları Oversoul formlarını tamamladılar ve Johan Fasut VIII ve Chocolove McDonell ile tam kadro oldular.

Love Dramatic (Kaguya-sama: Love Is War)

Anime Opening
Kaguya-sama: Love Is War

Masayuki Suzuki, Kaguya-Sam: Love is War’ın tüm açılış şarkılarını yaptı. Öncekilerinin yanında biraz daha geride kalsa da üçüncü sezonun “GIRI GIRI” şarkısı animenin romantik ve drama temalarına kaymasını güzel yansıtıyor. İkinci sezondaki “DADDY! DADDY! DO!” ise her atlandığında insana bir şey kaybetmiş gibi hissettirecek tarzda bir açılış şarkısı.

Birinci Sezonun “Love Dramatic” şarkısı ise hem serinin en ikonik şarkısı hem de insanın ağzına dolanıyor. Bu şarkının videosu hem yaratıcı hem renkli hem de cıvıl cıvıl. Böylelikle ilk sezondaki o heyecanlı temayı yansıtıyor. Kaguya’nın en zayıf sezonu ilk sezon diyenler olsa dahi açılış şarkısı için aynısını diyemezler.

This Game (No Game, No Life)

image 11
No Game, No Life

Madhouse’un No Game No Life’ı sadece bir sezon sürmüş olsa da bu isekai anime az ve öz bölüme sahip kaliteli bir animeydi. Konomi Suzuki’nin “This Game” şarkısı için de aynısını diyebiliriz.

Muzikal açıdan şarkı harika bir piyano melodisiyle başlıyor ve sonrasında duygusal ama enerjik bir pop-rock yapısına kayıyor. Madhouse, Suzuki ile birleşince müthiş bir animasyon ve harika dokunuşlar yapmış. Ve bu anime openingi tam sizler için yapılmış.

Hacking To The Gate (Steins;Gate)

Anime Opening
Steins;Gate

Zaman yolculuğu temasında bir bilim kurgu animesi arayanlar kesinlikle Steins;Gate size göre. Bu çizgi romanın anime adaptasyonunda deli bilim adamı Okabe Rintarou ve arkadaşları zamanda geriye mesaj göndermenin bir yolunu bulurlar. Fakat, bu gizem ile yapılan bazı deneyler sonucunda Okabe ve arkadaşları doğanın dengesini tehikeye sokar.

Kanaka İto’nun “Hacking To The Gate” bütün bu hisleri bir açılış şarkısında vurguluyor. Kasvetli fakat yüksek tempo başlayan şarkı mono krom görsellerle beraber Okabe’nin geçmesi gereken güç duvarını seyircilere adeta yaşatıyor.

Stand Proud (JoJo’s Bizarre Adventure: Stardust Crusaders)

Anime Opening
JoJo’s Bizarre Adventure: Stardust Crusaders

JoJo’s Bizarre Adventure, açılış şarkılarında genellikle başarılı. Part 1’in “Sono Chi No Sadame” şarkısı mükemmeldi, Part 2’nin “Bloody Stream” ve Part 5’in “Fighting Gold” şarkısını da es geçemeyiz. Bu şarkıların hepsini listeye alabilirdik fakat adil olsun diye sadece Part 3’ün “Stand Proud” şarkısını ekliyoruz.

Jin Hashimoto’nun elinden çıkan bu şarkı ikonik seriyi 90 saniyeye harika sığdırıyor. Anime openingindeki görseller hem fantastik hem de evrensel değere sahip.

Ignited (Gundam SEED Destiny)

Anime Opening
Gundam SEED Destiny

Gundam serisi Mobil araçları tanıtan bir açılış videosu olmadan asla olmaz. Normal’de SEED anime gayet beklentiyi karşılıyor olsa da T.M Revolution’un “IGNITED” şarkısı Gundam SEED Destiny serisinin harikalığını çok iyi yansıttı.

Diğer SEED Destiny şarkılarının aksına “Ignited” yeni veya eski fanları kendine çekmek için bir çaba harcamıyor. Şarkı genel olarak İmpulse Gundam’ı ve yeni kötüleri ve kahramanları yansıtıyor.

Just Fly Away (Gundam Build Fighters Try)

Anime Opening
Gundam Build Fighters Try

Gundam Build Fighters Try belki de Gunpla sahibi herkesi tatmin etti. Bu seride Gunpla yapan kişiler Gunpla Savaşlarına katılıyor. Ana karakter Kamiki Sekai ve arkadaşları Gunpla Savaşları Dünya Şampiyonasını kazanmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyor.

İkinci açılış şarkısı EDGE of life’ın “Just Fly Away” şarkısı serinin enerjisini çok güzel yakalıyor. Bu aksiyon dolu tempolu açılış şarkısı Sekai ve Try-Burning Gundam sahneleriyle seyircileri ekrana kitliyor. Dahası, bu açılış şarkısı anime ilerledikçe değişen açılış şarkılarından biri.

Wild Drive (Yu-Gi-Oh! Duel Monsters)

Anime Opening
Yu-Gi-Oh! Duel Monsters

Yu-Gi-Oh! Duel Monsters’ın her hayranı bilir ki Savaş Şehri Finalleri en iyi arc’lardan biriydi. Seto Kaiba’nın ikonik Savaş Gemisi ve ikiz kalelerde geçen bu finaller Yugi seto ve Yami Marik’in Mısırlı Tanrı Kartlarını kullandığı harika bir bölümdü. Masato Nago’nun “Wild Drive” anime’nin üçüncü açılış şarkısıydı ve arc’ın gerilimini çok güzel yakalamıştı.

Bu açılış şarkısı en önemli karakterleri ve canavarları gösteren bir şarkıydı. Daha önemlisi üç Mısırlı Tanrıyı ve sahipleri Yugi, Kaiba, Obelisk Marik ve Slifer’ı tanıtıyordu.

Kaikai Kitan (Jujutsu Kaisen)

Anime Opening
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen’in açılış şarkısı Eve’nin “Kaikai Kitan” şarkısı. Bu dile takılan ve enerjitik şarkı sözlerin koyu temasını gizleyerek karanlığa bir göz kırpıyor.

İlk başta rastgele karakterleri gösteriyor gibi gelse de sonralarında daha yoğun ve göz kamaştırıcı bir hal alıyor. Anime dışında da dinlenebilecek bir şarkı “Kaikai Kitan”

Battlecry (Samurai Champloo)

Anime Opening
Samurai Champloo

Shinichiro Watanabe’nin animesi güzel müzik olmadan olmaz. Kidson the Slope, Space Dandy ve Carole and Tuesday çıtayı yukarıya taşımış olsa da ikonik “Battlecry” şarkısını geçemezler.

Anime Edo bölümünde geçtiğinde hip-hop şarkısı çok iyi uymuş. “Battlecry” bu kültür birleşmesini unutulmaz bir melodi ile arşa çıkarmış.

Jiyuu no Tsubasa (Attack On Titan)

Anime Opening
Attack On Titan

Yiğidi öldür hakkını yeme, Attack on Titan şarkı konusunda çok kararlı ilerliyor. Dördüncü sezonun “My War” şarkısı gibi polarize edici şarkıları bile harika.

Aralarından bir tanesini seçmek çok zor olsa dahi birinci sezonun “Jiyuu no Tsubasa” şarkısını uygun gördük. Linked Horizon’un bu şarkısı açılış videosu da çok uyumlu.

Take It! Sailor Clothes (Lucky Star)

Anime Opening
Lucky Star

Önemli bir yaşamdan kesitler animesi Lucky Star tatlı liseli kızların neşeli hayatıyla bir yolculuğa çıkarıyor. Anime yavaş ilerleyen ve rahatlatıcı olsa da açılış şarkısı bazılarını ayağa kaldırıp dans ettirebilecek derecede hareketli. şarkı dans hareketlerini gösteriyor dahi!

The Melancholy of Haruhi Suzumiya’nın “Sunny, Sunny Happiness” kapanış şarkısı kadar dans ettirici olmasa da “Take it! Sailor Clothes” baş edebilecek kadar iyi.

Flyers (Death Parade)

Anime Opening
Death Parade

BRADIO’nun “Flyers” şarkısı Death Parade’in temasına uymuyor. Mahşerde geçen anime Decim adında ölü ruhların başlarına ne geleceğini belirleyen bir barmendir. Bölümler gerilimli ve genellikle trajik hikayeler içeriyor. Yani pek sevgi dolu bir anime değil.

“Flyers” yüksek tempo bir pop şarkısı ve komedi içeren bir videoya sahip. Bu ton farkına rağmen “Flyers” o kadar iyi bir şarkı ki listeden uzak tutamadık.

My Dearest (Guilty Crown)

Anime Opening
Guilty Crown

Okurlarımız Guilty Crown ve hikayesi hakkında yorumlara sahip olabilir fakat bu şarkı hakkında pek tartışılamaz. 2010’ların en popüler açılış şarkılarından biri olan Supercell’in “My Dearest” şarkısı Guilty Crown’a cuk oturuyor.

Anime opening kısmında ise animenin duygusal tarafları da ön plana çıkıyor. Supercell’in “My Dearest” tatlı bir melodi ile başlayıp ritmik piyano ile devam ediyor. Ve bir bakıyorsunuz ki şarkı patlamış ve şarkıyı söylemeye başlamışsınız.

Fly High!! (Haikyuu!!)

Anime Opening
Haikyuu!!

Haikyuu!!’nun açılış şarkıları hep güzel olduğundan dolayı bu listeye pek çoğunu dahil edebilirdik. Bu sportif animeyi en güzel yansıtan müzik çalışmasını ise Burnout Syndromes’un “Fly High!!” şarkısı olarak gördük. İkinci sezonun açılış şarkısı karakterlerin enerjisi ile seyircilerin enerjisini birleştiriyor.

Şarkı aşırı olağan üstü olmasa dahi videosu karakterleri çok güzel ön plana çıkarıyor ve listemizde yerini buluyor.

Moonlight Densetsu (Sailor Moon)

Anime Opening
Sailor Moon

Sailor Moon, Sailor Moon ve arkadaşları Sailor Senshi’nin dünyayı kurtarma ve okullarında başarılı olma hikayesini anlatıyor. Ve böyle bir uğraşı yansıtmanın en güzel yolu da gizemli ama neşeli olan DALI’nin şarkısı “Moonlight Densetsu”.

Anime opening melodisi ve ilerleyişi, nostalji arayışındaki herkese önerilir.

Colors (Code Geass)

Anime Opening
Code Geass

Code Geass’da Lelouch insanları kontrol etme Geass’ını kazanır. Bununla beraber Yüce Britanya İmparatorluğunun ihtilalini başlatır. Bir mecha shonen animesi olmakla beraber Code Geass’da bir ters köşe var. Lelouch’un düşmanlarının arasında en yakın arkadaşı da vardır. FLOW’un “Colors” şarkısı Code Geass deneyimine ayna tutmuş.

Pek çok mecha ve ihtişam ile dolu bu seri Lelouch’un savaş narası ile hakkını savunmasını anlatıyor.

Oath Sign (Fate/Zero)

Anime Opening
Fate/Zero

Fate serisi, Yüce savaşta mücadele eden yedi usta ve yedi kahraman ruhunun mücadelesini anlatıyor. Fate/Zero’da seyircilere Dördüncü Yüce savaşa şahitlik ediyor. Bu gizemli konuyu işleyen anime LiSA’ya en uygun animelerden biri.

“Oath Sign” şarkısı zarif bir piyano solosuyla başlayıp yavaş ilerliyor. Davulların da ilerlemesiyle beraber ana karakterler hüzünlü bir temayla tanıtılıyor. “Oath Sign” her her şeyi enerjik bir tonda işleyip seyircilerin daha fazla istemesine sebep oluyor.

Dream Of Life (Bakuman)

Anime Opening
Bakuman

Bakuman mangakaların yaşadığı sıkıntıdan bahseden bir anime. Hikaye, yazar ikili Mashiro ve Takagi’nin mangaka hayatına atılmasını işliyor. Bakuman 75 bölümde pek çok iyi açılış şarkısı çıkarmış olsa da Shohei’nin “Dream of Life” şarkısının yeri ayrı.

Genel olarak bakıldığında şarkı ışıl ışıl ve tatlı bir temayla mangakaların günlük yaşamlarını ele alıyor. Fakat, insanların hayali için her gün çabalamasını işlediğinden yeri bir ayrı.

Again (Full Metal Alchemist: Brotherhood)

Anime Opening
Full Metal Alchemist: Brotherhood

Full Metal Alchemist: Brotherhood izleyen herkes YUİ’nin “Again” şarkısını ilk dinledikleri anda kafaya takmıştır. Şarkı animenin karışık duygularını muhteşem anlatıyor. Elric’lerin üzücü geçmişi ve görevlerine olan bağlılıkları simyanın da mükemmelliğiyle birleşiyor.

Anime openinginde animeden bekleyeceğiniz her şey gösteriliyor. Karamsar başlangıca sahip şarkı hikayeye seyircileri alıştırıyor. Son olarak, aksiyon dolu nakarat kısmı savaşların ne kadar havalı olacağını gösteriyor.

Cha-La Head-Cha-La (Dragon Ball Z)

Anime Opening
Dragon Ball Z

Goku’yu dişli rakiplerle savaşırken görmek bile harika bir şey iken, Goku ve arkadaşlarının sarışınlaşıp enerji patlaması yaşaması apayrı seviyede bir olay. Bu keyifli gerilim Hironobu Kageyama’nın “Cha-La Head-Cha-La”yı efsane yapan şeylerden biri.

Diğer aksiyon anime openinglerinin aksine Dragon Ball Z karışık şeyleri anlatmakla zaman kaybetmiyor. Dünyaya kötü bir adam geliyor ve Goku adamlara haddini bildiriyor. Bu kadar basit temada ilerleyen yüksek tempolu şarkı DBZ gibi bağımlılık yapıyor.

Tank! (Cowboy Bebop)

Anime Opening
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop, bağımlılık yapan hikayesi ve batılı uzay temasına farklı bakış açısı sayesinde unutulamaz bir eser. Animeyi klasikleştiren bir başka şey ise Seatbelt’in “Tank!” şarkısı ile jazz ve blues’u harika kullanmasıydı.

“Tank!” sayesinde seyirciler kendilerini animenin karamsar ve hiper enerjik temasına hazırlayabiliyor. Ve genel olarak bakılır ise Tank! şarkısı nostalji yaşamak isteyenler için süper bir tercih.

Hikaru Nara (Your Lie In April)

Anime Opening
Your Lie In April

Your Lie İn April ilk çıktığında dram animeleri için çitayı çok yükseltti. Bunca yıl sonra dahi Goose’un “Hikaru Nara” şarkısı çok güçlü bir şarkı. Şarkı oynak bir gitar ile başlayıp güçlü ama neşeli bir melodiyle devam ediyor. Şarkının nakaratı öyle bir patlıyor ki şarkı bittiğinde izleyiciler nefessiz kalmış oluyor.

Objektif bakıldığında, anime openingi biraz spoiler verse de yapacak bir şey yok.

A Cruel Angel’s Thesis (Neon Genesis Evangelion)

Anime Opening
Neon Genesis Evangelion

Anime openingi dendiğinde kesinlikle Neon Genesis Evangelion’u atlayamayız. Hiedaki Anno Neon Genesis Evangelion’u konseptleştirdiğinde, açılış şarkısı olarak bir opera parçası istiyordu. Ama TV Tokyo daha akılda kalan bir şey üzerinde ısrar ettiğinde Anno’nun “A Cruel Angel’s Thesis” ortaya çıktı.

Efekt olarak “A Cruel Angel’s Thesis” hem yoğun aksiyonu hem de karanlık temaları çok iyi yakalıyor. Sonuçta, açılış videosu zaten hikayenin daha derin konularına dair ipucu veriyordu, koca robotların suratından hüznü ve yıkımı görebiliyorduk.

İlginizi Çekebilir:  Yaklaşan Sona Bizi Hazırlamada En İyi 10 Anime

Bir yanıt yazın

En İyi Futbol Animesi

Sırasıyla En İyi 12 Futbol Animesi ve Mangası

Naruto

Minato Hiç Ölmeseydi Naruto Nasıl Değişirdi?