in ,

Ghost in the Shell’in Yönetmeninden, Orijinal bir Yüzüklerin Efendisi Animesi

New Line Cinema, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex’in yönetmeninin üstlendiği yeni The Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi) anime filmini duyurdu.

New Line Cinema ve Warner Bros. Animation, J.R.R. Tolkien’in unutulmayan epik fantezi türündeki romanı Yüzüklerin Efendisi’nin yeni bir anime uyarlaması olan The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim’i hayata geçirmek için bir araya geldi.

Warner Bros. tarafından duyurulan yeni uzun metrajlı anime filmini Ghost in the Shell: Stand Alone Complex’in yönetmeni Kenji Kamiyama yönetecek. Film bağımsız bir hikayeye sahip olacak olsa da, Peter Jackson’ın yönettiği altı canlı aksiyon Yüzüklerin Efendisi filmine eşlik etmesi amaçlanıyor. Animasyon görevi Sola Entertainment’a düşen ve seslendirme çalışmaları devam eden proje, gösterime girmek için hızlandırıldı.

The War of the Rohirrim, Peter Jackson filmlerinde halkını Miğfer Dibi ve Pelennor Çayırları Savaşına sokan Rohan Krallığının dokuzuncu kralı Helm Hammerhand’in hayatına odaklanacak. Anime, Miğfer Dibi Savaşı’nı ve ona yol açan olayları daha ayrıntılı olarak izleyiciye sunacak.

Bu proje, yönetmen Kenji Kamiyama’nın bir Batı film serisini anime mecrasına uyarladığı ilk sefer değil: the Ghost in the Shell: Stand Alone Complex‘in yönetmeni ayrıca bu sonbaharda piyasaya sürülecek olan Blade Runner‘ın bir anime uyarlaması üzerinde çalışıyor. Kamiyama ayrıca Cyborg 009Blood: The Last Vampire ve Patlabor gibi anime çalışmalarıyla da tanınır.

Kamiyama’ya Blade Runner: Black Lotus‘ta da çalışmış olan yapımcı Joseph Chou katılacak. The Dark Crystal: Age of Resistance‘tan Jeffrey Addiss ve Will Matthews yeni filmin senaryosunu kaleme alırken, Peter Jackson’ın altı Yüzüklerin Efendisi filminin de senaryo ekibinde yer alan Oscar ödüllü Philippa Boyens ekibe danışman olarak katılacak.

Warner Bros. Animation Başkanı Sam Register, “Bu, J.R.R. Tolkien’in dünyasının daha önce hiç anlatılmamış destansı bir tasviri olacak” dedi. Her iki film üçlemesinin ardındaki inanılmaz yeteneklerin çoğuyla ve bu hikayeyi anlatacak yeni yaratıcı zihinlerle ortak olmaktan onur duyduğunu da sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir:  En İyi Organize Suç Animeleri
Esdeath

Akame Ga Kill: Esdeath Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey

Dante Zogratis

Black Clover: Dante Zogratis Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey